Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:10

Subiect vot: Art. 100 - text initial
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:201 106 39 20 11 11 8 5 1
- voturi pentru (DA):120 106 - - 1 11 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):78 - 39 20 10 - 8 1 -
- abțineri:3 - - - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Benkő Erika UDMR NU
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cherecheș Viorica PNL NU
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP NU
48. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
49. Csoma Botond UDMR NU
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Dan Nicușor Daniel USR NU
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL NU
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drulă Cătălin USR NU
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Furtună Mirela PSD DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
69. Georgescu Nicolae PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
72. Gheorghe Tinel PNL NU
73. Gherman Dumitru PSD DA
74. Ghilea Găvrilă PNL NU
75. Ghinea Cristian USR NU
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
77. Gudu Vasile PNL NU
78. Halici Nicușor PSD DA
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Huncă Mihaela PSD DA
83. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Iftimie Neculai PSD DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian USR NU
91. Ioniță Antoneta PNL NU
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
94. Lazăr Sorin PSD DA
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
96. Lovin Dumitru ALDE DA
97. Lungu Tudorița PNL NU
98. Lupescu Dumitru USR NU
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Mareș Mara PNL NU
103. Marica Petru-Sorin PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
106. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
107. Mihalescul Dumitru PNL NU
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
110. Mohaci Mihai PSD DA
111. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
115. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
116. Neagu Nicolae PNL NU
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nicoară Romeo Florin PNL NU
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Mihai ALDE DA
121. Niță Nicu PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Olar Corneliu PNL NU
124. Oteșanu Daniela PSD DA
125. Pană Adriana-Doina PSD DA
126. Păle Dănuț PSD DA
127. Petcu Toma-Florin ALDE DA
128. Petrea Gabriel PSD DA
129. Petric Octavian PSD DA
130. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
131. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
132. Pop Tudor Rareș USR NU
133. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
134. Popescu Pavel PNL NU
135. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
136. Presură Alexandra PSD DA
137. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
138. Prună Cristina-Mădălina USR NU
139. Radu Anișoara PSD DA
140. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Răduț Violeta PSD DA
144. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
145. Roman Florin-Claudiu PNL NU
146. Roman Ioan Sorin PSD DA
147. Romanescu Cristinel PNL NU
148. Roșca Lucreția PSD DA
149. Rotaru Alexandru PSD DA
150. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
151. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
152. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
153. Sefer Cristian-George PMP NU
154. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
155. Seres Dénes UDMR NU
156. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
157. Simion Lucian-Eduard PSD DA
158. Simionca Ionuț PMP NU
159. Simonis Alfred - Robert PSD DA
160. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
161. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
162. Solomon Adrian PSD DA
163. Spânu Ion PSD DA
164. Stancu Florinel PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stănescu Alexandru PSD DA
167. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
168. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
169. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
171. Șotcan Theodora PSD DA
172. Șovăială Constantin PNL NU
173. Ștefan Corneliu PSD DA
174. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
176. Teiș Alina PSD DA
177. Terea Ioan PSD DA
178. Tîlvăr Angel PSD DA
179. Todor Adrian PSD DA
180. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
181. Toma Ilie PSD DA
182. Tomac Eugen PMP NU
183. Tripa Florin-Dan PSD DA
184. Tudor Beatrice PSD DA
185. Turcan Raluca PNL NU
186. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
187. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
188. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
189. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
190. Vass Levente UDMR NU
191. Velcea Nicolae PSD DA
192. Vișan George-Gabriel PSD DA
193. Vîrză Mihăiță PSD DA
194. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
195. Vlase Petru Gabriel PSD DA
196. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
197. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
198. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
199. Zainea Cornel USR NU
200. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 august 2018, 23:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro