Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:36 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:36

Subiect vot: PLx 369/2018 - art 135- forma comisie
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:189 109 26 11 16 13 6 5 3
- voturi pentru (DA):139 108 - - 16 11 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):25 - 7 11 - - 6 - 1
- abțineri:22 - 18 - - 2 - 1 1
- nu au votat:3 1 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - -
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cherecheș Viorica PNL NU
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Cristache Cătălin PMP NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Cupșa Ioan PNL NU
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
65. Florea Damian PSD DA
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Furic Iarco Minoritati DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
70. Găină Mihăiță PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
73. Gheorghiu Bogdan PNL -
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Ghilea Găvrilă PNL NU
76. Gilia Claudia PSD DA
77. Giugea Nicolae PNL Abținere
78. Goga Octavian PSD DA
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Huncă Mihaela PSD DA
84. Iancu Marius-Ionel PSD DA
85. Iftimie Neculai PSD DA
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Itu Cornel PSD DA
90. Jivan Luminița-Maria PSD DA
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Korodi Attila UDMR DA
93. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
94. Lazăr Sorin PSD DA
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
96. Lungu Tudorița PNL NU
97. Lupașcu Costel PSD DA
98. Lupescu Dumitru USR NU
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
104. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
106. Mocanu Adrian ALDE DA
107. Mocioalcă Ion PSD DA
108. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
110. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
111. Neață Eugen PSD DA
112. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nistor Laurențiu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Olar Corneliu PNL Abținere
118. Olteanu Daniel ALDE Abținere
119. Oprea Dumitru PNL NU
120. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pană Adriana-Doina PSD DA
124. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
125. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
126. Pop Georgian PSD DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
128. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
129. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
130. Presură Alexandra PSD DA
131. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
132. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
133. Radu Anișoara PSD DA
134. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
135. Rădulescu Alexandru PSD DA
136. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
137. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
138. Răduț Violeta PSD DA
139. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
140. Roman Ioan Sorin PSD DA
141. Roșca Lucreția PSD -
142. Rotaru Alexandru PSD DA
143. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
144. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
145. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
146. Sefer Cristian-George PMP NU
147. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
150. Simion Lucian-Eduard PSD DA
151. Simionca Ionuț PMP NU
152. Simonis Alfred - Robert PSD DA
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
154. Solomon Adrian PSD DA
155. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
156. Stan Viorel PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Stănescu Alexandru PSD DA
159. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
160. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
161. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
162. Szabó Ödön UDMR DA
163. Șarapatin Elvira PSD DA
164. Șimon Gheorghe PSD DA
165. Șișcu George PNL Abținere
166. Șotcan Theodora PSD DA
167. Șova Lucian PSD DA
168. Șovăială Constantin PNL Abținere
169. Ștefan Corneliu PSD DA
170. Ștefan Viorel PSD DA
171. Tabugan Ion ALDE DA
172. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
173. Teiș Alina PSD DA
174. Terea Ioan PSD DA
175. Todor Adrian PSD DA
176. Tomac Eugen PMP NU
177. Tripa Florin-Dan PSD DA
178. Tudor Beatrice PSD DA
179. Tudose Mihai PSD DA
180. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
181. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
182. Vasile Daniel Minoritati DA
183. Vass Levente UDMR DA
184. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
185. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
187. Weber Mihai PSD DA
188. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 16:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro