Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 12:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 12:02

Subiect vot: Art. III
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:231 120 48 24 16 9 6 8
- voturi pentru (DA):148 120 - - 15 9 - 4
- voturi împotrivă (NU):82 - 48 24 1 - 6 3
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL NU
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Viorica PNL NU
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Dan Nicușor Daniel USR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL NU
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR NU
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
80. Gheorghe Tinel PNL NU
81. Gheorghiu Bogdan PNL NU
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Ghilea Găvrilă PNL NU
84. Ghinea Cristian USR NU
85. Gilia Claudia PSD DA
86. Giugea Nicolae PNL NU
87. Goga Octavian PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
103. Jivan Luminița-Maria PSD DA
104. Kelemen Hunor UDMR DA
105. Korodi Attila UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Mareș Mara PNL NU
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL NU
121. Mînzatu Roxana PSD DA
122. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
123. Mohaci Mihai PSD DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
125. Mușoiu Ștefan PSD DA
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neagu Nicolae PNL NU
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Mihai ALDE DA
133. Niță Nicu PSD DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Oprea Dumitru PNL NU
137. Pambuccian Varujan Minoritati -
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Pop Andrei PSD DA
147. Pop Tudor Rareș USR NU
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
150. Popescu Pavel PNL NU
151. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
152. Preda Cezar-Florin PNL NU
153. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
154. Presură Alexandra PSD DA
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
156. Prună Cristina-Mădălina USR NU
157. Radu Anișoara PSD DA
158. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
159. Rădulescu Alexandru PSD DA
160. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
161. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
162. Răduț Violeta PSD DA
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
164. Roman Florin-Claudiu PNL NU
165. Roman Ioan Sorin PSD DA
166. Romanescu Cristinel PNL NU
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Alexandru PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
172. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
173. Sefer Cristian-George PMP NU
174. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
177. Simion Lucian-Eduard PSD DA
178. Simionca Ionuț PMP NU
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
181. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Spânu Ion PSD DA
184. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
185. Stan Viorel PSD DA
186. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
194. Șotcan Theodora PSD DA
195. Șova Lucian PSD DA
196. Șovăială Constantin PNL NU
197. Ștefan Corneliu PSD DA
198. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
200. Tabugan Ion ALDE DA
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
202. Teiș Alina PSD DA
203. Terea Ioan PSD DA
204. Tîlvăr Angel PSD DA
205. Todor Adrian PSD DA
206. Toma Ilie PSD DA
207. Trăilă Cristina PNL NU
208. Tripa Florin-Dan PSD DA
209. Tudor Beatrice PSD DA
210. Turcan Raluca PNL NU
211. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
212. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
213. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
214. Varga Glad-Aurel PNL NU
215. Varga Vasile PNL NU
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Vass Levente UDMR DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîlceanu Dan PNL NU
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
226. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 17 august 2018, 19:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro