Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:37 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:37

Subiect vot: PLx 369/2018 - amr.216
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:191 107 27 14 15 13 6 7 2
- voturi pentru (DA):23 - 2 14 - - 6 - 1
- voturi împotrivă (NU):138 107 - - 15 12 - 4 -
- abțineri:30 - 25 - - 1 - 3 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Benkő Erika UDMR NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Buican Cristian PNL Abținere
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Burciu Cristina PSD NU
32. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
39. Cherecheș Viorica PNL Abținere
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Cîtea Vasile PSD NU
45. Cobuz Maricela PSD NU
46. Cosma Andreea PSD NU
47. Cosma Lavinia-Corina USR DA
48. Cristache Cătălin PMP DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR NU
50. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
53. Cupă Ion ALDE NU
54. Cupșa Ioan PNL Abținere
55. Dinu Cristina-Elena PSD NU
56. Dîrzu Ioan PSD NU
57. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
59. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
61. Drulă Cătălin USR DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
63. Dunava Costel Neculai PSD NU
64. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
65. Florea Damian PSD NU
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
67. Furic Iarco Minoritati NU
68. Furtună Mirela PSD NU
69. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
70. Găină Mihăiță PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
72. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
73. Gherman Dumitru PSD NU
74. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
75. Gilia Claudia PSD NU
76. Giugea Nicolae PNL Abținere
77. Goga Octavian PSD NU
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
79. Halici Nicușor PSD NU
80. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
81. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
82. Huncă Mihaela PSD NU
83. Iancu Marius-Ionel PSD NU
84. Iftimie Neculai PSD NU
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
86. Intotero Natalia-Elena PSD NU
87. Ion Stelian-Cristian USR DA
88. Iordache Florin PSD NU
89. Jivan Luminița-Maria PSD NU
90. Kelemen Hunor UDMR NU
91. Korodi Attila UDMR NU
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
93. Lazăr Sorin PSD NU
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
95. Lungu Tudorița PNL Abținere
96. Lupașcu Costel PSD NU
97. Lupescu Dumitru USR DA
98. Macovei Silviu Nicu PSD NU
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
100. Manole Petre-Florin PSD NU
101. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
103. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
104. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
105. Mocanu Adrian ALDE NU
106. Mocioalcă Ion PSD NU
107. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
108. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
109. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
110. Neață Eugen PSD NU
111. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
112. Nicolicea Eugen PSD NU
113. Nistor Laurențiu PSD NU
114. Niță Mihai ALDE NU
115. Niță Nicu PSD NU
116. Olar Corneliu PNL Abținere
117. Olteanu Daniel ALDE NU
118. Oprea Dumitru PNL DA
119. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
120. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
121. Pană Adriana-Doina PSD NU
122. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
123. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
124. Pop Georgian PSD NU
125. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
126. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
127. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
128. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
129. Presură Alexandra PSD NU
130. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
131. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
132. Radu Anișoara PSD NU
133. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
134. Rădulescu Alexandru PSD NU
135. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
136. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
137. Răduț Violeta PSD NU
138. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
139. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
140. Roman Ioan Sorin PSD NU
141. Roșca Lucreția PSD NU
142. Rotaru Alexandru PSD NU
143. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
144. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
145. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
146. Sefer Cristian-George PMP DA
147. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
148. Seres Dénes UDMR NU
149. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
150. Simion Lucian-Eduard PSD NU
151. Simionca Ionuț PMP DA
152. Simonis Alfred - Robert PSD NU
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
154. Solomon Adrian PSD NU
155. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
156. Stan Viorel PSD NU
157. Stativă Irinel Ioan PSD NU
158. Stănescu Alexandru PSD NU
159. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
160. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
161. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
162. Szabó Ödön UDMR NU
163. Șarapatin Elvira PSD NU
164. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
165. Șimon Gheorghe PSD NU
166. Șișcu George PNL Abținere
167. Șotcan Theodora PSD NU
168. Șova Lucian PSD NU
169. Șovăială Constantin PNL Abținere
170. Ștefan Corneliu PSD NU
171. Tabugan Ion ALDE NU
172. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
173. Teiș Alina PSD NU
174. Terea Ioan PSD NU
175. Tîlvăr Angel PSD NU
176. Todor Adrian PSD NU
177. Tomac Eugen PMP DA
178. Tripa Florin-Dan PSD NU
179. Tudor Beatrice PSD NU
180. Tudose Mihai PSD NU
181. Turcan Raluca PNL Abținere
182. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
183. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
184. Vasile Daniel Minoritati NU
185. Vass Levente UDMR NU
186. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
187. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
188. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
189. Weber Mihai PSD NU
190. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 23:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro