Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:47 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:47

Subiect vot: PLx 369/2018 - amr.283
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:189 109 27 14 17 9 6 5 2
- voturi pentru (DA):37 6 23 4 1 - 2 1 -
- voturi împotrivă (NU):135 102 3 2 16 8 - 4 -
- abțineri:17 1 1 8 - 1 4 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Banias Mircea Marius - Abținere
13. Barna Ilie Dan USR Abținere
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benkő Erika UDMR NU
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD Abținere
29. Bran Ioana PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Căciulă Aurel PSD NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cosma Andreea PSD NU
46. Cosma Lavinia-Corina USR DA
47. Cristache Cătălin PMP DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR NU
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
52. Cupă Ion ALDE NU
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
58. Drulă Cătălin USR Abținere
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
60. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR NU
62. Florea Damian PSD NU
63. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
64. Furic Iarco Minoritati NU
65. Furtună Mirela PSD NU
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
67. Găină Mihăiță PSD NU
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
69. Gheorghiu Bogdan PNL DA
70. Gherman Dumitru PSD NU
71. Ghilea Găvrilă PNL DA
72. Gilia Claudia PSD NU
73. Giugea Nicolae PNL DA
74. Goga Octavian PSD NU
75. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
77. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
78. Huncă Mihaela PSD NU
79. Iancu Marius-Ionel PSD NU
80. Iftimie Neculai PSD NU
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
82. Intotero Natalia-Elena PSD NU
83. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
84. Iordache Florin PSD NU
85. Itu Cornel PSD NU
86. Jivan Luminița-Maria PSD NU
87. Kelemen Hunor UDMR NU
88. Korodi Attila UDMR NU
89. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
90. Lazăr Sorin PSD NU
91. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
92. Lupașcu Costel PSD NU
93. Lupescu Dumitru USR DA
94. Manole Petre-Florin PSD NU
95. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
97. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
98. Mocanu Adrian ALDE NU
99. Mocioalcă Ion PSD NU
100. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
102. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
103. Neață Eugen PSD NU
104. Nicoară Romeo Florin PNL DA
105. Nicolicea Eugen PSD NU
106. Nistor Laurențiu PSD NU
107. Niță Mihai ALDE NU
108. Niță Nicu PSD NU
109. Olar Corneliu PNL DA
110. Oprea Dumitru PNL DA
111. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
112. Oros Nechita-Adrian PNL DA
113. Oteșanu Daniela PSD NU
114. Pambuccian Varujan Minoritati NU
115. Pană Adriana-Doina PSD NU
116. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
117. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
118. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
119. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
120. Pop Georgian PSD NU
121. Pop Tudor Rareș USR Abținere
122. Popa Mihai Valentin PSD NU
123. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
124. Preda Cezar-Florin PNL NU
125. Presură Alexandra PSD NU
126. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
127. Radu Anișoara PSD NU
128. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
129. Rădulescu Alexandru PSD NU
130. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
131. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
132. Răduț Violeta PSD NU
133. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
134. Roman Florin-Claudiu PNL DA
135. Roman Ioan Sorin PSD DA
136. Romanescu Cristinel PNL DA
137. Roșca Lucreția PSD NU
138. Rotaru Alexandru PSD NU
139. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
140. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
141. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
142. Sefer Cristian-George PMP Abținere
143. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
144. Seres Dénes UDMR NU
145. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
146. Simion Lucian-Eduard PSD NU
147. Simionca Ionuț PMP Abținere
148. Simonis Alfred - Robert PSD NU
149. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
150. Solomon Adrian PSD NU
151. Spânu Ion PSD NU
152. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
153. Stan Viorel PSD NU
154. Stativă Irinel Ioan PSD NU
155. Stănescu Alexandru PSD DA
156. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
157. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
158. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
159. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
160. Szabó Ödön UDMR DA
161. Șarapatin Elvira PSD NU
162. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
163. Șimon Gheorghe PSD NU
164. Șișcu George PNL DA
165. Șotcan Theodora PSD NU
166. Șova Lucian PSD NU
167. Șovăială Constantin PNL DA
168. Ștefan Corneliu PSD NU
169. Ștefan Viorel PSD NU
170. Tabugan Ion ALDE NU
171. Teiș Alina PSD NU
172. Terea Ioan PSD NU
173. Tîlvăr Angel PSD NU
174. Todor Adrian PSD NU
175. Tomac Eugen PMP Abținere
176. Tripa Florin-Dan PSD NU
177. Tudor Beatrice PSD NU
178. Tudose Mihai PSD NU
179. Turcan Raluca PNL DA
180. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
181. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
182. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
183. Vass Levente UDMR NU
184. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
185. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
187. Weber Mihai PSD NU
188. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 18:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro