Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2018 > 13:23 Versiunea pentru printare
Joi, 5 iulie 2018, ora 13:23

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 509/2017 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.15/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.58/1998 privind organizarea și desfășurarea activității de turism în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:255 134 45 21 17 12 7 9 10
- voturi pentru (DA):173 134 - - 17 12 1 9 -
- voturi împotrivă (NU):82 - 45 21 - - 6 - 10
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Constantin Daniel - NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus - NU
66. Dobre Victor Paul PNL NU
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
89. Gheorghe Tinel PNL NU
90. Gheorghiu Bogdan PNL NU
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL NU
96. Goga Octavian PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu George PNL NU
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
114. Jivan Luminița-Maria PSD DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
120. Lovin Dumitru ALDE DA
121. Lungu Tudorița PNL NU
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Lupescu Dumitru USR NU
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL NU
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
133. Mihalescul Dumitru PNL NU
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Mocanu Adrian PMP DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
143. Neagu Nicolae PNL NU
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
146. Nicoară Romeo Florin PNL NU
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai ALDE DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olar Corneliu PNL NU
154. Oros Nechita-Adrian PNL NU
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petcu Toma-Florin ALDE DA
161. Petrea Gabriel PSD DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
164. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
165. Podașcă Gabriela-Maria - NU
166. Ponta Victor-Viorel - NU
167. Pop Andrei PSD DA
168. Pop Georgian PSD DA
169. Pop Tudor Rareș USR NU
170. Popa Mihai Valentin PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
173. Preda Cezar-Florin PNL NU
174. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
176. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
177. Prună Cristina-Mădălina USR NU
178. Radu Anișoara PSD DA
179. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
180. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
181. Rădulescu Alexandru PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
183. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
184. Răduț Violeta PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
186. Roman Florin-Claudiu PNL NU
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Romanescu Cristinel PNL NU
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
193. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
194. Sefer Cristian-George PMP NU
195. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
198. Simion Lucian-Eduard PSD DA
199. Simionca Ionuț PMP NU
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Spânu Ion PSD DA
205. Stan Viorel PSD DA
206. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
207. Stancu Florinel PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șotcan Theodora PSD DA
218. Șovăială Constantin PNL NU
219. Ștefan Corneliu PSD DA
220. Ștefan Viorel PSD DA
221. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
223. Tabugan Ion ALDE DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Teiș Alina PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD DA
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
230. Toma Ilie PSD DA
231. Tomac Eugen PMP NU
232. Tripa Florin-Dan PSD DA
233. Tudor Beatrice PSD DA
234. Turcan Raluca PNL NU
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
237. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
238. Varga Glad-Aurel PNL NU
239. Varga Vasile PNL NU
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Vass Levente UDMR DA
243. Văcaru Alin Vasile - NU
244. Velcea Nicolae PSD DA
245. Vexler Silviu Minoritati DA
246. Vișan George-Gabriel PSD DA
247. Vîrză Mihăiță PSD DA
248. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
249. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
250. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
251. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Zainea Cornel USR NU
254. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
255. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 august 2018, 2:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro