Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:41 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:41

Subiect vot: PLx 369/2018 - amr.235
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:196 110 28 15 17 10 7 6 3
- voturi pentru (DA):45 1 4 14 17 2 6 - 1
- voturi împotrivă (NU):139 109 16 - - 8 - 6 -
- abțineri:11 - 7 1 - - 1 - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Banias Mircea Marius - Abținere
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP Abținere
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Burciu Cristina PSD NU
32. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Cherecheș Viorica PNL NU
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cosma Lavinia-Corina USR DA
46. Cristache Cătălin PMP DA
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
51. Cupă Ion ALDE NU
52. Cupșa Ioan PNL NU
53. Dinu Cristina-Elena PSD NU
54. Dîrzu Ioan PSD NU
55. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
61. Dunava Costel Neculai PSD NU
62. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
63. Florea Damian PSD NU
64. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
65. Furic Iarco Minoritati NU
66. Furtună Mirela PSD NU
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
68. Găină Mihăiță PSD NU
69. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
71. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
72. Gherman Dumitru PSD NU
73. Ghilea Găvrilă PNL NU
74. Gilia Claudia PSD NU
75. Giugea Nicolae PNL NU
76. Goga Octavian PSD NU
77. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
78. Halici Nicușor PSD NU
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
80. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
81. Huncă Mihaela PSD NU
82. Iancu Marius-Ionel PSD NU
83. Iftimie Neculai PSD NU
84. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
85. Intotero Natalia-Elena PSD NU
86. Ion Stelian-Cristian USR DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Itu Cornel PSD NU
89. Jivan Luminița-Maria PSD NU
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Korodi Attila UDMR DA
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
93. Lazăr Sorin PSD NU
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
95. Lupașcu Costel PSD NU
96. Lupescu Dumitru USR DA
97. Macovei Silviu Nicu PSD NU
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
99. Manole Petre-Florin PSD NU
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
102. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
103. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
104. Mocanu Adrian ALDE NU
105. Mocioalcă Ion PSD NU
106. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
107. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
108. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
109. Neață Eugen PSD NU
110. Nicoară Romeo Florin PNL DA
111. Nicolicea Eugen PSD NU
112. Nistor Laurențiu PSD NU
113. Niță Mihai ALDE NU
114. Niță Nicu PSD NU
115. Olar Corneliu PNL NU
116. Olteanu Daniel ALDE NU
117. Oprea Dumitru PNL DA
118. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
119. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
120. Oteșanu Daniela PSD NU
121. Pambuccian Varujan Minoritati NU
122. Pană Adriana-Doina PSD NU
123. Pașcan Emil-Marius PMP DA
124. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
125. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
126. Pop Georgian PSD NU
127. Pop Tudor Rareș USR Abținere
128. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
129. Preda Cezar-Florin PNL NU
130. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
131. Presură Alexandra PSD NU
132. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
133. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
134. Radu Anișoara PSD NU
135. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
136. Rădulescu Alexandru PSD NU
137. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
138. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
139. Răduț Violeta PSD NU
140. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
141. Roman Florin-Claudiu PNL NU
142. Roman Ioan Sorin PSD NU
143. Romanescu Cristinel PNL NU
144. Roșca Lucreția PSD NU
145. Rotaru Alexandru PSD NU
146. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
147. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
148. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
149. Sefer Cristian-George PMP DA
150. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
153. Simion Lucian-Eduard PSD NU
154. Simionca Ionuț PMP DA
155. Simonis Alfred - Robert PSD DA
156. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
157. Solomon Adrian PSD NU
158. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
159. Stan Viorel PSD NU
160. Stativă Irinel Ioan PSD NU
161. Stănescu Alexandru PSD NU
162. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
163. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
164. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
165. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
166. Szabó Ödön UDMR DA
167. Șarapatin Elvira PSD NU
168. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
169. Șimon Gheorghe PSD NU
170. Șișcu George PNL Abținere
171. Șotcan Theodora PSD NU
172. Șova Lucian PSD NU
173. Șovăială Constantin PNL NU
174. Ștefan Corneliu PSD NU
175. Ștefan Viorel PSD NU
176. Tabugan Ion ALDE NU
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
178. Teiș Alina PSD NU
179. Terea Ioan PSD NU
180. Tîlvăr Angel PSD NU
181. Todor Adrian PSD NU
182. Tomac Eugen PMP DA
183. Tripa Florin-Dan PSD NU
184. Tudor Beatrice PSD NU
185. Tudose Mihai PSD NU
186. Turcan Raluca PNL NU
187. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
188. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
189. Vasile Daniel Minoritati NU
190. Vass Levente UDMR DA
191. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
192. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
193. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
194. Weber Mihai PSD NU
195. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 2:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro