Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 20:57 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 20:57

Subiect vot: PLx 33/2018 - amr.1
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:221 136 27 21 16 12 6 2 1
- voturi pentru (DA):49 - 26 21 1 - 1 - -
- voturi împotrivă (NU):162 136 - - 14 12 - - -
- abțineri:9 - 1 - 1 - 5 1 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati -
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bontea Vlad PSD NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
32. Bran Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD NU
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE NU
41. Căciulă Aurel PSD NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
44. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD NU
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciuhodaru Tudor PSD NU
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Cobuz Maricela PSD NU
53. Cocoș Vasile PSD NU
54. Cosma Andreea PSD NU
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Cupă Ion ALDE NU
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Dîrzu Ioan PSD NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Florea Damian PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
77. Găină Mihăiță PSD NU
78. Georgescu Nicolae PSD NU
79. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Gheorghiu Bogdan PNL DA
82. Gherman Dumitru PSD NU
83. Gilia Claudia PSD NU
84. Giugea Nicolae PNL DA
85. Goga Octavian PSD NU
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
87. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
88. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
89. Huncă Mihaela PSD NU
90. Iancu Iulian PSD NU
91. Iancu Marius-Ionel PSD NU
92. Iftimie Neculai PSD NU
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
94. Intotero Natalia-Elena PSD NU
95. Ion Stelian-Cristian USR DA
96. Iordache Florin PSD NU
97. Itu Cornel PSD NU
98. Jivan Luminița-Maria PSD NU
99. Kelemen Hunor UDMR Abținere
100. Korodi Attila UDMR NU
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD NU
103. Lovin Dumitru ALDE NU
104. Lungu Tudorița PNL DA
105. Lupașcu Costel PSD NU
106. Lupescu Dumitru USR DA
107. Macovei Silviu Nicu PSD NU
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
109. Manole Petre-Florin PSD NU
110. Marica Petru-Sorin PSD NU
111. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
114. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
115. Mînzatu Roxana PSD NU
116. Mocanu Adrian ALDE NU
117. Mohaci Mihai PSD NU
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Mușoiu Ștefan PSD NU
121. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Neață Eugen PSD NU
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nicolae Andrei PSD NU
126. Nicolicea Eugen PSD NU
127. Nistor Laurențiu PSD NU
128. Niță Mihai ALDE NU
129. Niță Nicu PSD NU
130. Nosa Iuliu PSD NU
131. Olar Corneliu PNL DA
132. Oteșanu Daniela PSD NU
133. Pană Adriana-Doina PSD NU
134. Paraschiv Rodica PSD NU
135. Pașcan Emil-Marius PMP DA
136. Pau Radu - Adrian PSD NU
137. Păle Dănuț PSD NU
138. Petcu Toma-Florin ALDE NU
139. Petrea Gabriel PSD NU
140. Petric Octavian PSD NU
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
142. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
143. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
145. Pop Andrei PSD NU
146. Pop Georgian PSD NU
147. Pop Tudor Rareș USR DA
148. Popa Mihai Valentin PSD NU
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
150. Popescu Pavel PNL DA
151. Preda Cezar-Florin PNL DA
152. Presură Alexandra PSD NU
153. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
154. Prună Cristina-Mădălina USR DA
155. Radu Anișoara PSD NU
156. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
157. Rădulescu Alexandru PSD NU
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
159. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
160. Răduț Violeta PSD NU
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
162. Roman Florin-Claudiu PNL DA
163. Roman Ioan Sorin PSD NU
164. Roșca Lucreția PSD NU
165. Rotaru Alexandru PSD NU
166. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
167. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
168. Sefer Cristian-George PMP Abținere
169. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
170. Seres Dénes UDMR NU
171. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD NU
173. Simionca Ionuț PMP Abținere
174. Simonis Alfred - Robert PSD NU
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
176. Solomon Adrian PSD NU
177. Spânu Ion PSD NU
178. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
179. Stan Viorel PSD NU
180. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
181. Stancu Florinel PSD NU
182. Stativă Irinel Ioan PSD NU
183. Stănescu Alexandru PSD NU
184. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
185. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
186. Suciu Matei PSD NU
187. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
188. Szabó Ödön UDMR NU
189. Șarapatin Elvira PSD NU
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
191. Șimon Gheorghe PSD NU
192. Șișcu George PNL DA
193. Șotcan Theodora PSD NU
194. Șova Lucian PSD NU
195. Ștefan Corneliu PSD NU
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
197. Teiș Alina PSD NU
198. Terea Ioan PSD NU
199. Tîlvăr Angel PSD NU
200. Todor Adrian PSD NU
201. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
202. Toma Ilie PSD NU
203. Tomac Eugen PMP Abținere
204. Tripa Florin-Dan PSD NU
205. Tudor Beatrice PSD NU
206. Tudose Mihai PSD NU
207. Turcan Raluca PNL DA
208. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
209. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
210. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
211. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
212. Vass Levente UDMR NU
213. Velcea Nicolae PSD NU
214. Vișan George-Gabriel PSD NU
215. Vîrză Mihăiță PSD NU
216. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
218. Vosganian Varujan ALDE NU
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
220. Weber Mihai PSD NU
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 20:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro