Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:42 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:42

Subiect vot: PLx 369/2018 - amr.275
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:189 111 26 14 17 8 6 5 2
- voturi pentru (DA):41 1 20 13 - - 6 - 1
- voturi împotrivă (NU):138 110 1 - 17 7 - 3 -
- abțineri:9 - 5 1 - 1 - 2 -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Banias Mircea Marius - -
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Benkő Erika UDMR NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
29. Bran Ioana PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Căciulă Aurel PSD NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Cîtea Vasile PSD NU
45. Cobuz Maricela PSD NU
46. Cosma Andreea PSD NU
47. Cosma Lavinia-Corina USR DA
48. Cristache Cătălin PMP DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR NU
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
52. Cupă Ion ALDE NU
53. Dinu Cristina-Elena PSD NU
54. Dîrzu Ioan PSD NU
55. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
61. Dunava Costel Neculai PSD NU
62. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
63. Erdei Dolóczki István UDMR NU
64. Florea Damian PSD NU
65. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
66. Furic Iarco Minoritati Abținere
67. Furtună Mirela PSD NU
68. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
69. Găină Mihăiță PSD NU
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
71. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
72. Gherman Dumitru PSD NU
73. Ghilea Găvrilă PNL DA
74. Gilia Claudia PSD NU
75. Goga Octavian PSD NU
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
77. Halici Nicușor PSD NU
78. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
79. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
80. Huncă Mihaela PSD NU
81. Iancu Marius-Ionel PSD NU
82. Iftimie Neculai PSD NU
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
84. Intotero Natalia-Elena PSD NU
85. Ion Stelian-Cristian USR DA
86. Iordache Florin PSD NU
87. Itu Cornel PSD NU
88. Jivan Luminița-Maria PSD NU
89. Kelemen Hunor UDMR NU
90. Korodi Attila UDMR NU
91. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
92. Lazăr Sorin PSD NU
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
94. Lungu Tudorița PNL DA
95. Lupașcu Costel PSD NU
96. Macovei Silviu Nicu PSD NU
97. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
98. Manole Petre-Florin PSD NU
99. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
102. Mocanu Adrian ALDE NU
103. Mocioalcă Ion PSD NU
104. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
105. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
106. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
107. Neață Eugen PSD NU
108. Nicoară Romeo Florin PNL DA
109. Nicolicea Eugen PSD NU
110. Nistor Laurențiu PSD NU
111. Niță Mihai ALDE NU
112. Niță Nicu PSD NU
113. Olar Corneliu PNL DA
114. Olteanu Daniel ALDE NU
115. Oprea Dumitru PNL DA
116. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
117. Oros Nechita-Adrian PNL DA
118. Pambuccian Varujan Minoritati NU
119. Pană Adriana-Doina PSD NU
120. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
121. Pop Georgian PSD NU
122. Pop Tudor Rareș USR DA
123. Popa Mihai Valentin PSD NU
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
126. Presură Alexandra PSD NU
127. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
128. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
129. Radu Anișoara PSD NU
130. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
131. Rădulescu Alexandru PSD NU
132. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
133. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
134. Răduț Violeta PSD NU
135. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
136. Roman Florin-Claudiu PNL DA
137. Roman Ioan Sorin PSD NU
138. Romanescu Cristinel PNL DA
139. Roșca Lucreția PSD NU
140. Rotaru Alexandru PSD NU
141. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
142. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
143. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
144. Sefer Cristian-George PMP DA
145. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
146. Seres Dénes UDMR NU
147. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
148. Simion Lucian-Eduard PSD NU
149. Simionca Ionuț PMP DA
150. Simonis Alfred - Robert PSD DA
151. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
152. Solomon Adrian PSD NU
153. Spânu Ion PSD NU
154. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
155. Stan Viorel PSD NU
156. Stativă Irinel Ioan PSD NU
157. Stănescu Alexandru PSD NU
158. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
159. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
160. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
161. Szabó Ödön UDMR NU
162. Șarapatin Elvira PSD NU
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
164. Șimon Gheorghe PSD NU
165. Șotcan Theodora PSD NU
166. Șova Lucian PSD NU
167. Șovăială Constantin PNL DA
168. Ștefan Corneliu PSD NU
169. Ștefan Viorel PSD NU
170. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
171. Teiș Alina PSD NU
172. Terea Ioan PSD NU
173. Tîlvăr Angel PSD NU
174. Todor Adrian PSD NU
175. Tomac Eugen PMP DA
176. Tripa Florin-Dan PSD NU
177. Tudor Beatrice PSD NU
178. Tudose Mihai PSD NU
179. Turcan Raluca PNL DA
180. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
181. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
182. Vasile Daniel Minoritati NU
183. Vass Levente UDMR NU
184. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
185. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
187. Weber Mihai PSD NU
188. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 septembrie 2018, 16:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro