Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:41 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:41

Subiect vot: PLx 369/2018 - art.139-forma comisie
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:190 109 22 15 18 10 7 6 3
- voturi pentru (DA):127 109 9 - 1 3 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):35 - 6 14 - 7 7 - 1
- abțineri:27 - 7 1 16 - - 1 2
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR Abținere
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL Abținere
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - Abținere
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bende Sándor UDMR Abținere
16. Benkő Erika UDMR Abținere
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cherecheș Viorica PNL DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciuhodaru Tudor PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Cosma Lavinia-Corina USR NU
46. Cristache Cătălin PMP NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
51. Cupă Ion ALDE NU
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
56. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Drulă Cătălin USR NU
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
63. Florea Damian PSD DA
64. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
65. Furic Iarco Minoritati DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
68. Găină Mihăiță PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
71. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
72. Gherman Dumitru PSD DA
73. Ghilea Găvrilă PNL NU
74. Gilia Claudia PSD DA
75. Giugea Nicolae PNL NU
76. Goga Octavian PSD DA
77. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
78. Halici Nicușor PSD DA
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
80. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
81. Huncă Mihaela PSD DA
82. Iancu Marius-Ionel PSD DA
83. Iftimie Neculai PSD DA
84. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
85. Intotero Natalia-Elena PSD DA
86. Ion Stelian-Cristian USR NU
87. Iordache Florin PSD DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Jivan Luminița-Maria PSD DA
90. Kelemen Hunor UDMR Abținere
91. Korodi Attila UDMR Abținere
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
93. Lazăr Sorin PSD DA
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
95. Lupașcu Costel PSD DA
96. Lupescu Dumitru USR Abținere
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
99. Manole Petre-Florin PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
101. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
102. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
103. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
104. Mocanu Adrian ALDE DA
105. Mocioalcă Ion PSD DA
106. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
107. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
108. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
109. Neață Eugen PSD DA
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Nistor Laurențiu PSD DA
112. Niță Mihai ALDE NU
113. Niță Nicu PSD DA
114. Olar Corneliu PNL DA
115. Olteanu Daniel ALDE NU
116. Oprea Dumitru PNL NU
117. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
118. Oteșanu Daniela PSD DA
119. Pambuccian Varujan Minoritati DA
120. Pană Adriana-Doina PSD DA
121. Pașcan Emil-Marius PMP NU
122. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
123. Pop Georgian PSD DA
124. Pop Tudor Rareș USR NU
125. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
126. Preda Cezar-Florin PNL DA
127. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
128. Presură Alexandra PSD DA
129. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
130. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
131. Radu Anișoara PSD DA
132. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
133. Rădulescu Alexandru PSD DA
134. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
136. Răduț Violeta PSD DA
137. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
138. Roman Florin-Claudiu PNL DA
139. Roman Ioan Sorin PSD DA
140. Romanescu Cristinel PNL DA
141. Roșca Lucreția PSD DA
142. Rotaru Alexandru PSD DA
143. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
144. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
145. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
146. Sefer Cristian-George PMP NU
147. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
148. Seres Dénes UDMR Abținere
149. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
150. Simion Lucian-Eduard PSD DA
151. Simionca Ionuț PMP NU
152. Simonis Alfred - Robert PSD DA
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
154. Solomon Adrian PSD DA
155. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
156. Stan Viorel PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Stănescu Alexandru PSD DA
159. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
160. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
161. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
162. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
163. Szabó Ödön UDMR Abținere
164. Șarapatin Elvira PSD DA
165. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
166. Șimon Gheorghe PSD DA
167. Șotcan Theodora PSD DA
168. Șova Lucian PSD DA
169. Șovăială Constantin PNL DA
170. Ștefan Corneliu PSD DA
171. Ștefan Viorel PSD DA
172. Tabugan Ion ALDE DA
173. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
174. Teiș Alina PSD DA
175. Terea Ioan PSD DA
176. Todor Adrian PSD DA
177. Tomac Eugen PMP NU
178. Tripa Florin-Dan PSD DA
179. Tudor Beatrice PSD DA
180. Tudose Mihai PSD DA
181. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
182. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
183. Vasile Daniel Minoritati DA
184. Vass Levente UDMR Abținere
185. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
186. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
187. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
188. Weber Mihai PSD DA
189. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 6:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro