Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2018 > 11:03 Versiunea pentru printare
Joi, 5 iulie 2018, ora 11:03

Subiect vot: PL-x 350/2017 - Amendament respins 27 - Art. 5 indice 1 alin. (2)
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:125 66 25 18 2 6 4 4
- voturi pentru (DA):25 - 4 18 - - 3 -
- voturi împotrivă (NU):78 66 1 - 2 6 - 3
- abțineri:21 - 20 - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balan Ioan PNL Abținere
6. Bejinariu Eugen PSD NU
7. Bica Dănuț PNL Abținere
8. Bichineț Corneliu PMP DA
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
10. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
12. Botez Mihai-Cătălin USR DA
13. Bran Ioana PSD NU
14. Budăi Marius-Constantin PSD NU
15. Buican Cristian PNL Abținere
16. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
17. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
18. Burciu Cristina PSD NU
19. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
20. Calotă Florică Ică ALDE NU
21. Căciulă Aurel PSD NU
22. Călin Ion PSD NU
23. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
24. Chiriac Viorel PSD NU
25. Ciocan Dan PSD NU
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
27. Ciuhodaru Tudor PSD NU
28. Cîtea Vasile PSD NU
29. Cobuz Maricela PSD NU
30. Cocoș Vasile PSD NU
31. Cupă Ion ALDE NU
32. Dan Nicușor Daniel USR DA
33. Dobre Victor Paul PNL Abținere
34. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
35. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
36. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
37. Erdei Dolóczki István UDMR NU
38. Fădor Angelica PNL Abținere
39. Florea Oana-Consuela PSD NU
40. Floroiu Ionel PSD NU
41. Furtună Mirela PSD NU
42. Gavrilă Camelia PSD NU
43. Georgescu Nicolae PSD NU
44. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
45. Gherman Dumitru PSD NU
46. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
47. Ghinea Cristian USR DA
48. Gilia Claudia PSD NU
49. Giugea Nicolae PNL Abținere
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
51. Halici Nicușor PSD NU
52. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
53. Iancu Marius-Ionel PSD NU
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
55. Intotero Natalia-Elena PSD NU
56. Iordache Florin PSD NU
57. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
58. Lazăr Sorin PSD NU
59. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
60. Lungu Tudorița PNL Abținere
61. Lupașcu Costel PSD NU
62. Lupescu Dumitru USR DA
63. Macovei Silviu Nicu PSD NU
64. Manole Petre-Florin PSD NU
65. Mareș Mara PNL Abținere
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
68. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
69. Mușoiu Ștefan PSD NU
70. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
71. Neață Eugen PSD NU
72. Nicolae Andrei PSD NU
73. Nistor Laurențiu PSD NU
74. Niță Mihai ALDE NU
75. Niță Nicu PSD NU
76. Nosa Iuliu PSD NU
77. Olar Corneliu PNL DA
78. Oteșanu Daniela PSD NU
79. Pambuccian Varujan Minoritati NU
80. Pană Adriana-Doina PSD NU
81. Paraschiv Rodica PSD NU
82. Păle Dănuț PSD NU
83. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
84. Pop Andrei PSD NU
85. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
86. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
87. Prună Cristina-Mădălina USR DA
88. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
89. Rădulescu Alexandru PSD NU
90. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
91. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
92. Roman Florin-Claudiu PNL DA
93. Roman Ioan Sorin PSD NU
94. Romanescu Cristinel PNL Abținere
95. Roșca Lucreția PSD NU
96. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
97. Sefer Cristian-George PMP DA
98. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
99. Seres Dénes UDMR NU
100. Simion Lucian-Eduard PSD NU
101. Simonis Alfred - Robert PSD NU
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
103. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
104. Stativă Irinel Ioan PSD NU
105. Stănescu Alexandru PSD NU
106. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
107. Șișcu George PNL Abținere
108. Șotcan Theodora PSD NU
109. Șovăială Constantin PNL Abținere
110. Tabugan Ion ALDE NU
111. Teiș Alina PSD NU
112. Terea Ioan PSD NU
113. Todoran Adrian-Mihăiță PMP -
114. Tomac Eugen PMP DA
115. Tripa Florin-Dan PSD NU
116. Tudor Beatrice PSD NU
117. Tudose Mihai PSD NU
118. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
119. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
120. Varga Vasile PNL Abținere
121. Vasile Daniel Minoritati NU
122. Vișan George-Gabriel PSD NU
123. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
124. Zainea Cornel USR DA
125. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 noiembrie 2018, 19:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro