Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2018 > 11:03 Versiunea pentru printare
Joi, 5 iulie 2018, ora 11:03

Subiect vot: PL-x 350/2017 - Amendament respins 27 - Art. 5 indice 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:127 68 25 19 3 4 4 4
- voturi pentru (DA):50 - 24 19 - - 4 3
- voturi împotrivă (NU):75 68 - - 3 4 - -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Axinte Vasile PSD NU
4. Balan Ioan PNL DA
5. Bejinariu Eugen PSD NU
6. Bica Dănuț PNL DA
7. Bichineț Corneliu PMP DA
8. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
9. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
10. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
11. Botez Mihai-Cătălin USR DA
12. Bran Ioana PSD NU
13. Budăi Marius-Constantin PSD NU
14. Buican Cristian PNL DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
16. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
17. Burciu Cristina PSD NU
18. Calista Mara-Daniela PNL DA
19. Calotă Florică Ică ALDE NU
20. Căciulă Aurel PSD NU
21. Călin Ion PSD NU
22. Chiriac Viorel PSD NU
23. Ciocan Dan PSD NU
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
25. Ciuhodaru Tudor PSD NU
26. Cîtea Vasile PSD NU
27. Cobuz Maricela PSD NU
28. Cocoș Vasile PSD NU
29. Cupă Ion ALDE NU
30. Dan Nicușor Daniel USR DA
31. Dobre Victor Paul PNL DA
32. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
33. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
34. Drulă Cătălin USR DA
35. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
36. Erdei Dolóczki István UDMR NU
37. Fădor Angelica PNL DA
38. Florea Oana-Consuela PSD NU
39. Floroiu Ionel PSD NU
40. Furtună Mirela PSD NU
41. Gavrilă Camelia PSD NU
42. Georgescu Nicolae PSD NU
43. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
44. Gherman Dumitru PSD NU
45. Ghilea Găvrilă PNL DA
46. Ghinea Cristian USR DA
47. Gilia Claudia PSD NU
48. Giugea Nicolae PNL DA
49. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
50. Halici Nicușor PSD NU
51. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
52. Iancu Marius-Ionel PSD NU
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
54. Intotero Natalia-Elena PSD NU
55. Iordache Florin PSD NU
56. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
57. Lazăr Sorin PSD NU
58. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
59. Lungu Tudorița PNL DA
60. Lupașcu Costel PSD NU
61. Lupescu Dumitru USR DA
62. Macovei Silviu Nicu PSD NU
63. Manole Petre-Florin PSD NU
64. Mareș Mara PNL DA
65. Marica Petru-Sorin PSD NU
66. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
67. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
68. Mușoiu Ștefan PSD NU
69. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
70. Neață Eugen PSD NU
71. Nicolae Andrei PSD NU
72. Nistor Laurențiu PSD NU
73. Niță Mihai ALDE NU
74. Niță Nicu PSD NU
75. Nosa Iuliu PSD NU
76. Olar Corneliu PNL DA
77. Oteșanu Daniela PSD NU
78. Pambuccian Varujan Minoritati DA
79. Pană Adriana-Doina PSD NU
80. Paraschiv Rodica PSD NU
81. Păle Dănuț PSD NU
82. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
83. Pop Andrei PSD NU
84. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
85. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
86. Prună Cristina-Mădălina USR DA
87. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
88. Rădulescu Alexandru PSD NU
89. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
90. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
91. Roman Florin-Claudiu PNL DA
92. Roman Ioan Sorin PSD NU
93. Romanescu Cristinel PNL DA
94. Roșca Lucreția PSD NU
95. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
96. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
97. Sefer Cristian-George PMP DA
98. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
99. Seres Dénes UDMR NU
100. Simion Lucian-Eduard PSD NU
101. Simonis Alfred - Robert PSD NU
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
103. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
104. Stativă Irinel Ioan PSD NU
105. Stănescu Alexandru PSD NU
106. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
107. Șarapatin Elvira PSD NU
108. Șișcu George PNL DA
109. Șotcan Theodora PSD NU
110. Șovăială Constantin PNL DA
111. Tabugan Ion ALDE NU
112. Teiș Alina PSD NU
113. Terea Ioan PSD NU
114. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
115. Tomac Eugen PMP DA
116. Tripa Florin-Dan PSD NU
117. Tudor Beatrice PSD NU
118. Tudose Mihai PSD NU
119. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
120. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
121. Varga Vasile PNL Abținere
122. Vasile Daniel Minoritati DA
123. Vișan George-Gabriel PSD NU
124. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
126. Zainea Cornel USR DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 august 2018, 23:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro