Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 12:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 12:02

Subiect vot: Tehnica legislativa- Consiliul Legislativ
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:229 120 48 24 14 10 6 7
- voturi pentru (DA):153 120 - 3 14 10 1 5
- voturi împotrivă (NU):55 - 48 - - - 5 2
- abțineri:21 - - 21 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR Abținere
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
28. Bran Ioana PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Viorica PNL NU
41. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP NU
49. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drulă Cătălin USR Abținere
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
79. Gheorghe Tinel PNL NU
80. Gheorghiu Bogdan PNL NU
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Ghilea Găvrilă PNL NU
83. Ghinea Cristian USR Abținere
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Giugea Nicolae PNL NU
86. Goga Octavian PSD DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Gudu Vasile PNL NU
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Iftimie Neculai PSD DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
102. Jivan Luminița-Maria PSD DA
103. Kelemen Hunor UDMR DA
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR Abținere
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Mareș Mara PNL NU
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Mihalescul Dumitru PNL NU
120. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
121. Mînzatu Roxana PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
125. Mușoiu Ștefan PSD DA
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
128. Neagu Nicolae PNL NU
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Mihai ALDE DA
133. Niță Nicu PSD DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Oprea Dumitru PNL NU
137. Pambuccian Varujan Minoritati DA
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Pop Andrei PSD DA
147. Pop Tudor Rareș USR DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
150. Popescu Pavel PNL NU
151. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
152. Preda Cezar-Florin PNL NU
153. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
154. Presură Alexandra PSD DA
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
156. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
157. Radu Anișoara PSD DA
158. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
159. Rădulescu Alexandru PSD DA
160. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
161. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
162. Răduț Violeta PSD DA
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
164. Roman Florin-Claudiu PNL NU
165. Roman Ioan Sorin PSD DA
166. Romanescu Cristinel PNL NU
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Alexandru PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
172. Sefer Cristian-George PMP NU
173. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simionca Ionuț PMP NU
178. Simonis Alfred - Robert PSD DA
179. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Spânu Ion PSD DA
183. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
184. Stan Viorel PSD DA
185. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
186. Stancu Florinel PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru PSD DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Szabó Ödön UDMR DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șotcan Theodora PSD DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL NU
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
199. Tabugan Ion ALDE DA
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Teiș Alina PSD DA
202. Terea Ioan PSD DA
203. Tîlvăr Angel PSD DA
204. Todor Adrian PSD DA
205. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
206. Toma Ilie PSD DA
207. Trăilă Cristina PNL NU
208. Tripa Florin-Dan PSD DA
209. Tudor Beatrice PSD DA
210. Turcan Raluca PNL NU
211. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
212. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
213. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
214. Varga Vasile PNL NU
215. Vasile Daniel Minoritati DA
216. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
217. Velcea Nicolae PSD DA
218. Vișan George-Gabriel PSD DA
219. Vîlceanu Dan PNL NU
220. Vîrză Mihăiță PSD DA
221. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
222. Vlase Petru Gabriel PSD DA
223. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
224. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
225. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
226. Weber Mihai PSD DA
227. Zainea Cornel USR Abținere
228. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 octombrie 2018, 5:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro