Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 10:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 10:51

Subiect vot: PL-x 406/2018 - Amendament respins 5
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:185 94 34 20 10 12 6 8 1
- voturi pentru (DA):60 - 33 20 - - 6 1 -
- voturi împotrivă (NU):120 94 - - 10 12 - 4 -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:4 - 1 - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bende Sándor UDMR NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Budăi Marius-Constantin PSD NU
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
29. Burciu Cristina PSD NU
30. Calista Mara-Daniela PNL DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Căciulă Aurel PSD NU
33. Călin Ion PSD NU
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
35. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
37. Chiriac Viorel PSD NU
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
39. Ciuhodaru Tudor PSD NU
40. Cobuz Maricela PSD NU
41. Cocoș Vasile PSD NU
42. Codreanu Constantin PMP DA
43. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
46. Cupă Ion ALDE NU
47. Dan Nicușor Daniel USR DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD NU
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
51. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dunava Costel Neculai PSD NU
55. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR NU
57. Farago Petru UDMR NU
58. Fădor Angelica PNL DA
59. Floroiu Ionel PSD NU
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
61. Furtună Mirela PSD NU
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilă Camelia PSD NU
64. Georgescu Nicolae PSD NU
65. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
67. Gheorghe Tinel PNL DA
68. Gherman Dumitru PSD NU
69. Ghilea Găvrilă PNL DA
70. Giugea Nicolae PNL DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
72. Gudu Vasile PNL DA
73. Halici Nicușor PSD NU
74. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
77. Huncă Mihaela PSD NU
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL -
79. Iancu Marius-Ionel PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati NU
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
82. Intotero Natalia-Elena PSD NU
83. Ion Stelian-Cristian USR DA
84. Ioniță Antoneta PNL DA
85. Iordache Florin PSD NU
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
87. Lazăr Sorin PSD NU
88. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
89. Lovin Dumitru ALDE NU
90. Lungu Tudorița PNL DA
91. Lupașcu Costel PSD NU
92. Lupescu Dumitru USR DA
93. Macovei Silviu Nicu PSD NU
94. Mareș Mara PNL DA
95. Marica Petru-Sorin PSD NU
96. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
97. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
98. Mînzatu Roxana PSD NU
99. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
101. Mușoiu Ștefan PSD NU
102. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
103. Neagu Nicolae PNL DA
104. Neață Eugen PSD NU
105. Nicoară Romeo Florin PNL DA
106. Nicolae Andrei PSD NU
107. Nistor Laurențiu PSD NU
108. Niță Mihai ALDE NU
109. Niță Nicu PSD NU
110. Nosa Iuliu PSD NU
111. Olar Corneliu PNL DA
112. Oprea Dumitru PNL DA
113. Oteșanu Daniela PSD NU
114. Pambuccian Varujan Minoritati -
115. Pană Adriana-Doina PSD NU
116. Paraschiv Rodica PSD NU
117. Păle Dănuț PSD NU
118. Petcu Toma-Florin ALDE NU
119. Petric Octavian PSD NU
120. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
121. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
123. Popescu Pavel PNL DA
124. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
125. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
126. Prună Cristina-Mădălina USR DA
127. Radu Anișoara PSD NU
128. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
129. Răduț Violeta PSD NU
130. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
131. Roman Florin-Claudiu PNL DA
132. Roman Ioan Sorin PSD NU
133. Roșca Lucreția PSD NU
134. Rotaru Alexandru PSD NU
135. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
136. Sefer Cristian-George PMP DA
137. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
138. Seres Dénes UDMR NU
139. Simion Lucian-Eduard PSD NU
140. Simionca Ionuț PMP DA
141. Simonis Alfred - Robert PSD NU
142. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
143. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
144. Solomon Adrian PSD NU
145. Spânu Ion PSD NU
146. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
147. Stancu Florinel PSD NU
148. Stativă Irinel Ioan PSD NU
149. Stănescu Alexandru PSD NU
150. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
151. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
152. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
153. Szabó Ödön UDMR NU
154. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
155. Șotcan Theodora PSD NU
156. Șovăială Constantin PNL DA
157. Ștefan Corneliu PSD NU
158. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
159. Tabugan Ion ALDE NU
160. Teiș Alina PSD NU
161. Terea Ioan PSD NU
162. Tîlvăr Angel PSD NU
163. Todor Adrian PSD NU
164. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
165. Toma Ilie PSD NU
166. Tripa Florin-Dan PSD NU
167. Tudor Beatrice PSD NU
168. Turcan Raluca PNL DA
169. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
170. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
171. Varga Vasile PNL DA
172. Vasile Daniel Minoritati NU
173. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
174. Velcea Nicolae PSD NU
175. Vexler Silviu Minoritati NU
176. Vișan George-Gabriel PSD NU
177. Vîlceanu Dan PNL DA
178. Vîrză Mihăiță PSD NU
179. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
180. Vlase Petru Gabriel PSD NU
181. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
182. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
183. Zainea Cornel USR DA
184. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
185. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 12:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro