Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 12:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 12:01

Subiect vot: Art. II
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:225 118 45 22 18 9 6 7
- voturi pentru (DA):170 118 - 22 18 9 - 3
- voturi împotrivă (NU):53 - 45 - - - 5 3
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cherecheș Viorica PNL NU
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP NU
52. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gheorghe Tinel PNL NU
84. Gheorghiu Bogdan PNL NU
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Ghilea Găvrilă PNL NU
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL NU
89. Goga Octavian PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
91. Gudu Vasile PNL NU
92. Halici Nicușor PSD DA
93. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Iftimie Neculai PSD DA
100. Ignat Miron Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL NU
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Mareș Mara PNL NU
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihalescul Dumitru PNL NU
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
130. Neagu Nicolae PNL NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Mihai ALDE DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Olar Corneliu PNL NU
138. Oprea Dumitru PNL NU
139. Pambuccian Varujan Minoritati -
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Păle Dănuț PSD DA
143. Petcu Toma-Florin ALDE DA
144. Petrea Gabriel PSD DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
147. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
148. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
149. Pop Andrei PSD DA
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
151. Popescu Pavel PNL NU
152. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
153. Preda Cezar-Florin PNL NU
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
157. Prună Cristina-Mădălina USR DA
158. Radu Anișoara PSD DA
159. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
160. Rădulescu Alexandru PSD DA
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
162. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
163. Răduț Violeta PSD DA
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Romanescu Cristinel PNL NU
168. Roșca Lucreția PSD DA
169. Rotaru Alexandru PSD DA
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
171. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
172. Sefer Cristian-George PMP NU
173. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simionca Ionuț PMP NU
178. Simonis Alfred - Robert PSD DA
179. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Spânu Ion PSD DA
183. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
184. Stan Viorel PSD DA
185. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
186. Stancu Florinel PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru PSD DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Szabó Ödön UDMR DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șotcan Theodora PSD DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL NU
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
198. Tabugan Ion ALDE DA
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
200. Teiș Alina PSD DA
201. Terea Ioan PSD DA
202. Tîlvăr Angel PSD DA
203. Todor Adrian PSD DA
204. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
205. Toma Ilie PSD DA
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Turcan Raluca PNL NU
208. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
209. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Varga Vasile PNL NU
212. Vasile Daniel Minoritati DA
213. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
214. Velcea Nicolae PSD DA
215. Vișan George-Gabriel PSD DA
216. Vîlceanu Dan PNL NU
217. Vîrză Mihăiță PSD DA
218. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
219. Vlase Petru Gabriel PSD DA
220. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
221. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
222. Weber Mihai PSD DA
223. Zainea Cornel USR DA
224. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 7:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro