Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:50 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:50

Subiect vot: PLx 369/2018 - art.152 - forma comisie
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:186 111 27 14 16 7 6 4 1
- voturi pentru (DA):161 111 25 - 16 5 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):19 - 2 10 - 1 5 - 1
- abțineri:4 - - 2 - 1 1 - -
- nu au votat:2 - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR -
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Bichineț Corneliu PMP Abținere
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cherecheș Viorica PNL DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cosma Andreea PSD DA
47. Cristache Cătălin PMP NU
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
50. Cupă Ion ALDE Abținere
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
55. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
56. Drulă Cătălin USR -
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Florea Damian PSD DA
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
63. Furic Iarco Minoritati DA
64. Furtună Mirela PSD DA
65. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
66. Găină Mihăiță PSD DA
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
68. Gheorghiu Bogdan PNL DA
69. Gherman Dumitru PSD DA
70. Ghilea Găvrilă PNL DA
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Giugea Nicolae PNL DA
73. Goga Octavian PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
77. Huncă Mihaela PSD DA
78. Iancu Marius-Ionel PSD DA
79. Iftimie Neculai PSD DA
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
81. Intotero Natalia-Elena PSD DA
82. Ion Stelian-Cristian USR NU
83. Iordache Florin PSD DA
84. Itu Cornel PSD DA
85. Jivan Luminița-Maria PSD DA
86. Kelemen Hunor UDMR DA
87. Korodi Attila UDMR DA
88. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
91. Lungu Tudorița PNL DA
92. Lupașcu Costel PSD DA
93. Lupescu Dumitru USR NU
94. Macovei Silviu Nicu PSD DA
95. Manole Petre-Florin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
98. Mocanu Adrian ALDE DA
99. Mocioalcă Ion PSD DA
100. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
102. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
103. Neață Eugen PSD DA
104. Nicoară Romeo Florin PNL DA
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Nistor Laurențiu PSD DA
107. Niță Nicu PSD DA
108. Olar Corneliu PNL DA
109. Olteanu Daniel ALDE DA
110. Oprea Dumitru PNL NU
111. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
112. Oros Nechita-Adrian PNL DA
113. Oteșanu Daniela PSD DA
114. Pambuccian Varujan Minoritati DA
115. Pană Adriana-Doina PSD DA
116. Pau Radu - Adrian PSD DA
117. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
118. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
119. Pop Tudor Rareș USR NU
120. Popa Mihai Valentin PSD DA
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
122. Preda Cezar-Florin PNL DA
123. Presură Alexandra PSD DA
124. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
125. Radu Anișoara PSD DA
126. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
127. Rădulescu Alexandru PSD DA
128. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
129. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
130. Răduț Violeta PSD DA
131. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
132. Roman Florin-Claudiu PNL DA
133. Roman Ioan Sorin PSD DA
134. Romanescu Cristinel PNL DA
135. Roșca Lucreția PSD DA
136. Rotaru Alexandru PSD DA
137. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
138. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
139. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
140. Sefer Cristian-George PMP NU
141. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
144. Simion Lucian-Eduard PSD DA
145. Simionca Ionuț PMP NU
146. Simonis Alfred - Robert PSD DA
147. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
148. Solomon Adrian PSD DA
149. Spânu Ion PSD DA
150. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
151. Stan Viorel PSD DA
152. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
153. Stativă Irinel Ioan PSD DA
154. Stănescu Alexandru PSD DA
155. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
156. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
157. Șarapatin Elvira PSD DA
158. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
159. Șimon Gheorghe PSD DA
160. Șotcan Theodora PSD DA
161. Șova Lucian PSD DA
162. Șovăială Constantin PNL DA
163. Ștefan Corneliu PSD DA
164. Ștefan Viorel PSD DA
165. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Tabugan Ion ALDE DA
167. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
168. Teiș Alina PSD DA
169. Terea Ioan PSD DA
170. Tîlvăr Angel PSD DA
171. Todor Adrian PSD DA
172. Tomac Eugen PMP NU
173. Tripa Florin-Dan PSD DA
174. Tudor Beatrice PSD DA
175. Tudose Mihai PSD DA
176. Turcan Raluca PNL DA
177. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
178. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
179. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
180. Vass Levente UDMR DA
181. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
182. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
183. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
184. Weber Mihai PSD DA
185. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
186. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 19:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro