Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 14:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 14:55

Subiect vot: Proiectul de Hotarare pentru modificarea anexei la Hotararea Parlamentului Romaniei nr. 9/2017 privind aprobarea componentei nominale si a conducerii Delegatiei permanente a Parlamentului Romaniei la Adunarea Parlamentara a Francofoniei.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:360 137 59 22 14 13 8 10 7 56 12 8 8 4 2
- voturi pentru (DA):321 137 58 - 14 13 8 10 - 56 12 - 8 4 1
- voturi împotrivă (NU):8 - - - - - - - 7 - - 1 - - -
- abțineri:31 - 1 22 - - - - - - - 7 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL DA
6. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Anton Anton deputat ALDE DA
10. Apjok Norbert deputat UDMR DA
11. Arcan Emilia senator PSD DA
12. Arcaș Viorel senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Balan Ioan deputat PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Bădălău Niculae senator PSD DA
21. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
22. Băsescu Traian senator - Abținere
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat USR Abținere
27. Benkő Erika deputat UDMR DA
28. Bica Dănuț deputat PNL DA
29. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
30. Birchall Ana deputat PSD DA
31. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
34. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
37. Bontea Vlad deputat PSD DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
40. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
41. Bran Ioana deputat PSD DA
42. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Buican Cristian deputat PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
47. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
48. Burciu Cristina deputat PSD DA
49. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
52. Căciulă Aurel deputat PSD DA
53. Călin Ion deputat PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
57. Cârciumaru Florin senator PSD DA
58. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR Abținere
60. Chiriac Viorel deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
63. Ciocan Dan deputat PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Cobuz Maricela deputat PSD DA
69. Cocoș Vasile deputat PSD DA
70. Codreanu Constantin deputat PMP DA
71. Constantin Daniel deputat - NU
72. Cosma Andreea deputat PSD DA
73. Costoiu Mihnea Cosmin senator PSD DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
75. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
76. Crețu Gabriela senator PSD DA
77. Cristina Ioan senator PNL DA
78. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
79. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
81. Culeafă Mihai deputat PNL DA
82. Cupă Ion deputat ALDE DA
83. Cupșa Ioan deputat PNL DA
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Derzsi Ákos senator UDMR DA
86. Diaconescu Renică senator PSD DA
87. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR Abținere
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR Abținere
91. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
92. Dobre Mircea-Titus deputat - NU
93. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
94. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
95. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
96. Dobrovie Matei-Adrian deputat USR Abținere
97. Dogariu Eugen senator PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
99. Drulă Cătălin deputat USR Abținere
100. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
101. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
102. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
103. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
104. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
105. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
106. Farago Petru deputat UDMR DA
107. Fădor Angelica deputat PNL DA
108. Fălcoi Nicu senator USR Abținere
109. Federovici Doina Elena senator PSD DA
110. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
111. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
112. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
113. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
114. Florea Damian deputat PSD DA
115. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
116. Floroiu Ionel deputat PSD DA
117. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
118. Furtună Mirela deputat PSD DA
119. Ganea Ion senator PSD DA
120. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
121. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
122. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
123. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
124. Găină Mihăiță deputat PSD DA
125. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
126. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
127. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
128. Gheorghe Tinel deputat PNL Abținere
129. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
130. Gherman Dumitru deputat PSD DA
131. Ghica Cristian senator USR Abținere
132. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
133. Ghinea Cristian deputat USR Abținere
134. Gilia Claudia deputat PSD DA
135. Giugea Nicolae deputat PNL DA
136. Goga Octavian deputat PSD DA
137. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
138. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
139. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
140. Gudu Vasile deputat PNL DA
141. Halici Nicușor deputat PSD DA
142. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
143. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
144. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
145. Huncă Mihaela deputat PSD DA
146. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
147. Iancu Iulian deputat PSD DA
148. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
149. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
150. Iftimie Neculai deputat PSD DA
151. Ignat Miron deputat Minoritati DA
152. Ilie Viorel senator ALDE DA
153. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
154. Ion Stelian-Cristian deputat USR Abținere
155. Ionașcu Gabi senator - DA
156. Ionescu George deputat PNL DA
157. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
158. Iordache Florin deputat PSD DA
159. Iordache Virginel senator PSD DA
160. Iriza Scarlat senator ALDE DA
161. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
162. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
163. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
164. Korodi Attila deputat UDMR DA
165. László Attila senator UDMR DA
166. Lazăr Sorin deputat PSD DA
167. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
168. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
169. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
170. Lungu Tudorița deputat PNL DA
171. Lupașcu Costel deputat PSD DA
172. Lupescu Dumitru deputat USR Abținere
173. Lupu Victorel senator PSD DA
174. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
175. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
176. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
177. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
178. Manoliu Dan senator PSD DA
179. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
180. Mareș Mara deputat PNL DA
181. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
182. Marin Gheorghe senator PSD DA
183. Marin Nicolae senator PSD DA
184. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
185. Marussi George-Nicolae senator USR Abținere
186. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
187. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
188. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
189. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
190. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - NU
191. Mihail Radu-Mihai senator USR Abținere
192. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
193. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
194. Mihu Ștefan senator PSD DA
195. Mirea Siminica senator PSD DA
196. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
197. Mocioalcă Ion deputat PSD DA
198. Moga Nicolae senator PSD DA
199. Mohaci Mihai deputat PSD DA
200. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
201. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
202. Movilă Petru deputat PMP DA
203. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
204. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
205. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
206. Neagu Nicolae deputat PNL DA
207. Neață Eugen deputat PSD DA
208. Nechifor Cătălin-Ioan deputat - NU
209. Nicoară Marius Petre senator PNL DA
210. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
211. Nicolae Andrei deputat PSD DA
212. Nicolae Șerban senator PSD DA
213. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
214. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
215. Niță Mihai deputat ALDE DA
216. Niță Nicu deputat PSD DA
217. Nosa Iuliu deputat PSD DA
218. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
219. Olar Corneliu deputat PNL DA
220. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
221. Oprea Dumitru deputat PNL DA
222. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
223. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
224. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
225. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
226. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
227. Palăr Ionel deputat PNL DA
228. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
229. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
230. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
231. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
232. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
233. Păle Dănuț deputat PSD DA
234. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
235. Petrea Gabriel deputat PSD DA
236. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
237. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
238. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
239. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
240. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
241. Plumb Rovana deputat PSD DA
242. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
243. Pop Andrei deputat PSD DA
244. Pop Georgian deputat PSD DA
245. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
246. Pop Tudor Rareș deputat USR Abținere
247. Popa Cornel senator PNL DA
248. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
249. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
250. Popescu Pavel deputat PNL DA
251. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
252. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
253. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
254. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
255. Presadă Florina-Raluca senator USR Abținere
256. Presură Alexandra deputat PSD DA
257. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
258. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
259. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
260. Radu Anișoara deputat PSD DA
261. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
262. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
263. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
264. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR Abținere
265. Răduț Violeta deputat PSD DA
266. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
267. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
268. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
269. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
270. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
271. Romașcanu Lucian senator PSD DA
272. Roșca Lucreția deputat PSD DA
273. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
274. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
275. Ruse Mihai senator ALDE DA
276. Salan Viorel senator PSD DA
277. Savin Emanoil senator PSD DA
278. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
279. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
280. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
281. Sefer Cristian-George deputat PMP DA
282. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
283. Seres Dénes deputat UDMR DA
284. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
285. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
286. Silistru Doina senator PSD DA
287. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
288. Simionca Ionuț deputat PMP DA
289. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
290. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
291. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
292. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
293. Solomon Adrian deputat PSD DA
294. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
295. Spânu Ion deputat PSD DA
296. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
297. Stan Viorel deputat PSD DA
298. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR Abținere
299. Stancu Florinel deputat PSD DA
300. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
301. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
302. Stănescu Paul senator PSD DA
303. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
304. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
305. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
306. Suciu Matei deputat PSD DA
307. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
308. Szabó Ödön deputat UDMR DA
309. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
310. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
311. Șișcu George deputat PNL DA
312. Șoptică Costel senator PNL DA
313. Șotcan Theodora deputat PSD DA
314. Șova Lucian deputat PSD DA
315. Șovăială Constantin deputat PNL DA
316. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
317. Ștefan Viorel deputat PSD DA
318. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
319. Tabugan Ion deputat ALDE DA
320. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
321. Tánczos Barna senator UDMR DA
322. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
323. Teiș Alina deputat PSD DA
324. Terea Ioan deputat PSD DA
325. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
326. Todor Adrian deputat PSD DA
327. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
328. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
329. Toma Ilie deputat PSD DA
330. Toma Vasilică senator PSD DA
331. Tomac Eugen deputat PMP DA
332. Trăilă Cristina deputat PNL DA
333. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
334. Trufin Lucian senator PSD DA
335. Tudor Beatrice deputat PSD DA
336. Tudose Mihai deputat PSD DA
337. Turcan Raluca deputat PNL DA
338. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
339. Turos Lóránd senator UDMR DA
340. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
341. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR Abținere
342. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
343. Varga Vasile deputat PNL DA
344. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
345. Văcaru Alin Vasile deputat - NU
346. Velcea Nicolae deputat PSD DA
347. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
348. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
349. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
350. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
351. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
352. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
353. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
354. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
355. Vulpescu Ioan senator PSD DA
356. Weber Mihai deputat PSD DA
357. Zainea Cornel deputat USR Abținere
358. Zamfir Daniel-Cătălin senator PNL DA
359. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
360. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 23:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro