Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:54 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:54

Subiect vot: PLx 369/2018 -art.247- forma comisie
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:186 112 25 13 18 6 6 5 1
- voturi pentru (DA):164 112 22 - 17 6 1 5 1
- voturi împotrivă (NU):18 - - 13 - - 5 - -
- abțineri:2 - 2 - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
30. Bran Ioana PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cherecheș Viorica PNL DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cosma Andreea PSD DA
47. Cosma Lavinia-Corina USR NU
48. Cristache Cătălin PMP NU
49. Csép Éva-Andrea UDMR DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
56. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Drulă Cătălin USR NU
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Florea Damian PSD DA
63. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
64. Furic Iarco Minoritati DA
65. Furtună Mirela PSD DA
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
67. Găină Mihăiță PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
69. Gheorghiu Bogdan PNL DA
70. Gherman Dumitru PSD DA
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Giugea Nicolae PNL DA
73. Goga Octavian PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Gudu Vasile PNL DA
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Huncă Mihaela PSD DA
79. Iancu Marius-Ionel PSD DA
80. Iftimie Neculai PSD DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Intotero Natalia-Elena PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Itu Cornel PSD DA
86. Jivan Luminița-Maria PSD DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Korodi Attila UDMR DA
89. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
90. Lazăr Sorin PSD DA
91. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
92. Lungu Tudorița PNL DA
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
95. Manole Petre-Florin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
98. Mocioalcă Ion PSD DA
99. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
101. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
102. Neață Eugen PSD DA
103. Nicoară Romeo Florin PNL DA
104. Nicolicea Eugen PSD DA
105. Nistor Laurențiu PSD DA
106. Niță Mihai ALDE DA
107. Niță Nicu PSD DA
108. Olar Corneliu PNL DA
109. Olteanu Daniel ALDE DA
110. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
111. Oros Nechita-Adrian PNL DA
112. Oteșanu Daniela PSD DA
113. Pambuccian Varujan Minoritati DA
114. Pană Adriana-Doina PSD DA
115. Pașcan Emil-Marius PMP NU
116. Pau Radu - Adrian PSD DA
117. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
118. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
119. Pop Georgian PSD DA
120. Pop Tudor Rareș USR NU
121. Popa Mihai Valentin PSD DA
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
123. Preda Cezar-Florin PNL DA
124. Presură Alexandra PSD DA
125. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
126. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
127. Radu Anișoara PSD DA
128. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
129. Rădulescu Alexandru PSD DA
130. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
131. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
132. Răduț Violeta PSD DA
133. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
134. Roman Florin-Claudiu PNL DA
135. Roman Ioan Sorin PSD DA
136. Romanescu Cristinel PNL DA
137. Roșca Lucreția PSD DA
138. Rotaru Alexandru PSD DA
139. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
140. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
141. Sefer Cristian-George PMP DA
142. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
143. Seres Dénes UDMR DA
144. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
145. Simion Lucian-Eduard PSD DA
146. Simonis Alfred - Robert PSD DA
147. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
148. Solomon Adrian PSD DA
149. Spânu Ion PSD DA
150. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
151. Stan Viorel PSD DA
152. Stativă Irinel Ioan PSD DA
153. Stănescu Alexandru PSD DA
154. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
155. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
156. Szabó Ödön UDMR DA
157. Șarapatin Elvira PSD DA
158. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
159. Șimon Gheorghe PSD DA
160. Șișcu George PNL DA
161. Șotcan Theodora PSD DA
162. Șova Lucian PSD DA
163. Șovăială Constantin PNL DA
164. Ștefan Corneliu PSD DA
165. Ștefan Viorel PSD DA
166. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
168. Teiș Alina PSD DA
169. Terea Ioan PSD DA
170. Tîlvăr Angel PSD DA
171. Todor Adrian PSD DA
172. Tomac Eugen PMP NU
173. Tripa Florin-Dan PSD DA
174. Tudor Beatrice PSD DA
175. Tudose Mihai PSD DA
176. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
177. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
178. Vasile Daniel Minoritati DA
179. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
180. Vass Levente UDMR DA
181. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
182. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
183. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
184. Weber Mihai PSD DA
185. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
186. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 23:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro