Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:32 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:32

Subiect vot: PLx 369/2018 - art 114 - forma comisiei
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:167 107 13 10 14 11 5 5 2
- voturi pentru (DA):137 107 2 - 14 10 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):26 - 10 10 - - 5 - 1
- abțineri:4 - 1 - - 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bran Ioana PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calista Mara-Daniela PNL NU
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cosma Andreea PSD DA
42. Cosma Lavinia-Corina USR NU
43. Cristache Cătălin PMP NU
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
56. Florea Damian PSD DA
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
58. Furic Iarco Minoritati DA
59. Furtună Mirela PSD DA
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
61. Găină Mihăiță PSD DA
62. Gheorghiu Bogdan PNL DA
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Goga Octavian PSD DA
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Iancu Marius-Ionel PSD DA
71. Iftimie Neculai PSD DA
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
73. Intotero Natalia-Elena PSD DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Jivan Luminița-Maria PSD DA
77. Kelemen Hunor UDMR DA
78. Korodi Attila UDMR DA
79. Lazăr Sorin PSD DA
80. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
81. Lupașcu Costel PSD DA
82. Macovei Silviu Nicu PSD DA
83. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
87. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
88. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
89. Mocanu Adrian ALDE DA
90. Mocioalcă Ion PSD DA
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nicoară Romeo Florin PNL NU
95. Nicolicea Eugen PSD DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Niță Mihai ALDE DA
98. Niță Nicu PSD DA
99. Oprea Dumitru PNL NU
100. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
101. Oros Nechita-Adrian PNL NU
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Pambuccian Varujan Minoritati DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
106. Pop Georgian PSD DA
107. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
108. Preda Cezar-Florin PNL DA
109. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
110. Presură Alexandra PSD DA
111. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
112. Radu Anișoara PSD DA
113. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
114. Rădulescu Alexandru PSD DA
115. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
116. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
117. Răduț Violeta PSD DA
118. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
119. Roman Ioan Sorin PSD DA
120. Roșca Lucreția PSD DA
121. Rotaru Alexandru PSD DA
122. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
123. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
124. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
125. Sefer Cristian-George PMP NU
126. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
127. Seres Dénes UDMR DA
128. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
129. Simion Lucian-Eduard PSD DA
130. Simionca Ionuț PMP NU
131. Simonis Alfred - Robert PSD DA
132. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
133. Solomon Adrian PSD DA
134. Stan Viorel PSD DA
135. Stativă Irinel Ioan PSD DA
136. Stănescu Alexandru PSD DA
137. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
138. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
139. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
140. Szabó Ödön UDMR DA
141. Șarapatin Elvira PSD DA
142. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
143. Șimon Gheorghe PSD DA
144. Șotcan Theodora PSD DA
145. Șova Lucian PSD DA
146. Șovăială Constantin PNL NU
147. Ștefan Corneliu PSD DA
148. Ștefan Viorel PSD DA
149. Tabugan Ion ALDE DA
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Teiș Alina PSD DA
152. Terea Ioan PSD DA
153. Tîlvăr Angel PSD DA
154. Todor Adrian PSD DA
155. Tomac Eugen PMP NU
156. Tripa Florin-Dan PSD DA
157. Tudor Beatrice PSD DA
158. Tudose Mihai PSD DA
159. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
160. Vasile Daniel Minoritati DA
161. Vass Levente UDMR DA
162. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
163. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
164. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
165. Weber Mihai PSD DA
166. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 14:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro