Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2018 > 12:21 Versiunea pentru printare
Joi, 5 iulie 2018, ora 12:21

Subiect vot: Modificarea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:147 80 17 20 11 7 5 7
- voturi pentru (DA):127 79 17 1 11 7 5 7
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:18 - - 18 - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR Abținere
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP DA
35. Cosma Andreea PSD DA
36. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cupă Ion ALDE DA
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
45. Drulă Cătălin USR Abținere
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR -
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Florea Damian PSD DA
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
52. Furtună Mirela PSD DA
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gheorghiu Bogdan PNL DA
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Ghinea Cristian USR Abținere
61. Gilia Claudia PSD DA
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
63. Huncă Mihaela PSD DA
64. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Itu Cornel PSD DA
67. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
68. Kelemen Hunor UDMR DA
69. Korodi Attila UDMR DA
70. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
71. Lazăr Sorin PSD DA
72. Lovin Dumitru ALDE DA
73. Lungu Tudorița PNL DA
74. Lupașcu Costel PSD DA
75. Lupescu Dumitru USR Abținere
76. Macovei Silviu Nicu PSD DA
77. Mareș Mara PNL DA
78. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
79. Mohaci Mihai PSD DA
80. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
82. Mușoiu Ștefan PSD DA
83. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
84. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
85. Neață Eugen PSD DA
86. Nicolae Andrei PSD DA
87. Niță Mihai ALDE DA
88. Niță Nicu PSD NU
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Olar Corneliu PNL DA
91. Oteșanu Daniela PSD DA
92. Pambuccian Varujan Minoritati DA
93. Pană Adriana-Doina PSD DA
94. Paraschiv Rodica PSD DA
95. Păle Dănuț PSD DA
96. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
97. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
98. Pop Andrei PSD DA
99. Pop Georgian PSD DA
100. Pop Tudor Rareș USR Abținere
101. Preda Cezar-Florin PNL DA
102. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
103. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
104. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
105. Rădulescu Alexandru PSD DA
106. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
107. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
108. Roman Ioan Sorin PSD DA
109. Roșca Lucreția PSD DA
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Sefer Cristian-George PMP DA
113. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
114. Simion Lucian-Eduard PSD DA
115. Simonis Alfred - Robert PSD DA
116. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
117. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
118. Spânu Ion PSD DA
119. Stan Viorel PSD DA
120. Stancu Florinel PSD DA
121. Stănescu Alexandru PSD DA
122. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
123. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
124. Szabó Ödön UDMR DA
125. Șarapatin Elvira PSD DA
126. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
127. Șotcan Theodora PSD DA
128. Ștefan Corneliu PSD DA
129. Tabugan Ion ALDE DA
130. Teiș Alina PSD DA
131. Terea Ioan PSD DA
132. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
133. Toma Ilie PSD DA
134. Tomac Eugen PMP DA
135. Tușa Adriana Diana PSD DA
136. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
137. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
138. Varga Vasile PNL DA
139. Vasile Daniel Minoritati DA
140. Velcea Nicolae PSD DA
141. Vișan George-Gabriel PSD DA
142. Vîrză Mihăiță PSD DA
143. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
144. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
145. Zainea Cornel USR DA
146. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
147. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 14:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro