Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2018 > 11:07 Versiunea pentru printare
Joi, 5 iulie 2018, ora 11:07

Subiect vot: PL-x 350/2017 - Amendament respins 23
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 74 26 16 3 7 3 5 1
- voturi pentru (DA):46 - 26 16 - - 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):84 74 - - 3 7 - - -
- abțineri:5 - - - - - - 5 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
14. Bontea Vlad PSD NU
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Bran Ioana PSD NU
17. Budăi Marius-Constantin PSD NU
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Cupă Ion ALDE NU
35. Dan Nicușor Daniel USR DA
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
38. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
40. Drulă Cătălin USR DA
41. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
42. Erdei Dolóczki István UDMR NU
43. Fădor Angelica PNL DA
44. Floroiu Ionel PSD NU
45. Furtună Mirela PSD NU
46. Gavrilă Camelia PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Gherman Dumitru PSD NU
50. Ghilea Găvrilă PNL DA
51. Gilia Claudia PSD NU
52. Giugea Nicolae PNL DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
54. Halici Nicușor PSD NU
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
58. Intotero Natalia-Elena PSD NU
59. Iordache Florin PSD NU
60. Itu Cornel PSD NU
61. Lazăr Sorin PSD NU
62. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
63. Lovin Dumitru ALDE NU
64. Lungu Tudorița PNL DA
65. Lupașcu Costel PSD NU
66. Lupescu Dumitru USR DA
67. Macovei Silviu Nicu PSD NU
68. Manole Petre-Florin PSD NU
69. Mareș Mara PNL DA
70. Marica Petru-Sorin PSD NU
71. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
72. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
73. Mușoiu Ștefan PSD NU
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
75. Neagu Nicolae PNL DA
76. Neață Eugen PSD NU
77. Nicolae Andrei PSD NU
78. Nistor Laurențiu PSD NU
79. Niță Mihai ALDE NU
80. Niță Nicu PSD NU
81. Nosa Iuliu PSD NU
82. Olar Corneliu PNL DA
83. Oteșanu Daniela PSD NU
84. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
85. Pană Adriana-Doina PSD NU
86. Paraschiv Rodica PSD NU
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Petrea Gabriel PSD NU
89. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
90. Pop Andrei PSD NU
91. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
92. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
93. Prună Cristina-Mădălina USR DA
94. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
95. Rădulescu Alexandru PSD NU
96. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
97. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
98. Roman Florin-Claudiu PNL DA
99. Roman Ioan Sorin PSD NU
100. Romanescu Cristinel PNL DA
101. Roșca Lucreția PSD NU
102. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
103. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
104. Sefer Cristian-George PMP DA
105. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
106. Seres Dénes UDMR NU
107. Simion Lucian-Eduard PSD NU
108. Simonis Alfred - Robert PSD NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
110. Stancu Florinel PSD NU
111. Stativă Irinel Ioan PSD NU
112. Stănescu Alexandru PSD NU
113. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
114. Șișcu George PNL DA
115. Șotcan Theodora PSD NU
116. Șovăială Constantin PNL DA
117. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
118. Tabugan Ion ALDE NU
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
120. Teiș Alina PSD NU
121. Terea Ioan PSD NU
122. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
123. Toma Ilie PSD NU
124. Tripa Florin-Dan PSD NU
125. Tudor Beatrice PSD NU
126. Tudose Mihai PSD NU
127. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
128. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
129. Vasile Daniel Minoritati Abținere
130. Velcea Nicolae PSD NU
131. Vișan George-Gabriel PSD NU
132. Vîrză Mihăiță PSD NU
133. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
134. Zainea Cornel USR DA
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 noiembrie 2018, 0:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro