Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:49 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:49

Subiect vot: PLx 369/2018 - amr.286
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:190 113 28 12 18 6 7 5 1
- voturi pentru (DA):15 - 2 9 - - 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):168 113 26 - 18 5 1 5 -
- abțineri:7 - - 3 - 1 3 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benkő Erika UDMR NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
30. Bran Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Burciu Cristina PSD NU
35. Calista Mara-Daniela PNL NU
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Căciulă Aurel PSD NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Cîtea Vasile PSD NU
46. Cobuz Maricela PSD NU
47. Cosma Andreea PSD NU
48. Cristache Cătălin PMP DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR NU
50. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
52. Cupă Ion ALDE Abținere
53. Cupșa Ioan PNL NU
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
59. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
60. Erdei Dolóczki István UDMR NU
61. Florea Damian PSD NU
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
63. Furic Iarco Minoritati NU
64. Furtună Mirela PSD NU
65. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
66. Găină Mihăiță PSD NU
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
68. Gheorghiu Bogdan PNL NU
69. Gherman Dumitru PSD NU
70. Ghilea Găvrilă PNL NU
71. Gilia Claudia PSD NU
72. Giugea Nicolae PNL NU
73. Goga Octavian PSD NU
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
76. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
77. Huncă Mihaela PSD NU
78. Iancu Marius-Ionel PSD NU
79. Iftimie Neculai PSD NU
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
81. Intotero Natalia-Elena PSD NU
82. Ion Stelian-Cristian USR DA
83. Iordache Florin PSD NU
84. Itu Cornel PSD NU
85. Jivan Luminița-Maria PSD NU
86. Kelemen Hunor UDMR NU
87. Korodi Attila UDMR NU
88. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
89. Lazăr Sorin PSD NU
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
91. Lungu Tudorița PNL NU
92. Lupașcu Costel PSD NU
93. Lupescu Dumitru USR DA
94. Macovei Silviu Nicu PSD NU
95. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
96. Manole Petre-Florin PSD NU
97. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
100. Mocioalcă Ion PSD NU
101. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
102. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
103. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
104. Neață Eugen PSD NU
105. Nicoară Romeo Florin PNL NU
106. Nicolicea Eugen PSD NU
107. Nistor Laurențiu PSD NU
108. Niță Mihai ALDE NU
109. Niță Nicu PSD NU
110. Olar Corneliu PNL NU
111. Oprea Dumitru PNL DA
112. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
113. Oros Nechita-Adrian PNL NU
114. Oteșanu Daniela PSD NU
115. Pambuccian Varujan Minoritati NU
116. Pană Adriana-Doina PSD NU
117. Pașcan Emil-Marius PMP DA
118. Pau Radu - Adrian PSD NU
119. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
120. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
121. Pop Georgian PSD NU
122. Pop Tudor Rareș USR DA
123. Popa Mihai Valentin PSD NU
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Preda Cezar-Florin PNL NU
126. Presură Alexandra PSD NU
127. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
128. Radu Anișoara PSD NU
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
130. Rădulescu Alexandru PSD NU
131. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
132. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
133. Răduț Violeta PSD NU
134. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
135. Roman Florin-Claudiu PNL NU
136. Roman Ioan Sorin PSD NU
137. Romanescu Cristinel PNL NU
138. Roșca Lucreția PSD NU
139. Rotaru Alexandru PSD NU
140. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
141. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
142. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
143. Sefer Cristian-George PMP Abținere
144. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
145. Seres Dénes UDMR NU
146. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
147. Simion Lucian-Eduard PSD NU
148. Simionca Ionuț PMP Abținere
149. Simonis Alfred - Robert PSD NU
150. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
151. Solomon Adrian PSD NU
152. Spânu Ion PSD NU
153. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
154. Stan Viorel PSD NU
155. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
156. Stativă Irinel Ioan PSD NU
157. Stănescu Alexandru PSD NU
158. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
159. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
160. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
161. Szabó Ödön UDMR NU
162. Șarapatin Elvira PSD NU
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
164. Șișcu George PNL NU
165. Șotcan Theodora PSD NU
166. Șova Lucian PSD NU
167. Șovăială Constantin PNL NU
168. Ștefan Corneliu PSD NU
169. Ștefan Viorel PSD NU
170. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
172. Teiș Alina PSD NU
173. Terea Ioan PSD NU
174. Tîlvăr Angel PSD NU
175. Todor Adrian PSD NU
176. Tomac Eugen PMP DA
177. Tripa Florin-Dan PSD NU
178. Tudor Beatrice PSD NU
179. Tudose Mihai PSD NU
180. Turcan Raluca PNL NU
181. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
182. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
183. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
184. Vass Levente UDMR NU
185. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
186. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
187. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
188. Weber Mihai PSD NU
189. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 septembrie 2018, 3:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro