Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:38 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:38

Subiect vot: PLx 369/2018 - art.138-forma comisie
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:191 109 27 14 15 12 7 5 2
- voturi pentru (DA):138 108 - - 15 11 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):27 1 4 14 - - 7 - 1
- abțineri:26 - 23 - - 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cherecheș Viorica PNL Abținere
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR NU
49. Cristache Cătălin PMP NU
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Cupșa Ioan PNL Abținere
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drulă Cătălin USR NU
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
65. Florea Damian PSD DA
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Furic Iarco Minoritati DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
70. Găină Mihăiță PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
73. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
76. Gilia Claudia PSD DA
77. Giugea Nicolae PNL NU
78. Goga Octavian PSD DA
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Huncă Mihaela PSD DA
84. Iancu Marius-Ionel PSD DA
85. Iftimie Neculai PSD DA
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Ion Stelian-Cristian USR NU
89. Iordache Florin PSD DA
90. Itu Cornel PSD DA
91. Jivan Luminița-Maria PSD DA
92. Kelemen Hunor UDMR DA
93. Korodi Attila UDMR DA
94. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
95. Lazăr Sorin PSD DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
97. Lungu Tudorița PNL Abținere
98. Lupașcu Costel PSD DA
99. Lupescu Dumitru USR NU
100. Macovei Silviu Nicu PSD DA
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
102. Manole Petre-Florin PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
106. Mocanu Adrian ALDE DA
107. Mocioalcă Ion PSD NU
108. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
110. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
111. Neață Eugen PSD DA
112. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nistor Laurențiu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Olar Corneliu PNL Abținere
118. Olteanu Daniel ALDE DA
119. Oprea Dumitru PNL NU
120. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pană Adriana-Doina PSD DA
124. Pașcan Emil-Marius PMP NU
125. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
127. Pop Georgian PSD DA
128. Pop Tudor Rareș USR NU
129. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
130. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
131. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
132. Presură Alexandra PSD DA
133. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
134. Radu Anișoara PSD DA
135. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
136. Rădulescu Alexandru PSD DA
137. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
138. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
139. Răduț Violeta PSD DA
140. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
141. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
142. Roman Ioan Sorin PSD DA
143. Roșca Lucreția PSD DA
144. Rotaru Alexandru PSD DA
145. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
146. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
147. Sefer Cristian-George PMP NU
148. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
149. Seres Dénes UDMR DA
150. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
151. Simion Lucian-Eduard PSD DA
152. Simionca Ionuț PMP NU
153. Simonis Alfred - Robert PSD DA
154. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
155. Solomon Adrian PSD DA
156. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
157. Stan Viorel PSD DA
158. Stativă Irinel Ioan PSD DA
159. Stănescu Alexandru PSD DA
160. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
161. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
162. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
163. Szabó Ödön UDMR DA
164. Șarapatin Elvira PSD DA
165. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
166. Șimon Gheorghe PSD DA
167. Șișcu George PNL Abținere
168. Șotcan Theodora PSD DA
169. Șova Lucian PSD DA
170. Șovăială Constantin PNL Abținere
171. Ștefan Corneliu PSD DA
172. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
173. Teiș Alina PSD DA
174. Terea Ioan PSD DA
175. Tîlvăr Angel PSD DA
176. Todor Adrian PSD DA
177. Tomac Eugen PMP NU
178. Tripa Florin-Dan PSD DA
179. Tudor Beatrice PSD DA
180. Tudose Mihai PSD DA
181. Turcan Raluca PNL Abținere
182. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
183. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
184. Vasile Daniel Minoritati DA
185. Vass Levente UDMR DA
186. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
187. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
188. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
189. Weber Mihai PSD DA
190. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 22:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro