Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:34 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:34

Subiect vot: PLx 369/2018 - amr. 135
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:173 101 22 11 15 11 5 6 2
- voturi pentru (DA):39 1 18 11 - - 5 3 1
- voturi împotrivă (NU):130 100 2 - 15 10 - 3 -
- abțineri:3 - 1 - - 1 - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrușcă Dănuț PSD NU
3. Antal István-János UDMR NU
4. Anton Anton ALDE NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
25. Bran Ioana PSD NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE NU
30. Căciulă Aurel PSD NU
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
32. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
34. Ciocan Dan PSD NU
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
37. Ciuhodaru Tudor PSD NU
38. Cîtea Vasile PSD NU
39. Cobuz Maricela PSD NU
40. Cosma Andreea PSD NU
41. Cosma Lavinia-Corina USR DA
42. Cristache Cătălin PMP DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR NU
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
46. Cupă Ion ALDE NU
47. Dinu Cristina-Elena PSD NU
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
52. Dunava Costel Neculai PSD NU
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Florea Damian PSD NU
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
56. Furic Iarco Minoritati DA
57. Furtună Mirela PSD NU
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
59. Găină Mihăiță PSD NU
60. Gheorghiu Bogdan PNL -
61. Gherman Dumitru PSD NU
62. Ghilea Găvrilă PNL NU
63. Gilia Claudia PSD NU
64. Goga Octavian PSD NU
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
66. Halici Nicușor PSD NU
67. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
68. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
69. Huncă Mihaela PSD NU
70. Iancu Marius-Ionel PSD NU
71. Iftimie Neculai PSD NU
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
73. Intotero Natalia-Elena PSD NU
74. Ioniță Antoneta PNL DA
75. Iordache Florin PSD NU
76. Jivan Luminița-Maria PSD NU
77. Kelemen Hunor UDMR NU
78. Korodi Attila UDMR NU
79. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
80. Lazăr Sorin PSD NU
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Lungu Tudorița PNL DA
83. Lupașcu Costel PSD NU
84. Lupescu Dumitru USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD NU
86. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
87. Manole Petre-Florin PSD NU
88. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
90. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
91. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
92. Mocanu Adrian ALDE NU
93. Mocioalcă Ion PSD NU
94. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
96. Neață Eugen PSD NU
97. Nicoară Romeo Florin PNL DA
98. Nicolicea Eugen PSD NU
99. Nistor Laurențiu PSD NU
100. Niță Mihai ALDE NU
101. Niță Nicu PSD NU
102. Olar Corneliu PNL DA
103. Oprea Dumitru PNL DA
104. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
105. Oros Nechita-Adrian PNL DA
106. Pambuccian Varujan Minoritati DA
107. Pană Adriana-Doina PSD NU
108. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
109. Pop Georgian PSD NU
110. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
111. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
112. Preda Cezar-Florin PNL NU
113. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
114. Presură Alexandra PSD NU
115. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
116. Radu Anișoara PSD NU
117. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
118. Rădulescu Alexandru PSD NU
119. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
120. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
121. Răduț Violeta PSD NU
122. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
123. Roman Florin-Claudiu PNL DA
124. Roman Ioan Sorin PSD DA
125. Roșca Lucreția PSD NU
126. Rotaru Alexandru PSD NU
127. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
128. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
129. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
130. Sefer Cristian-George PMP DA
131. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
132. Seres Dénes UDMR NU
133. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
134. Simion Lucian-Eduard PSD NU
135. Simionca Ionuț PMP DA
136. Simonis Alfred - Robert PSD NU
137. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
138. Solomon Adrian PSD NU
139. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
140. Stan Viorel PSD NU
141. Stativă Irinel Ioan PSD NU
142. Stănescu Alexandru PSD NU
143. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
144. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
145. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
146. Szabó Ödön UDMR NU
147. Șarapatin Elvira PSD NU
148. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
149. Șimon Gheorghe PSD NU
150. Șotcan Theodora PSD NU
151. Șova Lucian PSD NU
152. Șovăială Constantin PNL DA
153. Ștefan Corneliu PSD NU
154. Ștefan Viorel PSD NU
155. Tabugan Ion ALDE NU
156. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
157. Teiș Alina PSD NU
158. Terea Ioan PSD NU
159. Tîlvăr Angel PSD NU
160. Todor Adrian PSD NU
161. Tomac Eugen PMP DA
162. Tripa Florin-Dan PSD NU
163. Tudor Beatrice PSD NU
164. Tudose Mihai PSD NU
165. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
166. Vasile Daniel Minoritati NU
167. Vass Levente UDMR NU
168. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
169. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
170. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
171. Weber Mihai PSD NU
172. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 21:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro