Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 10:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 10:49

Subiect vot: Text initial
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:182 94 30 19 10 13 6 9 1
- voturi pentru (DA):123 94 - - 10 13 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):56 - 30 19 - - 6 1 -
- abțineri:2 - - - - - - 1 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR NU
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bodea Marius PNL NU
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calista Mara-Daniela PNL NU
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Codreanu Constantin PMP NU
43. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Dan Nicușor Daniel USR NU
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Dobre Victor Paul PNL NU
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Drulă Cătălin USR NU
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Farago Petru UDMR DA
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
67. Gheorghe Tinel PNL NU
68. Gherman Dumitru PSD DA
69. Ghilea Găvrilă PNL NU
70. Giugea Nicolae PNL NU
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
72. Gudu Vasile PNL NU
73. Halici Nicușor PSD DA
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Huncă Mihaela PSD DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Ioniță Antoneta PNL NU
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
84. Lazăr Sorin PSD DA
85. Lovin Dumitru ALDE DA
86. Lungu Tudorița PNL NU
87. Lupașcu Costel PSD DA
88. Lupescu Dumitru USR NU
89. Macovei Silviu Nicu PSD DA
90. Mareș Mara PNL NU
91. Marica Petru-Sorin PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
94. Mînzatu Roxana PSD DA
95. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
97. Mușoiu Ștefan PSD DA
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nicoară Romeo Florin PNL NU
101. Nicolae Andrei PSD DA
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Niță Mihai ALDE DA
104. Niță Nicu PSD DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Olar Corneliu PNL NU
107. Olteanu Daniel ALDE DA
108. Oprea Dumitru PNL NU
109. Pambuccian Varujan Minoritati DA
110. Pană Adriana-Doina PSD DA
111. Paraschiv Rodica PSD DA
112. Păle Dănuț PSD DA
113. Petcu Toma-Florin ALDE DA
114. Petrea Gabriel PSD DA
115. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
116. Petric Octavian PSD DA
117. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
118. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
119. Pop Andrei PSD DA
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
121. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
122. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
123. Prună Cristina-Mădălina USR NU
124. Radu Anișoara PSD DA
125. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
126. Răduț Violeta PSD DA
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
128. Roman Florin-Claudiu PNL NU
129. Roman Ioan Sorin PSD DA
130. Roșca Lucreția PSD DA
131. Rotaru Alexandru PSD DA
132. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
133. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
134. Sefer Cristian-George PMP NU
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Simion Lucian-Eduard PSD DA
137. Simionca Ionuț PMP NU
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
140. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
141. Solomon Adrian PSD DA
142. Spânu Ion PSD DA
143. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
144. Stancu Florinel PSD DA
145. Stativă Irinel Ioan PSD DA
146. Stănescu Alexandru PSD DA
147. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
148. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
149. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
150. Szabó Ödön UDMR DA
151. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
152. Șotcan Theodora PSD DA
153. Șovăială Constantin PNL NU
154. Ștefan Corneliu PSD DA
155. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Tabugan Ion ALDE DA
157. Teiș Alina PSD DA
158. Terea Ioan PSD DA
159. Tîlvăr Angel PSD DA
160. Todor Adrian PSD DA
161. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
162. Toma Ilie PSD DA
163. Tripa Florin-Dan PSD DA
164. Tudor Beatrice PSD DA
165. Turcan Raluca PNL NU
166. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
167. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
168. Varga Vasile PNL NU
169. Vasile Daniel Minoritati DA
170. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
171. Velcea Nicolae PSD DA
172. Vexler Silviu Minoritati DA
173. Vișan George-Gabriel PSD DA
174. Vîlceanu Dan PNL NU
175. Vîrză Mihăiță PSD DA
176. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
177. Vlase Petru Gabriel PSD DA
178. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
179. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
180. Zainea Cornel USR NU
181. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
182. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 octombrie 2018, 6:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro