Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 14:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 14:56

Subiect vot: Proiectul de Hotarare pentru modificarea anexei la Hotararea Parlamentului Romaniei nr. 14/2017 privind aprobarea componentei nominale si a conducerii Delegatiei permanente a Parlamentului Romaniei la Adunarea Parlamentara a Mediteranei.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:356 137 57 22 15 13 7 10 7 55 11 9 7 4 2
- voturi pentru (DA):317 137 56 - 15 13 7 10 - 55 11 2 7 4 -
- voturi împotrivă (NU):8 - - - - - - - 7 - - - - - 1
- abțineri:31 - 1 22 - - - - - - - 7 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL DA
6. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Anton Anton deputat ALDE DA
10. Apjok Norbert deputat UDMR DA
11. Arcan Emilia senator PSD DA
12. Arcaș Viorel senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Balan Ioan deputat PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Bădălău Niculae senator PSD DA
21. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
22. Băsescu Traian senator - Abținere
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat USR Abținere
27. Benkő Erika deputat UDMR DA
28. Bica Dănuț deputat PNL DA
29. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
30. Birchall Ana deputat PSD DA
31. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
34. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
37. Bontea Vlad deputat PSD DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
40. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
41. Bran Ioana deputat PSD DA
42. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Buican Cristian deputat PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
47. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
48. Burciu Cristina deputat PSD DA
49. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
52. Căciulă Aurel deputat PSD DA
53. Călin Ion deputat PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
56. Cârciumaru Florin senator PSD DA
57. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula deputat USR Abținere
59. Chiriac Viorel deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
61. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
62. Ciocan Dan deputat PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Cobuz Maricela deputat PSD DA
68. Cocoș Vasile deputat PSD DA
69. Codreanu Constantin deputat PMP DA
70. Constantin Daniel deputat - NU
71. Cosma Andreea deputat PSD DA
72. Costoiu Mihnea Cosmin senator PSD DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
74. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
75. Crețu Gabriela senator PSD DA
76. Cristina Ioan senator PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
78. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
81. Culeafă Mihai deputat PNL DA
82. Cupă Ion deputat ALDE DA
83. Cupșa Ioan deputat PNL DA
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Derzsi Ákos senator UDMR DA
86. Diaconescu Renică senator PSD DA
87. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR Abținere
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR Abținere
91. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
92. Dobre Mircea-Titus deputat - NU
93. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
94. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
95. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
96. Dobrovie Matei-Adrian deputat USR Abținere
97. Dogariu Eugen senator PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
99. Drulă Cătălin deputat USR Abținere
100. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
101. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
102. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
103. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
104. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
105. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
106. Farago Petru deputat UDMR DA
107. Fădor Angelica deputat PNL DA
108. Fălcoi Nicu senator USR Abținere
109. Federovici Doina Elena senator PSD DA
110. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
111. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
112. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
113. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
114. Florea Damian deputat PSD DA
115. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
116. Floroiu Ionel deputat PSD DA
117. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
118. Furtună Mirela deputat PSD DA
119. Ganea Ion senator PSD DA
120. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
121. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
122. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
123. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
124. Găină Mihăiță deputat PSD DA
125. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
126. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
127. Gheorghe Tinel deputat PNL Abținere
128. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
129. Gherman Dumitru deputat PSD DA
130. Ghica Cristian senator USR Abținere
131. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
132. Ghinea Cristian deputat USR Abținere
133. Gilia Claudia deputat PSD DA
134. Giugea Nicolae deputat PNL DA
135. Goga Octavian deputat PSD DA
136. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
137. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
138. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
139. Gudu Vasile deputat PNL DA
140. Halici Nicușor deputat PSD DA
141. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
142. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
143. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
144. Huncă Mihaela deputat PSD DA
145. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
146. Iancu Iulian deputat PSD DA
147. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
148. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
149. Iftimie Neculai deputat PSD DA
150. Ignat Miron deputat Minoritati DA
151. Ilie Viorel senator ALDE DA
152. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
153. Ion Stelian-Cristian deputat USR Abținere
154. Ionașcu Gabi senator - NU
155. Ionescu George deputat PNL DA
156. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
157. Iordache Florin deputat PSD DA
158. Iordache Virginel senator PSD DA
159. Iriza Scarlat senator ALDE DA
160. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
161. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
162. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
163. Korodi Attila deputat UDMR DA
164. László Attila senator UDMR DA
165. Lazăr Sorin deputat PSD DA
166. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
167. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
168. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
169. Lungu Tudorița deputat PNL DA
170. Lupașcu Costel deputat PSD DA
171. Lupescu Dumitru deputat USR Abținere
172. Lupu Victorel senator PSD DA
173. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
174. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
175. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
176. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
177. Manoliu Dan senator PSD DA
178. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
179. Mareș Mara deputat PNL DA
180. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
181. Marin Gheorghe senator PSD DA
182. Marin Nicolae senator PSD DA
183. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
184. Marussi George-Nicolae senator USR Abținere
185. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
186. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
187. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
188. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
189. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - NU
190. Mihail Radu-Mihai senator USR Abținere
191. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
192. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
193. Mihu Ștefan senator PSD DA
194. Mirea Siminica senator PSD DA
195. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
196. Mocioalcă Ion deputat PSD DA
197. Moga Nicolae senator PSD DA
198. Mohaci Mihai deputat PSD DA
199. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
200. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
201. Movilă Petru deputat PMP DA
202. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
203. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
204. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
205. Neagu Nicolae deputat PNL DA
206. Neață Eugen deputat PSD DA
207. Nechifor Cătălin-Ioan deputat - NU
208. Nicoară Marius Petre senator PNL DA
209. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
210. Nicolae Andrei deputat PSD DA
211. Nicolae Șerban senator PSD DA
212. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
213. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
214. Niță Mihai deputat ALDE DA
215. Niță Nicu deputat PSD DA
216. Nosa Iuliu deputat PSD DA
217. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
218. Olar Corneliu deputat PNL DA
219. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
220. Oprea Dumitru deputat PNL DA
221. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
222. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
223. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
224. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
225. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
226. Palăr Ionel deputat PNL DA
227. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
228. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
229. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
230. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
231. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
232. Păle Dănuț deputat PSD DA
233. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
234. Petrea Gabriel deputat PSD DA
235. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
236. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
237. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
238. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
239. Plumb Rovana deputat PSD DA
240. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
241. Pop Andrei deputat PSD DA
242. Pop Georgian deputat PSD DA
243. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
244. Pop Tudor Rareș deputat USR Abținere
245. Popa Cornel senator PNL DA
246. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
247. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
248. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
249. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
250. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
251. Presadă Florina-Raluca senator USR Abținere
252. Presură Alexandra deputat PSD DA
253. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
254. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
255. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
256. Radu Anișoara deputat PSD DA
257. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
258. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
259. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
260. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR Abținere
261. Răduț Violeta deputat PSD DA
262. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
263. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
264. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
265. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
266. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
267. Romașcanu Lucian senator PSD DA
268. Roșca Lucreția deputat PSD DA
269. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
270. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
271. Ruse Mihai senator ALDE DA
272. Salan Viorel senator PSD DA
273. Savin Emanoil senator PSD DA
274. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
275. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
276. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
277. Sefer Cristian-George deputat PMP DA
278. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
279. Seres Dénes deputat UDMR DA
280. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
281. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
282. Silistru Doina senator PSD DA
283. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
284. Simionca Ionuț deputat PMP DA
285. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
286. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
287. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
288. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
289. Solomon Adrian deputat PSD DA
290. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
291. Spânu Ion deputat PSD DA
292. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
293. Stan Viorel deputat PSD DA
294. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR Abținere
295. Stancu Florinel deputat PSD DA
296. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
297. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
298. Stănescu Paul senator PSD DA
299. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
300. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
301. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
302. Suciu Matei deputat PSD DA
303. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
304. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
305. Szabó Ödön deputat UDMR DA
306. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
307. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
308. Șișcu George deputat PNL DA
309. Șoptică Costel senator PNL DA
310. Șotcan Theodora deputat PSD DA
311. Șova Lucian deputat PSD DA
312. Șovăială Constantin deputat PNL DA
313. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
314. Ștefan Viorel deputat PSD DA
315. Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
316. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
317. Tabugan Ion deputat ALDE DA
318. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
319. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
320. Teiș Alina deputat PSD DA
321. Terea Ioan deputat PSD DA
322. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
323. Todor Adrian deputat PSD DA
324. Toma Ilie deputat PSD DA
325. Toma Vasilică senator PSD DA
326. Tomac Eugen deputat PMP DA
327. Trăilă Cristina deputat PNL DA
328. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
329. Trufin Lucian senator PSD DA
330. Tudor Beatrice deputat PSD DA
331. Tudose Mihai deputat PSD DA
332. Turcan Raluca deputat PNL DA
333. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
334. Turos Lóránd senator UDMR DA
335. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
336. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR Abținere
337. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
338. Varga Vasile deputat PNL DA
339. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
340. Văcaru Alin Vasile deputat - NU
341. Velcea Nicolae deputat PSD DA
342. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
343. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
344. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
345. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
346. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
347. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
348. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
349. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
350. Vulpescu Ioan senator PSD DA
351. Weber Mihai deputat PSD DA
352. Wiener Adrian senator USR DA
353. Zainea Cornel deputat USR Abținere
354. Zamfir Daniel-Cătălin senator PNL DA
355. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
356. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 septembrie 2018, 10:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro