Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2018 > 13:12 Versiunea pentru printare
Joi, 5 iulie 2018, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 112/2018 pentru modificarea art.109 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:257 132 49 21 17 13 7 9 9
- voturi pentru (DA):226 130 43 - 16 13 7 9 8
- voturi împotrivă (NU):26 1 2 21 1 - - - 1
- abțineri:5 1 4 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Constantin Daniel - DA
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR NU
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus - DA
66. Dobre Victor Paul PNL Abținere
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Florea Damian PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL DA
92. Ghinea Cristian USR NU
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
113. Jivan Luminița-Maria PSD DA
114. Kelemen Hunor UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Lupescu Dumitru USR NU
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Mareș Mara PNL DA
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
131. Mihalescul Dumitru PNL DA
132. Mînzatu Roxana PSD Abținere
133. Mocanu Adrian PMP DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohaci Mihai PSD DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL DA
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Mihai ALDE DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olar Corneliu PNL DA
152. Olteanu Daniel ALDE DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petcu Toma-Florin ALDE DA
160. Petrea Gabriel PSD DA
161. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
162. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
163. Podașcă Gabriela-Maria - DA
164. Ponta Victor-Viorel - DA
165. Pop Andrei PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR NU
168. Popa Mihai Valentin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
173. Preda Cezar-Florin PNL DA
174. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
176. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
177. Prună Cristina-Mădălina USR NU
178. Radu Anișoara PSD DA
179. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
180. Rădulescu Alexandru PSD DA
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
182. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
183. Răduț Violeta PSD DA
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
185. Roman Florin-Claudiu PNL DA
186. Roman Ioan Sorin PSD DA
187. Romanescu Cristinel PNL DA
188. Roșca Lucreția PSD DA
189. Rotaru Alexandru PSD DA
190. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
191. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
192. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
193. Sefer Cristian-George PMP DA
194. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
197. Simion Lucian-Eduard PSD DA
198. Simionca Ionuț PMP DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD NU
200. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
201. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Spânu Ion PSD DA
204. Stan Viorel PSD DA
205. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
206. Stancu Florinel PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șotcan Theodora PSD DA
219. Șovăială Constantin PNL DA
220. Ștefan Corneliu PSD DA
221. Ștefan Viorel PSD DA
222. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tabugan Ion ALDE DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Teiș Alina PSD DA
227. Terea Ioan PSD DA
228. Tîlvăr Angel PSD DA
229. Todor Adrian PSD DA
230. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Tomac Eugen PMP DA
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Tripa Florin-Dan PSD DA
235. Tudor Beatrice PSD DA
236. Turcan Raluca PNL DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
241. Varga Vasile PNL DA
242. Vasile Daniel Minoritati DA
243. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
244. Vass Levente UDMR DA
245. Văcaru Alin Vasile - DA
246. Velcea Nicolae PSD DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vișan George-Gabriel PSD DA
249. Vîrză Mihăiță PSD DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
251. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
252. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
253. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
254. Weber Mihai PSD DA
255. Zainea Cornel USR NU
256. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 17:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro