Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 14:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 14:53

Subiect vot: Proiectul de Hotarare pentru modificarea anexei la Hotararea Parlamentului Romaniei nr. 11/2017 privind aprobarea componentei nominale si a conducerii Delegatiei permanente a Parlamentului Romaniei la Adunarea Parlamentara a Organizatiei pentru Securitate si Cooperare in Europa.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:348 134 57 21 14 13 8 9 7 52 12 8 7 4 2
- voturi pentru (DA):343 134 57 19 14 13 8 9 5 52 12 8 7 4 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 - - - - - -
- abțineri:4 - - 2 - - - - 1 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL DA
6. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Anton Anton deputat ALDE DA
10. Apjok Norbert deputat UDMR DA
11. Arcan Emilia senator PSD DA
12. Arcaș Viorel senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Balan Ioan deputat PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Bădălău Niculae senator PSD DA
21. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
22. Băsescu Traian senator - Abținere
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
27. Bica Dănuț deputat PNL DA
28. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
29. Birchall Ana deputat PSD DA
30. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
33. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
36. Bontea Vlad deputat PSD DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
39. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
40. Bran Ioana deputat PSD DA
41. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
44. Buican Cristian deputat PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
46. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
47. Burciu Cristina deputat PSD DA
48. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
49. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
50. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
51. Căciulă Aurel deputat PSD DA
52. Călin Ion deputat PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
56. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
58. Chiriac Viorel deputat PSD DA
59. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
60. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
61. Ciocan Dan deputat PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
63. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - DA
64. Cîtea Vasile deputat PSD DA
65. Cobuz Maricela deputat PSD DA
66. Cocoș Vasile deputat PSD DA
67. Codreanu Constantin deputat PMP DA
68. Constantin Daniel deputat - DA
69. Cosma Andreea deputat PSD DA
70. Costoiu Mihnea Cosmin senator PSD DA
71. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
72. Crețu Gabriela senator PSD DA
73. Cristina Ioan senator PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
75. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
77. Culeafă Mihai deputat PNL DA
78. Cupă Ion deputat ALDE DA
79. Cupșa Ioan deputat PNL DA
80. Deneș Ioan senator PSD DA
81. Derzsi Ákos senator UDMR DA
82. Diaconescu Renică senator PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
84. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
85. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
86. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
87. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
88. Dobre Mircea-Titus deputat - DA
89. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian deputat USR DA
93. Dogariu Eugen senator PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
95. Drulă Cătălin deputat USR DA
96. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
97. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
98. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
99. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
100. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
101. Farago Petru deputat UDMR DA
102. Fădor Angelica deputat PNL DA
103. Fălcoi Nicu senator USR DA
104. Federovici Doina Elena senator PSD DA
105. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
106. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
107. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
108. Florea Damian deputat PSD DA
109. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
110. Floroiu Ionel deputat PSD DA
111. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
112. Furtună Mirela deputat PSD DA
113. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
114. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
116. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
117. Găină Mihăiță deputat PSD DA
118. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
119. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
120. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
121. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
122. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
123. Gherman Dumitru deputat PSD DA
124. Ghica Cristian senator USR DA
125. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
126. Ghinea Cristian deputat USR Abținere
127. Gilia Claudia deputat PSD DA
128. Goga Octavian deputat PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
130. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
131. Gudu Vasile deputat PNL DA
132. Halici Nicușor deputat PSD DA
133. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
134. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
135. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
136. Huncă Mihaela deputat PSD DA
137. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
138. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
139. Iftimie Neculai deputat PSD DA
140. Ignat Miron deputat Minoritati DA
141. Ilie Viorel senator ALDE DA
142. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
144. Ionașcu Gabi senator - DA
145. Ionescu George deputat PNL DA
146. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
147. Iordache Florin deputat PSD DA
148. Iriza Scarlat senator ALDE DA
149. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
150. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
151. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
152. Korodi Attila deputat UDMR DA
153. László Attila senator UDMR DA
154. Lazăr Sorin deputat PSD DA
155. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
156. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
157. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
158. Lungu Tudorița deputat PNL DA
159. Lupașcu Costel deputat PSD DA
160. Lupescu Dumitru deputat USR DA
161. Lupu Victorel senator PSD DA
162. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
163. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
164. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
165. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
166. Manoliu Dan senator PSD DA
167. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
168. Mareș Mara deputat PNL DA
169. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
170. Marin Gheorghe senator PSD DA
171. Marin Nicolae senator PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
173. Marussi George-Nicolae senator USR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
175. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
176. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
177. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
178. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - DA
179. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
180. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
182. Mihu Ștefan senator PSD DA
183. Mirea Siminica senator PSD DA
184. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
185. Mocioalcă Ion deputat PSD DA
186. Moga Nicolae senator PSD DA
187. Mohaci Mihai deputat PSD DA
188. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
189. Movilă Petru deputat PMP DA
190. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
191. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
192. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
193. Neagu Nicolae deputat PNL DA
194. Neață Eugen deputat PSD DA
195. Nechifor Cătălin-Ioan deputat - NU
196. Nicoară Marius Petre senator PNL DA
197. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
198. Nicolae Andrei deputat PSD DA
199. Nicolae Șerban senator PSD DA
200. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
201. Niță Mihai deputat ALDE DA
202. Niță Nicu deputat PSD DA
203. Nosa Iuliu deputat PSD DA
204. Olar Corneliu deputat PNL DA
205. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
206. Oprea Dumitru deputat PNL DA
207. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
208. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
209. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
210. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
211. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
212. Palăr Ionel deputat PNL DA
213. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
214. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
215. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
216. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
217. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
218. Pavel Marian senator PSD DA
219. Păle Dănuț deputat PSD DA
220. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
221. Petrea Gabriel deputat PSD DA
222. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
223. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
224. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
225. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
226. Plumb Rovana deputat PSD DA
227. Podașcă Gabriela-Maria deputat - DA
228. Pop Andrei deputat PSD DA
229. Pop Georgian deputat PSD DA
230. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
231. Pop Tudor Rareș deputat USR Abținere
232. Popa Cornel senator PNL DA
233. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
234. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
235. Popescu Pavel deputat PNL DA
236. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
237. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
238. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
239. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
240. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
241. Presură Alexandra deputat PSD DA
242. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
243. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
244. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
245. Radu Anișoara deputat PSD DA
246. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
247. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
248. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
249. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
250. Răduț Violeta deputat PSD DA
251. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
252. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
253. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
254. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
255. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
256. Romașcanu Lucian senator PSD DA
257. Roșca Lucreția deputat PSD DA
258. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
259. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
260. Ruse Mihai senator ALDE DA
261. Salan Viorel senator PSD DA
262. Savin Emanoil senator PSD DA
263. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
264. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
265. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
266. Sefer Cristian-George deputat PMP DA
267. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
268. Seres Dénes deputat UDMR DA
269. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
270. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
271. Silistru Doina senator PSD DA
272. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
273. Simionca Ionuț deputat PMP DA
274. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
275. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
276. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
277. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
278. Solomon Adrian deputat PSD DA
279. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
280. Spânu Ion deputat PSD DA
281. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
282. Stan Ioan senator PSD DA
283. Stan Viorel deputat PSD DA
284. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
285. Stancu Florinel deputat PSD DA
286. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
287. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
288. Stănescu Paul senator PSD DA
289. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
290. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
291. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
292. Suciu Matei deputat PSD DA
293. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
294. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
295. Szabó Ödön deputat UDMR DA
296. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
297. Șișcu George deputat PNL DA
298. Șoptică Costel senator PNL DA
299. Șotcan Theodora deputat PSD DA
300. Șova Lucian deputat PSD DA
301. Șovăială Constantin deputat PNL DA
302. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
303. Ștefan Viorel deputat PSD DA
304. Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
305. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
306. Tabugan Ion deputat ALDE DA
307. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
308. Tánczos Barna senator UDMR DA
309. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
310. Teiș Alina deputat PSD DA
311. Terea Ioan deputat PSD DA
312. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
313. Todor Adrian deputat PSD DA
314. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
315. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
316. Toma Ilie deputat PSD DA
317. Tomac Eugen deputat PMP DA
318. Trăilă Cristina deputat PNL DA
319. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
320. Trufin Lucian senator PSD DA
321. Tudor Beatrice deputat PSD DA
322. Tudose Mihai deputat PSD DA
323. Turcan Raluca deputat PNL DA
324. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
325. Turos Lóránd senator UDMR DA
326. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
327. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
328. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
329. Varga Vasile deputat PNL DA
330. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
331. Vass Levente deputat UDMR DA
332. Văcaru Alin Vasile deputat - Abținere
333. Velcea Nicolae deputat PSD DA
334. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
335. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
336. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
337. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
338. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
339. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
340. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
341. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
342. Vulpescu Ioan senator PSD DA
343. Weber Mihai deputat PSD DA
344. Wiener Adrian senator USR DA
345. Zainea Cornel deputat USR DA
346. Zamfir Daniel-Cătălin senator PNL DA
347. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
348. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 august 2018, 2:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro