Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2018 > 13:11 Versiunea pentru printare
Joi, 5 iulie 2018, ora 13:11

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind vacantarea unui loc de deputat (ca urmare a demisiei domnului deputat Petru - Gabriel Vlase) (PHCD 48/2018).
PHC 48/2018 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:253 133 44 20 18 13 6 10 9
- voturi pentru (DA):251 132 44 20 18 13 5 10 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Constantin Daniel - DA
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dan Nicușor Daniel USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus - DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
71. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghinea Cristian USR DA
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PSD DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Iftimie Neculai PSD DA
105. Ignat Miron Minoritati DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ionescu George PNL DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Lupescu Dumitru USR DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marica Petru-Sorin PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
130. Mihalescul Dumitru PNL DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Mocanu Adrian PMP DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD -
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Mușoiu Ștefan PSD DA
138. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
140. Neagu Nicolae PNL DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai ALDE DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olar Corneliu PNL DA
151. Olteanu Daniel ALDE DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petcu Toma-Florin ALDE DA
159. Petrea Gabriel PSD DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
161. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
162. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
163. Podașcă Gabriela-Maria - DA
164. Ponta Victor-Viorel - DA
165. Pop Andrei PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR DA
168. Popa Mihai Valentin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
173. Preda Cezar-Florin PNL DA
174. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
176. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
177. Prună Cristina-Mădălina USR DA
178. Radu Anișoara PSD DA
179. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
180. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
181. Rădulescu Alexandru PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
183. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
184. Răduț Violeta PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Romanescu Cristinel PNL DA
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
193. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
194. Sefer Cristian-George PMP DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
198. Simion Lucian-Eduard PSD DA
199. Simionca Ionuț PMP -
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Spânu Ion PSD DA
205. Stan Viorel PSD DA
206. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
207. Stancu Florinel PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șotcan Theodora PSD DA
219. Șovăială Constantin PNL DA
220. Ștefan Corneliu PSD DA
221. Ștefan Viorel PSD DA
222. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tabugan Ion ALDE DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Teiș Alina PSD DA
227. Terea Ioan PSD DA
228. Tîlvăr Angel PSD DA
229. Todor Adrian PSD DA
230. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Tripa Florin-Dan PSD DA
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
237. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
238. Varga Vasile PNL DA
239. Vasile Daniel Minoritati DA
240. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
241. Vass Levente UDMR DA
242. Văcaru Alin Vasile - DA
243. Velcea Nicolae PSD DA
244. Vișan George-Gabriel PSD DA
245. Vîrză Mihăiță PSD DA
246. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
247. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
248. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
249. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
250. Weber Mihai PSD DA
251. Zainea Cornel USR DA
252. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 octombrie 2018, 5:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro