Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 10:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 10:51

Subiect vot: Text initial
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:154 88 29 16 4 10 4 3
- voturi pentru (DA):103 87 - - 4 10 - 2
- voturi împotrivă (NU):50 - 29 16 - - 4 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bodea Marius PNL NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
45. Drulă Cătălin USR NU
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL NU
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
52. Furtună Mirela PSD DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
54. Gavrilă Camelia PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
58. Gheorghe Tinel PNL NU
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Gudu Vasile PNL NU
61. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
63. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
64. Huncă Mihaela PSD DA
65. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
66. Iancu Iulian PSD DA
67. Iancu Marius-Ionel PSD DA
68. Ibram Iusein Minoritati DA
69. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
70. Intotero Natalia-Elena PSD DA
71. Ioniță Antoneta PNL NU
72. Iordache Florin PSD DA
73. Itu Cornel PSD DA
74. Lazăr Sorin PSD DA
75. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
76. Lovin Dumitru ALDE DA
77. Lungu Tudorița PNL NU
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Lupescu Dumitru USR NU
80. Macovei Silviu Nicu PSD DA
81. Mareș Mara PNL NU
82. Marica Petru-Sorin PSD DA
83. Mînzatu Roxana PSD DA
84. Mohaci Mihai PSD DA
85. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
86. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
87. Neagu Nicolae PNL NU
88. Neață Eugen PSD DA
89. Nicoară Romeo Florin PNL NU
90. Nicolae Andrei PSD DA
91. Nistor Laurențiu PSD DA
92. Niță Nicu PSD DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Olar Corneliu PNL NU
95. Oprea Dumitru PNL NU
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Pană Adriana-Doina PSD DA
98. Paraschiv Rodica PSD DA
99. Păle Dănuț PSD DA
100. Petcu Toma-Florin ALDE DA
101. Petric Octavian PSD DA
102. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
103. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
104. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
105. Pop Andrei PSD DA
106. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
107. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
108. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
109. Prună Cristina-Mădălina USR NU
110. Răduț Violeta PSD DA
111. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
112. Roman Florin-Claudiu PNL NU
113. Roman Ioan Sorin PSD -
114. Roșca Lucreția PSD DA
115. Rotaru Alexandru PSD DA
116. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
117. Sefer Cristian-George PMP NU
118. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
119. Seres Dénes UDMR DA
120. Simionca Ionuț PMP NU
121. Simonis Alfred - Robert PSD DA
122. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
123. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
124. Solomon Adrian PSD DA
125. Spânu Ion PSD DA
126. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
127. Stancu Florinel PSD DA
128. Stănescu Alexandru PSD DA
129. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
130. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
131. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
132. Szabó Ödön UDMR DA
133. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
134. Șotcan Theodora PSD DA
135. Șovăială Constantin PNL NU
136. Ștefan Corneliu PSD DA
137. Tabugan Ion ALDE DA
138. Teiș Alina PSD DA
139. Terea Ioan PSD DA
140. Todor Adrian PSD DA
141. Toma Ilie PSD DA
142. Tripa Florin-Dan PSD DA
143. Tudor Beatrice PSD DA
144. Turcan Raluca PNL NU
145. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
146. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
147. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
148. Velcea Nicolae PSD DA
149. Vișan George-Gabriel PSD DA
150. Vîrză Mihăiță PSD DA
151. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
152. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
153. Zainea Cornel USR NU
154. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 decembrie 2018, 6:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro