Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 14:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 14:54

Subiect vot: Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Parlamentului Romaniei nr.20/2017 pentru modificarea Hotararii Parlamentului Romaniei nr.1/2008 privind constituirea Comisiei permanente comune a Camerei Deputatilor si Senatului pentru relatia cu UNESCO si aprobarea componentei nominale a acesteia.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:355 137 57 22 13 13 8 10 7 55 12 8 7 4 2
- voturi pentru (DA):314 136 56 - 13 13 7 10 - 54 12 1 7 4 1
- voturi împotrivă (NU):7 - - - - - - - 7 - - - - - -
- abțineri:32 - 1 22 - - 1 - - - - 7 - - 1
- nu au votat:2 1 - - - - - - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL DA
6. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Anton Anton deputat ALDE DA
10. Apjok Norbert deputat UDMR DA
11. Arcan Emilia senator PSD DA
12. Arcaș Viorel senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Balan Ioan deputat PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Bădălău Niculae senator PSD DA
21. Bălănescu Alexandru deputat PSD -
22. Băsescu Traian senator - Abținere
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat USR Abținere
27. Bica Dănuț deputat PNL DA
28. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
29. Birchall Ana deputat PSD DA
30. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
33. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
36. Bontea Vlad deputat PSD DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
39. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
40. Bran Ioana deputat PSD DA
41. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
44. Buican Cristian deputat PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
46. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
47. Burciu Cristina deputat PSD DA
48. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
49. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
50. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
51. Căciulă Aurel deputat PSD DA
52. Călin Ion deputat PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
56. Cârciumaru Florin senator PSD DA
57. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula deputat USR Abținere
59. Chiriac Viorel deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
61. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
62. Ciocan Dan deputat PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Cobuz Maricela deputat PSD DA
68. Cocoș Vasile deputat PSD DA
69. Codreanu Constantin deputat PMP DA
70. Constantin Daniel deputat - NU
71. Cosma Andreea deputat PSD DA
72. Costoiu Mihnea Cosmin senator PSD DA
73. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
74. Crețu Gabriela senator PSD DA
75. Cristina Ioan senator PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
77. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
79. Culeafă Mihai deputat PNL DA
80. Cupă Ion deputat ALDE DA
81. Cupșa Ioan deputat PNL DA
82. Deneș Ioan senator PSD DA
83. Derzsi Ákos senator UDMR DA
84. Diaconescu Renică senator PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
86. Dinică Silvia-Monica senator USR Abținere
87. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
88. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR Abținere
89. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
90. Dobre Mircea-Titus deputat - NU
91. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
92. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
93. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
94. Dobrovie Matei-Adrian deputat USR Abținere
95. Dogariu Eugen senator PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
97. Drulă Cătălin deputat USR Abținere
98. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
99. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
100. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
101. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
102. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
103. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
104. Farago Petru deputat UDMR DA
105. Fădor Angelica deputat PNL DA
106. Fălcoi Nicu senator USR Abținere
107. Federovici Doina Elena senator PSD DA
108. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
109. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
110. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
111. Florea Damian deputat PSD DA
112. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
113. Floroiu Ionel deputat PSD DA
114. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
115. Furtună Mirela deputat PSD DA
116. Ganea Ion senator PSD DA
117. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
118. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
120. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
121. Găină Mihăiță deputat PSD DA
122. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
123. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
124. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
125. Gheorghe Tinel deputat PNL Abținere
126. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
127. Gherman Dumitru deputat PSD DA
128. Ghica Cristian senator USR Abținere
129. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
130. Ghinea Cristian deputat USR Abținere
131. Gilia Claudia deputat PSD DA
132. Giugea Nicolae deputat PNL DA
133. Goga Octavian deputat PSD DA
134. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
135. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
136. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
137. Gudu Vasile deputat PNL DA
138. Halici Nicușor deputat PSD DA
139. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
140. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
141. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
142. Huncă Mihaela deputat PSD DA
143. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
144. Iancu Iulian deputat PSD DA
145. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
146. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
147. Iftimie Neculai deputat PSD DA
148. Ignat Miron deputat Minoritati DA
149. Ilie Viorel senator ALDE DA
150. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
151. Ion Stelian-Cristian deputat USR Abținere
152. Ionașcu Gabi senator - DA
153. Ionescu George deputat PNL DA
154. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
155. Iordache Florin deputat PSD DA
156. Iordache Virginel senator PSD DA
157. Iriza Scarlat senator ALDE DA
158. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
159. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
160. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
161. Korodi Attila deputat UDMR DA
162. László Attila senator UDMR DA
163. Lazăr Sorin deputat PSD DA
164. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
165. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
166. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
167. Lungu Tudorița deputat PNL DA
168. Lupașcu Costel deputat PSD DA
169. Lupescu Dumitru deputat USR Abținere
170. Lupu Victorel senator PSD DA
171. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
172. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
173. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
174. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
175. Manoliu Dan senator PSD DA
176. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
177. Mareș Mara deputat PNL DA
178. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
179. Marin Gheorghe senator PSD DA
180. Marin Nicolae senator PSD DA
181. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
182. Marussi George-Nicolae senator USR Abținere
183. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
184. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
185. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
186. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - NU
187. Mihail Radu-Mihai senator USR Abținere
188. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
189. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
190. Mihu Ștefan senator PSD DA
191. Mirea Siminica senator PSD DA
192. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
193. Mocioalcă Ion deputat PSD DA
194. Moga Nicolae senator PSD DA
195. Mohaci Mihai deputat PSD DA
196. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
197. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
198. Movilă Petru deputat PMP DA
199. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
200. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
201. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
202. Neagu Nicolae deputat PNL DA
203. Neață Eugen deputat PSD DA
204. Nechifor Cătălin-Ioan deputat - NU
205. Nicoară Marius Petre senator PNL DA
206. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
207. Nicolae Andrei deputat PSD DA
208. Nicolae Șerban senator PSD DA
209. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
210. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
211. Niță Mihai deputat ALDE DA
212. Niță Nicu deputat PSD DA
213. Nosa Iuliu deputat PSD DA
214. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
215. Olar Corneliu deputat PNL DA
216. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
217. Oprea Dumitru deputat PNL DA
218. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
219. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
220. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
221. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
222. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
223. Palăr Ionel deputat PNL DA
224. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
225. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
226. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
227. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
228. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
229. Pavel Marian senator PSD DA
230. Păle Dănuț deputat PSD DA
231. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
232. Petrea Gabriel deputat PSD DA
233. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
234. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
235. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
236. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
237. Plumb Rovana deputat PSD DA
238. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
239. Pop Andrei deputat PSD DA
240. Pop Georgian deputat PSD DA
241. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
242. Pop Tudor Rareș deputat USR Abținere
243. Popa Cornel senator PNL DA
244. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
245. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
246. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
247. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
248. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
249. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
250. Presadă Florina-Raluca senator USR Abținere
251. Presură Alexandra deputat PSD DA
252. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
253. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
254. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
255. Radu Anișoara deputat PSD DA
256. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
257. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
258. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
259. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR Abținere
260. Răduț Violeta deputat PSD DA
261. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
262. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
263. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
264. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
265. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
266. Romașcanu Lucian senator PSD DA
267. Roșca Lucreția deputat PSD DA
268. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
269. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
270. Ruse Mihai senator ALDE DA
271. Salan Viorel senator PSD DA
272. Savin Emanoil senator PSD DA
273. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
274. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
275. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
276. Sefer Cristian-George deputat PMP DA
277. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
278. Seres Dénes deputat UDMR DA
279. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
280. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
281. Silistru Doina senator PSD DA
282. Simionca Ionuț deputat PMP DA
283. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
284. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
285. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
286. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
287. Solomon Adrian deputat PSD DA
288. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
289. Spânu Ion deputat PSD DA
290. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
291. Stan Viorel deputat PSD DA
292. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR Abținere
293. Stancu Florinel deputat PSD DA
294. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
295. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
296. Stănescu Paul senator PSD DA
297. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
298. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
299. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
300. Suciu Matei deputat PSD DA
301. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
302. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
303. Szabó Ödön deputat UDMR DA
304. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
305. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
306. Șișcu George deputat PNL DA
307. Șoptică Costel senator PNL DA
308. Șotcan Theodora deputat PSD DA
309. Șova Lucian deputat PSD DA
310. Șovăială Constantin deputat PNL DA
311. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
312. Ștefan Viorel deputat PSD DA
313. Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
314. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
315. Tabugan Ion deputat ALDE DA
316. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
317. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
318. Teiș Alina deputat PSD DA
319. Terea Ioan deputat PSD DA
320. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
321. Todor Adrian deputat PSD DA
322. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP Abținere
323. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
324. Toma Ilie deputat PSD DA
325. Toma Vasilică senator PSD DA
326. Tomac Eugen deputat PMP DA
327. Trăilă Cristina deputat PNL DA
328. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
329. Trufin Lucian senator PSD -
330. Tudor Beatrice deputat PSD DA
331. Tudose Mihai deputat PSD DA
332. Turcan Raluca deputat PNL DA
333. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
334. Turos Lóránd senator UDMR DA
335. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
336. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR Abținere
337. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
338. Varga Vasile deputat PNL DA
339. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
340. Văcaru Alin Vasile deputat - NU
341. Velcea Nicolae deputat PSD DA
342. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
343. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
344. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
345. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
346. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
347. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
348. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
349. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
350. Vulpescu Ioan senator PSD DA
351. Weber Mihai deputat PSD DA
352. Zainea Cornel deputat USR Abținere
353. Zamfir Daniel-Cătălin senator PNL DA
354. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
355. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 14:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro