Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2018 > 11:05 Versiunea pentru printare
Joi, 5 iulie 2018, ora 11:05

Subiect vot: PL-x 350/2017 - Amendament respins
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:132 69 25 17 4 7 4 5 1
- voturi pentru (DA):50 - 25 16 - - 4 4 1
- voturi împotrivă (NU):81 69 - - 4 7 - 1 -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
14. Bontea Vlad PSD NU
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Bran Ioana PSD NU
17. Budăi Marius-Constantin PSD NU
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Cupă Ion ALDE NU
35. Dan Nicușor Daniel USR DA
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
39. Drulă Cătălin USR DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR NU
42. Farago Petru UDMR NU
43. Fădor Angelica PNL DA
44. Florea Oana-Consuela PSD NU
45. Floroiu Ionel PSD NU
46. Furtună Mirela PSD NU
47. Gavrilă Camelia PSD NU
48. Georgescu Nicolae PSD NU
49. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
50. Gherman Dumitru PSD NU
51. Ghilea Găvrilă PNL DA
52. Ghinea Cristian USR Abținere
53. Gilia Claudia PSD NU
54. Giugea Nicolae PNL DA
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
56. Halici Nicușor PSD NU
57. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
58. Iancu Marius-Ionel PSD NU
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
60. Intotero Natalia-Elena PSD NU
61. Iordache Florin PSD NU
62. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
63. Lazăr Sorin PSD NU
64. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
65. Lovin Dumitru ALDE NU
66. Lungu Tudorița PNL DA
67. Lupașcu Costel PSD NU
68. Macovei Silviu Nicu PSD NU
69. Manole Petre-Florin PSD NU
70. Mareș Mara PNL DA
71. Marica Petru-Sorin PSD NU
72. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
73. Mușoiu Ștefan PSD NU
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
75. Neață Eugen PSD NU
76. Nicolae Andrei PSD NU
77. Nistor Laurențiu PSD NU
78. Niță Mihai ALDE NU
79. Niță Nicu PSD NU
80. Nosa Iuliu PSD NU
81. Olar Corneliu PNL DA
82. Oteșanu Daniela PSD NU
83. Pambuccian Varujan Minoritati DA
84. Pană Adriana-Doina PSD NU
85. Paraschiv Rodica PSD NU
86. Păle Dănuț PSD NU
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
88. Pop Andrei PSD NU
89. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
90. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
91. Prună Cristina-Mădălina USR DA
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
93. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
94. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
95. Roman Florin-Claudiu PNL DA
96. Roman Ioan Sorin PSD NU
97. Romanescu Cristinel PNL DA
98. Roșca Lucreția PSD NU
99. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
100. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
101. Sefer Cristian-George PMP DA
102. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
103. Seres Dénes UDMR NU
104. Simion Lucian-Eduard PSD NU
105. Simonis Alfred - Robert PSD NU
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
107. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
108. Stancu Florinel PSD NU
109. Stativă Irinel Ioan PSD NU
110. Stănescu Alexandru PSD NU
111. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
112. Șișcu George PNL DA
113. Șotcan Theodora PSD NU
114. Șovăială Constantin PNL DA
115. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
116. Tabugan Ion ALDE NU
117. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
118. Teiș Alina PSD NU
119. Terea Ioan PSD NU
120. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
121. Toma Ilie PSD NU
122. Tomac Eugen PMP DA
123. Tripa Florin-Dan PSD NU
124. Tudor Beatrice PSD NU
125. Tudose Mihai PSD NU
126. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
127. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
128. Vasile Daniel Minoritati NU
129. Vișan George-Gabriel PSD NU
130. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
131. Zainea Cornel USR DA
132. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 16 august 2018, 10:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro