Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:39 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:39

Subiect vot: PLx 369/2018 -amr.217
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:188 109 25 15 12 12 7 7 1
- voturi pentru (DA):25 - 2 15 - - 7 - 1
- voturi împotrivă (NU):157 109 21 - 12 11 - 4 -
- abțineri:5 - 2 - - - - 3 -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Benkő Erika UDMR NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Burciu Cristina PSD NU
32. Calista Mara-Daniela PNL NU
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cosma Andreea PSD NU
46. Cosma Lavinia-Corina USR DA
47. Cristache Cătălin PMP DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR NU
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
52. Cupă Ion ALDE NU
53. Cupșa Ioan PNL NU
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Dîrzu Ioan PSD NU
56. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
58. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
62. Dunava Costel Neculai PSD NU
63. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
64. Florea Damian PSD NU
65. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
66. Furic Iarco Minoritati NU
67. Furtună Mirela PSD NU
68. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
69. Găină Mihăiță PSD NU
70. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
72. Gheorghiu Bogdan PNL NU
73. Gherman Dumitru PSD NU
74. Ghilea Găvrilă PNL NU
75. Gilia Claudia PSD NU
76. Giugea Nicolae PNL NU
77. Goga Octavian PSD NU
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
79. Halici Nicușor PSD NU
80. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
81. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
82. Huncă Mihaela PSD NU
83. Iancu Marius-Ionel PSD NU
84. Iftimie Neculai PSD NU
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
86. Intotero Natalia-Elena PSD NU
87. Ion Stelian-Cristian USR DA
88. Iordache Florin PSD NU
89. Itu Cornel PSD NU
90. Jivan Luminița-Maria PSD NU
91. Korodi Attila UDMR NU
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
93. Lazăr Sorin PSD NU
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
95. Lungu Tudorița PNL NU
96. Lupașcu Costel PSD NU
97. Lupescu Dumitru USR DA
98. Macovei Silviu Nicu PSD NU
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
100. Manole Petre-Florin PSD NU
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
102. Mocanu Adrian ALDE -
103. Mocioalcă Ion PSD NU
104. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
105. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
106. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
107. Neață Eugen PSD NU
108. Nicoară Romeo Florin PNL NU
109. Nicolicea Eugen PSD NU
110. Nistor Laurențiu PSD NU
111. Niță Mihai ALDE NU
112. Niță Nicu PSD NU
113. Olar Corneliu PNL NU
114. Olteanu Daniel ALDE NU
115. Oprea Dumitru PNL DA
116. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
117. Oteșanu Daniela PSD NU
118. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
119. Pană Adriana-Doina PSD NU
120. Pașcan Emil-Marius PMP DA
121. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
122. Pop Georgian PSD NU
123. Pop Tudor Rareș USR DA
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
126. Preda Cezar-Florin PNL NU
127. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
128. Presură Alexandra PSD NU
129. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
130. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
131. Radu Anișoara PSD NU
132. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
133. Rădulescu Alexandru PSD NU
134. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
136. Răduț Violeta PSD NU
137. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
138. Roman Ioan Sorin PSD NU
139. Romanescu Cristinel PNL NU
140. Roșca Lucreția PSD NU
141. Rotaru Alexandru PSD NU
142. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
143. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
144. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
145. Sefer Cristian-George PMP DA
146. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
147. Seres Dénes UDMR NU
148. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
149. Simion Lucian-Eduard PSD NU
150. Simionca Ionuț PMP DA
151. Simonis Alfred - Robert PSD NU
152. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
153. Solomon Adrian PSD NU
154. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
155. Stan Viorel PSD NU
156. Stativă Irinel Ioan PSD NU
157. Stănescu Alexandru PSD NU
158. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
159. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
160. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
161. Szabó Ödön UDMR NU
162. Șarapatin Elvira PSD NU
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
164. Șimon Gheorghe PSD NU
165. Șotcan Theodora PSD NU
166. Șova Lucian PSD NU
167. Șovăială Constantin PNL NU
168. Ștefan Corneliu PSD NU
169. Ștefan Viorel PSD NU
170. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
171. Teiș Alina PSD NU
172. Terea Ioan PSD NU
173. Tîlvăr Angel PSD NU
174. Todor Adrian PSD NU
175. Tomac Eugen PMP DA
176. Tripa Florin-Dan PSD NU
177. Tudor Beatrice PSD NU
178. Tudose Mihai PSD NU
179. Turcan Raluca PNL NU
180. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
181. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
182. Vasile Daniel Minoritati NU
183. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
184. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
185. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
186. Weber Mihai PSD NU
187. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
188. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 0:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro