Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:52 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:52

Subiect vot: PLx 369/2018 - amr.503
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:168 112 5 16 18 6 6 5
- voturi pentru (DA):27 3 1 16 - - 6 1
- voturi împotrivă (NU):138 108 3 - 17 6 - 4
- abțineri:2 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benkő Erika UDMR NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Căciulă Aurel PSD NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Ciocan Dan PSD NU
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Ciuhodaru Tudor PSD NU
41. Cîtea Vasile PSD NU
42. Cobuz Maricela PSD NU
43. Cosma Andreea PSD NU
44. Cosma Lavinia-Corina USR DA
45. Cristache Cătălin PMP DA
46. Csép Éva-Andrea UDMR NU
47. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
49. Dinu Cristina-Elena PSD NU
50. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
52. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
54. Drulă Cătălin USR DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
56. Dunava Costel Neculai PSD NU
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR NU
59. Florea Damian PSD NU
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
61. Furic Iarco Minoritati NU
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
63. Găină Mihăiță PSD NU
64. Gherman Dumitru PSD NU
65. Ghilea Găvrilă PNL NU
66. Gilia Claudia PSD NU
67. Goga Octavian PSD NU
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
70. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
71. Huncă Mihaela PSD NU
72. Iancu Marius-Ionel PSD NU
73. Iftimie Neculai PSD NU
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
75. Intotero Natalia-Elena PSD NU
76. Ion Stelian-Cristian USR DA
77. Iordache Florin PSD NU
78. Itu Cornel PSD NU
79. Jivan Luminița-Maria PSD NU
80. Kelemen Hunor UDMR NU
81. Korodi Attila UDMR NU
82. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
83. Lazăr Sorin PSD NU
84. Lupașcu Costel PSD NU
85. Lupescu Dumitru USR DA
86. Macovei Silviu Nicu PSD DA
87. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
88. Manole Petre-Florin PSD NU
89. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
91. Mocanu Adrian ALDE NU
92. Mocioalcă Ion PSD NU
93. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
94. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
95. Neață Eugen PSD NU
96. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
97. Nicolicea Eugen PSD NU
98. Nistor Laurențiu PSD NU
99. Niță Mihai ALDE NU
100. Niță Nicu PSD NU
101. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
102. Oteșanu Daniela PSD NU
103. Pambuccian Varujan Minoritati NU
104. Pană Adriana-Doina PSD NU
105. Pașcan Emil-Marius PMP DA
106. Pau Radu - Adrian PSD NU
107. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
108. Pop Georgian PSD NU
109. Pop Tudor Rareș USR DA
110. Popa Mihai Valentin PSD NU
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
112. Preda Cezar-Florin PNL DA
113. Presură Alexandra PSD NU
114. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
115. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
116. Rădulescu Alexandru PSD NU
117. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
118. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
119. Răduț Violeta PSD NU
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
121. Roman Florin-Claudiu PNL NU
122. Roman Ioan Sorin PSD NU
123. Roșca Lucreția PSD NU
124. Rotaru Alexandru PSD NU
125. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
126. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
127. Sefer Cristian-George PMP DA
128. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
129. Seres Dénes UDMR NU
130. Simion Lucian-Eduard PSD NU
131. Simonis Alfred - Robert PSD NU
132. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
133. Solomon Adrian PSD NU
134. Spânu Ion PSD NU
135. Stan Viorel PSD NU
136. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
137. Stativă Irinel Ioan PSD NU
138. Stănescu Alexandru PSD NU
139. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
140. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
141. Szabó Ödön UDMR NU
142. Șarapatin Elvira PSD NU
143. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
144. Șimon Gheorghe PSD NU
145. Șova Lucian PSD NU
146. Ștefan Corneliu PSD NU
147. Ștefan Viorel PSD NU
148. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
149. Tabugan Ion ALDE NU
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
151. Teiș Alina PSD NU
152. Terea Ioan PSD NU
153. Tîlvăr Angel PSD NU
154. Todor Adrian PSD NU
155. Tomac Eugen PMP DA
156. Tripa Florin-Dan PSD NU
157. Tudor Beatrice PSD NU
158. Tudose Mihai PSD NU
159. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
160. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
161. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
162. Vass Levente UDMR NU
163. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
164. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
165. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
166. Weber Mihai PSD NU
167. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 septembrie 2018, 23:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro