Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2018 > 13:29 Versiunea pentru printare
Joi, 5 iulie 2018, ora 13:29

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 376/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.20/1994 pentru reducerea riscului seismic al construcțiilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 134 50 21 18 12 6 10 10
- voturi pentru (DA):260 134 50 20 18 12 6 10 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Constantin Daniel - DA
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Dan Nicușor Daniel USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Mircea-Titus - DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
73. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Ghinea Cristian USR Abținere
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Gudu Vasile PNL DA
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
135. Mihalescul Dumitru PNL DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohaci Mihai PSD DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
144. Neagu Nicolae PNL DA
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Mihai ALDE DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Olar Corneliu PNL DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
166. Podașcă Gabriela-Maria - DA
167. Ponta Victor-Viorel - DA
168. Pop Andrei PSD DA
169. Pop Georgian PSD DA
170. Pop Tudor Rareș USR DA
171. Popa Mihai Valentin PSD DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
174. Popescu Pavel PNL DA
175. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
176. Preda Cezar-Florin PNL DA
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
184. Rădulescu Alexandru PSD DA
185. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
186. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
187. Răduț Violeta PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Ioan Sorin PSD DA
191. Romanescu Cristinel PNL DA
192. Roșca Lucreția PSD DA
193. Rotaru Alexandru PSD DA
194. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
195. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
196. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
197. Sefer Cristian-George PMP DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
201. Simion Lucian-Eduard PSD DA
202. Simionca Ionuț PMP DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Spânu Ion PSD DA
208. Stan Viorel PSD DA
209. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
210. Stancu Florinel PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Alexandru PSD DA
213. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șotcan Theodora PSD DA
223. Șovăială Constantin PNL DA
224. Ștefan Corneliu PSD DA
225. Ștefan Viorel PSD DA
226. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tabugan Ion ALDE DA
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teiș Alina PSD DA
231. Terea Ioan PSD DA
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Todor Adrian PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
235. Toma Ilie PSD DA
236. Tomac Eugen PMP DA
237. Trăilă Cristina PNL DA
238. Tripa Florin-Dan PSD DA
239. Tudor Beatrice PSD DA
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
243. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
244. Varga Glad-Aurel PNL DA
245. Varga Vasile PNL DA
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Vass Levente UDMR DA
249. Văcaru Alin Vasile - DA
250. Velcea Nicolae PSD DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîrză Mihăiță PSD DA
254. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
255. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
257. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Zainea Cornel USR DA
260. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 0:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro