Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:47 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:47

Subiect vot: PLx 369/2018 - art.151-forma comisie
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:197 112 29 15 18 11 6 4 2
- voturi pentru (DA):155 112 1 10 17 10 2 3 -
- voturi împotrivă (NU):33 - 26 2 1 - 4 - -
- abțineri:9 - 2 3 - 1 - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - Abținere
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cherecheș Viorica PNL NU
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
51. Cristache Cătălin PMP DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drulă Cătălin USR DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Florea Damian PSD DA
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Furic Iarco Minoritati DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
70. Găină Mihăiță PSD DA
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
72. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
73. Gherman Dumitru PSD DA
74. Ghilea Găvrilă PNL NU
75. Gilia Claudia PSD DA
76. Giugea Nicolae PNL NU
77. Goga Octavian PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
80. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
81. Huncă Mihaela PSD DA
82. Iancu Marius-Ionel PSD DA
83. Iftimie Neculai PSD DA
84. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
85. Intotero Natalia-Elena PSD DA
86. Ion Stelian-Cristian USR DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Jivan Luminița-Maria PSD DA
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Korodi Attila UDMR DA
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
93. Lazăr Sorin PSD DA
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
95. Lungu Tudorița PNL NU
96. Lupașcu Costel PSD DA
97. Lupescu Dumitru USR DA
98. Macovei Silviu Nicu PSD DA
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
100. Manole Petre-Florin PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
103. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
104. Mocanu Adrian ALDE DA
105. Mocioalcă Ion PSD DA
106. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
107. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
108. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
109. Neață Eugen PSD DA
110. Nicoară Romeo Florin PNL NU
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Nistor Laurențiu PSD DA
113. Niță Mihai ALDE DA
114. Niță Nicu PSD DA
115. Olar Corneliu PNL NU
116. Olteanu Daniel ALDE DA
117. Oprea Dumitru PNL NU
118. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
119. Oros Nechita-Adrian PNL NU
120. Oteșanu Daniela PSD DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati DA
122. Pană Adriana-Doina PSD DA
123. Pașcan Emil-Marius PMP NU
124. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
125. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
127. Pop Georgian PSD DA
128. Pop Tudor Rareș USR DA
129. Popa Mihai Valentin PSD DA
130. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
131. Preda Cezar-Florin PNL DA
132. Presură Alexandra PSD DA
133. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
134. Radu Anișoara PSD DA
135. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
136. Rădulescu Alexandru PSD DA
137. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
138. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
139. Răduț Violeta PSD DA
140. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
141. Roman Florin-Claudiu PNL NU
142. Roman Ioan Sorin PSD DA
143. Romanescu Cristinel PNL NU
144. Roșca Lucreția PSD DA
145. Rotaru Alexandru PSD DA
146. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
147. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
148. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
149. Sefer Cristian-George PMP NU
150. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
153. Simion Lucian-Eduard PSD DA
154. Simionca Ionuț PMP DA
155. Simonis Alfred - Robert PSD DA
156. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
157. Solomon Adrian PSD DA
158. Spânu Ion PSD DA
159. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
160. Stan Viorel PSD DA
161. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
165. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
166. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
167. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
168. Szabó Ödön UDMR NU
169. Șarapatin Elvira PSD DA
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
171. Șimon Gheorghe PSD DA
172. Șișcu George PNL NU
173. Șotcan Theodora PSD DA
174. Șova Lucian PSD DA
175. Șovăială Constantin PNL NU
176. Ștefan Corneliu PSD DA
177. Ștefan Viorel PSD DA
178. Tabugan Ion ALDE DA
179. Teiș Alina PSD DA
180. Terea Ioan PSD DA
181. Tîlvăr Angel PSD DA
182. Todor Adrian PSD DA
183. Tomac Eugen PMP NU
184. Tripa Florin-Dan PSD DA
185. Tudor Beatrice PSD DA
186. Tudose Mihai PSD DA
187. Turcan Raluca PNL NU
188. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
189. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
190. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
191. Vass Levente UDMR DA
192. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
193. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
194. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
195. Weber Mihai PSD DA
196. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 14:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro