Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2018 > 11:04 Versiunea pentru printare
Joi, 5 iulie 2018, ora 11:04

Subiect vot: PL-x 350/2017 - Amendament respins 7 - Art. 5 indice 1 alin. (8)
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:125 65 25 19 3 6 3 4
- voturi pentru (DA):49 1 23 19 - - 3 3
- voturi împotrivă (NU):74 64 - - 3 6 - 1
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balan Ioan PNL DA
6. Bejinariu Eugen PSD NU
7. Bica Dănuț PNL DA
8. Bichineț Corneliu PMP DA
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
10. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
12. Bontea Vlad PSD NU
13. Botez Mihai-Cătălin USR DA
14. Bran Ioana PSD NU
15. Budăi Marius-Constantin PSD NU
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
19. Burciu Cristina PSD NU
20. Calista Mara-Daniela PNL DA
21. Calotă Florică Ică ALDE NU
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
25. Chiriac Viorel PSD NU
26. Ciocan Dan PSD NU
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
28. Ciuhodaru Tudor PSD NU
29. Cîtea Vasile PSD NU
30. Cobuz Maricela PSD NU
31. Cocoș Vasile PSD NU
32. Cupă Ion ALDE NU
33. Dan Nicușor Daniel USR DA
34. Dobre Victor Paul PNL DA
35. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
37. Drulă Cătălin USR DA
38. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR NU
40. Fădor Angelica PNL DA
41. Florea Oana-Consuela PSD NU
42. Floroiu Ionel PSD NU
43. Furtună Mirela PSD NU
44. Gavrilă Camelia PSD NU
45. Georgescu Nicolae PSD NU
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
47. Gherman Dumitru PSD NU
48. Ghilea Găvrilă PNL DA
49. Ghinea Cristian USR DA
50. Gilia Claudia PSD NU
51. Giugea Nicolae PNL DA
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
53. Halici Nicușor PSD NU
54. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
55. Iancu Marius-Ionel PSD NU
56. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
57. Intotero Natalia-Elena PSD NU
58. Iordache Florin PSD NU
59. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
60. Lazăr Sorin PSD NU
61. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
62. Lungu Tudorița PNL DA
63. Lupașcu Costel PSD NU
64. Lupescu Dumitru USR DA
65. Macovei Silviu Nicu PSD NU
66. Manole Petre-Florin PSD NU
67. Mareș Mara PNL DA
68. Marica Petru-Sorin PSD NU
69. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
70. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
71. Mușoiu Ștefan PSD NU
72. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
73. Neață Eugen PSD NU
74. Nistor Laurențiu PSD NU
75. Niță Mihai ALDE NU
76. Niță Nicu PSD NU
77. Nosa Iuliu PSD NU
78. Olar Corneliu PNL DA
79. Oteșanu Daniela PSD NU
80. Pambuccian Varujan Minoritati DA
81. Pană Adriana-Doina PSD NU
82. Paraschiv Rodica PSD NU
83. Păle Dănuț PSD NU
84. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
85. Pop Andrei PSD NU
86. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
87. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
88. Prună Cristina-Mădălina USR DA
89. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
90. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
91. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
92. Roman Florin-Claudiu PNL DA
93. Roman Ioan Sorin PSD NU
94. Romanescu Cristinel PNL DA
95. Roșca Lucreția PSD NU
96. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
97. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
98. Sefer Cristian-George PMP DA
99. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
100. Seres Dénes UDMR NU
101. Simion Lucian-Eduard PSD NU
102. Simonis Alfred - Robert PSD NU
103. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
104. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
105. Stativă Irinel Ioan PSD NU
106. Stănescu Alexandru PSD NU
107. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
108. Șișcu George PNL DA
109. Șotcan Theodora PSD NU
110. Șovăială Constantin PNL DA
111. Tabugan Ion ALDE NU
112. Teiș Alina PSD NU
113. Terea Ioan PSD NU
114. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
115. Tripa Florin-Dan PSD NU
116. Tudor Beatrice PSD NU
117. Tudose Mihai PSD NU
118. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
119. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
120. Varga Vasile PNL Abținere
121. Vasile Daniel Minoritati NU
122. Vișan George-Gabriel PSD NU
123. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
124. Zainea Cornel USR DA
125. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 octombrie 2018, 10:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro