Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2018 > 11:06 Versiunea pentru printare
Joi, 5 iulie 2018, ora 11:06

Subiect vot: PL-x 350/2017 - Amendament respins 17
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:129 70 25 15 3 7 3 5 1
- voturi pentru (DA):44 - 25 15 - - 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):81 70 - - 3 7 - 1 -
- abțineri:4 - - - - - - 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
14. Bontea Vlad PSD NU
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Bran Ioana PSD NU
17. Budăi Marius-Constantin PSD NU
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Cupă Ion ALDE NU
34. Dobre Victor Paul PNL DA
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
36. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
38. Drulă Cătălin USR DA
39. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR NU
41. Fădor Angelica PNL DA
42. Florea Oana-Consuela PSD NU
43. Floroiu Ionel PSD NU
44. Furtună Mirela PSD NU
45. Gavrilă Camelia PSD NU
46. Georgescu Nicolae PSD NU
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
48. Gherman Dumitru PSD NU
49. Ghilea Găvrilă PNL DA
50. Ghinea Cristian USR DA
51. Gilia Claudia PSD NU
52. Giugea Nicolae PNL DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
54. Halici Nicușor PSD NU
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
58. Intotero Natalia-Elena PSD NU
59. Iordache Florin PSD NU
60. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
61. Lazăr Sorin PSD NU
62. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
63. Lovin Dumitru ALDE NU
64. Lupașcu Costel PSD NU
65. Macovei Silviu Nicu PSD NU
66. Manole Petre-Florin PSD NU
67. Mareș Mara PNL DA
68. Marica Petru-Sorin PSD NU
69. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
70. Mușoiu Ștefan PSD NU
71. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
72. Neagu Nicolae PNL DA
73. Neață Eugen PSD NU
74. Nicolae Andrei PSD NU
75. Nistor Laurențiu PSD NU
76. Niță Mihai ALDE NU
77. Niță Nicu PSD NU
78. Nosa Iuliu PSD NU
79. Olar Corneliu PNL DA
80. Oteșanu Daniela PSD NU
81. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
82. Pană Adriana-Doina PSD NU
83. Paraschiv Rodica PSD NU
84. Păle Dănuț PSD NU
85. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
86. Pop Andrei PSD NU
87. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
88. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
89. Prună Cristina-Mădălina USR DA
90. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
91. Rădulescu Alexandru PSD NU
92. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
93. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
94. Roman Florin-Claudiu PNL DA
95. Roman Ioan Sorin PSD NU
96. Romanescu Cristinel PNL DA
97. Roșca Lucreția PSD NU
98. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
99. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
100. Sefer Cristian-George PMP DA
101. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
102. Seres Dénes UDMR NU
103. Simion Lucian-Eduard PSD NU
104. Simonis Alfred - Robert PSD NU
105. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
106. Stancu Florinel PSD NU
107. Stativă Irinel Ioan PSD NU
108. Stănescu Alexandru PSD NU
109. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
110. Șișcu George PNL DA
111. Șotcan Theodora PSD NU
112. Șovăială Constantin PNL DA
113. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
114. Tabugan Ion ALDE NU
115. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
116. Teiș Alina PSD NU
117. Terea Ioan PSD NU
118. Toma Ilie PSD NU
119. Tomac Eugen PMP DA
120. Tripa Florin-Dan PSD NU
121. Tudor Beatrice PSD NU
122. Tudose Mihai PSD NU
123. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
124. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
125. Vasile Daniel Minoritati Abținere
126. Vișan George-Gabriel PSD NU
127. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
128. Zainea Cornel USR DA
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 septembrie 2018, 3:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro