Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:43 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:43

Subiect vot: PLx 369/2018 -art.141 -forma comisiei
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:197 111 29 15 18 10 7 6 1
- voturi pentru (DA):142 111 - - 18 9 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):51 - 28 15 - - 7 - 1
- abțineri:4 - 1 - - 1 - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL NU
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Viorica PNL NU
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Cristache Cătălin PMP NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Florea Damian PSD DA
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
70. Furic Iarco Minoritati DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
73. Găină Mihăiță PSD DA
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
75. Gheorghiu Bogdan PNL NU
76. Gherman Dumitru PSD DA
77. Ghilea Găvrilă PNL NU
78. Gilia Claudia PSD DA
79. Giugea Nicolae PNL NU
80. Goga Octavian PSD DA
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huncă Mihaela PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Iftimie Neculai PSD DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR NU
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Jivan Luminița-Maria PSD DA
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Korodi Attila UDMR DA
95. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
96. Lazăr Sorin PSD DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
98. Lungu Tudorița PNL NU
99. Lupașcu Costel PSD DA
100. Lupescu Dumitru USR NU
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
106. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
107. Mocanu Adrian ALDE DA
108. Mocioalcă Ion PSD DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
111. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
112. Neață Eugen PSD DA
113. Nicoară Romeo Florin PNL NU
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nistor Laurențiu PSD DA
116. Niță Mihai ALDE DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Olteanu Daniel ALDE DA
119. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
120. Oros Nechita-Adrian PNL NU
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pană Adriana-Doina PSD DA
124. Pașcan Emil-Marius PMP NU
125. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
127. Pop Georgian PSD DA
128. Pop Tudor Rareș USR NU
129. Popa Mihai Valentin PSD DA
130. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
131. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
132. Presură Alexandra PSD DA
133. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
134. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
135. Radu Anișoara PSD DA
136. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
137. Rădulescu Alexandru PSD DA
138. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
139. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
140. Răduț Violeta PSD DA
141. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
142. Roman Florin-Claudiu PNL NU
143. Roman Ioan Sorin PSD DA
144. Romanescu Cristinel PNL NU
145. Roșca Lucreția PSD DA
146. Rotaru Alexandru PSD DA
147. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
148. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
149. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
150. Sefer Cristian-George PMP NU
151. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
154. Simion Lucian-Eduard PSD DA
155. Simionca Ionuț PMP NU
156. Simonis Alfred - Robert PSD DA
157. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
158. Solomon Adrian PSD DA
159. Spânu Ion PSD DA
160. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
161. Stan Viorel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
165. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
166. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
167. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
168. Szabó Ödön UDMR DA
169. Șarapatin Elvira PSD DA
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
171. Șimon Gheorghe PSD DA
172. Șișcu George PNL NU
173. Șotcan Theodora PSD DA
174. Șova Lucian PSD DA
175. Șovăială Constantin PNL NU
176. Ștefan Corneliu PSD DA
177. Ștefan Viorel PSD DA
178. Tabugan Ion ALDE DA
179. Teiș Alina PSD DA
180. Terea Ioan PSD DA
181. Tîlvăr Angel PSD DA
182. Todor Adrian PSD DA
183. Tomac Eugen PMP NU
184. Tripa Florin-Dan PSD DA
185. Tudor Beatrice PSD DA
186. Tudose Mihai PSD DA
187. Turcan Raluca PNL NU
188. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
189. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
190. Vasile Daniel Minoritati DA
191. Vass Levente UDMR DA
192. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
193. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
194. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
195. Weber Mihai PSD DA
196. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 septembrie 2018, 18:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro