Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 17:57 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 17:57

Subiect vot: Prelungire program de lucru
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:196 113 28 16 18 9 6 4 2
- voturi pentru (DA):166 112 24 - 17 9 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):29 1 4 16 1 - 6 - 1
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Cristache Cătălin PMP NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Cupșa Ioan PNL NU
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drulă Cătălin USR NU
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Florea Damian PSD DA
68. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
69. Furtună Mirela PSD DA
70. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
71. Găină Mihăiță PSD DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
73. Gheorghiu Bogdan PNL DA
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Gilia Claudia PSD DA
76. Giugea Nicolae PNL DA
77. Goga Octavian PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
80. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
81. Huncă Mihaela PSD DA
82. Iancu Marius-Ionel PSD DA
83. Iftimie Neculai PSD DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
86. Intotero Natalia-Elena PSD DA
87. Ion Stelian-Cristian USR NU
88. Iordache Florin PSD DA
89. Itu Cornel PSD DA
90. Jivan Luminița-Maria PSD DA
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Korodi Attila UDMR DA
93. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
94. Lazăr Sorin PSD DA
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
96. Lungu Tudorița PNL DA
97. Lupașcu Costel PSD DA
98. Lupescu Dumitru USR NU
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
104. Mocanu Adrian ALDE DA
105. Mocioalcă Ion PSD DA
106. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
107. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
108. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
109. Neață Eugen PSD DA
110. Nicoară Romeo Florin PNL DA
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Nistor Laurențiu PSD DA
113. Niță Mihai ALDE DA
114. Niță Nicu PSD DA
115. Olar Corneliu PNL DA
116. Olteanu Daniel ALDE DA
117. Oprea Dumitru PNL DA
118. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
119. Oros Nechita-Adrian PNL DA
120. Oteșanu Daniela PSD DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati DA
122. Pană Adriana-Doina PSD DA
123. Pașcan Emil-Marius PMP NU
124. Pau Radu - Adrian PSD DA
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
127. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
128. Pop Georgian PSD DA
129. Pop Tudor Rareș USR NU
130. Popa Mihai Valentin PSD DA
131. Preda Cezar-Florin PNL DA
132. Presură Alexandra PSD DA
133. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
134. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
135. Radu Anișoara PSD DA
136. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
137. Rădulescu Alexandru PSD NU
138. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
139. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
140. Răduț Violeta PSD DA
141. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
142. Roman Florin-Claudiu PNL DA
143. Roman Ioan Sorin PSD DA
144. Romanescu Cristinel PNL DA
145. Roșca Lucreția PSD DA
146. Rotaru Alexandru PSD DA
147. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
148. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
149. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
150. Sefer Cristian-George PMP NU
151. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
154. Simion Lucian-Eduard PSD DA
155. Simonis Alfred - Robert PSD DA
156. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
157. Solomon Adrian PSD DA
158. Spânu Ion PSD DA
159. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
160. Stan Viorel PSD DA
161. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
165. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
166. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
167. Szabó Ödön UDMR DA
168. Șarapatin Elvira PSD DA
169. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
170. Șimon Gheorghe PSD DA
171. Șișcu George PNL DA
172. Șotcan Theodora PSD DA
173. Șova Lucian PSD DA
174. Șovăială Constantin PNL DA
175. Ștefan Corneliu PSD DA
176. Ștefan Viorel PSD DA
177. Tabugan Ion ALDE DA
178. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
179. Teiș Alina PSD DA
180. Terea Ioan PSD DA
181. Tîlvăr Angel PSD DA
182. Todor Adrian PSD DA
183. Tomac Eugen PMP NU
184. Tripa Florin-Dan PSD DA
185. Tudose Mihai PSD DA
186. Turcan Raluca PNL DA
187. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
188. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
189. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
190. Vass Levente UDMR DA
191. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
192. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
193. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
194. Weber Mihai PSD DA
195. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 1:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro