Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 20:58 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 20:58

Subiect vot: PLx 33/2018 - art.2-lit.g
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:225 136 29 20 17 14 7 1 1
- voturi pentru (DA):166 136 - - 16 14 - - -
- voturi împotrivă (NU):56 - 28 20 - - 7 - 1
- abțineri:3 - 1 - 1 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Cristache Cătălin PMP NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
72. Fădor Angelica PNL NU
73. Florea Damian PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
78. Găină Mihăiță PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
82. Gheorghiu Bogdan PNL NU
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Giugea Nicolae PNL NU
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
87. Gudu Vasile PNL NU
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela PSD DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Iftimie Neculai PSD DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian USR NU
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Lovin Dumitru ALDE DA
105. Lupașcu Costel PSD DA
106. Lupescu Dumitru USR NU
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
109. Manole Petre-Florin PSD DA
110. Mareș Mara PNL NU
111. Marica Petru-Sorin PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mocanu Adrian ALDE DA
118. Mohaci Mihai PSD DA
119. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
121. Mușoiu Ștefan PSD DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nicoară Romeo Florin PNL NU
126. Nicolae Andrei PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Mihai ALDE DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Olar Corneliu PNL NU
133. Olteanu Daniel ALDE DA
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Pașcan Emil-Marius PMP NU
138. Pau Radu - Adrian PSD DA
139. Păle Dănuț PSD DA
140. Petcu Toma-Florin ALDE DA
141. Petrea Gabriel PSD DA
142. Petric Octavian PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Pop Andrei PSD DA
147. Pop Georgian PSD DA
148. Pop Tudor Rareș USR NU
149. Popa Mihai Valentin PSD DA
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
151. Popescu Pavel PNL NU
152. Preda Cezar-Florin PNL NU
153. Presură Alexandra PSD DA
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
155. Prună Cristina-Mădălina USR NU
156. Radu Anișoara PSD DA
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
158. Rădulescu Alexandru PSD DA
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
160. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
161. Răduț Violeta PSD DA
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
163. Roman Florin-Claudiu PNL NU
164. Roman Ioan Sorin PSD DA
165. Roșca Lucreția PSD DA
166. Rotaru Alexandru PSD DA
167. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
168. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
169. Sefer Cristian-George PMP NU
170. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
173. Simion Lucian-Eduard PSD DA
174. Simionca Ionuț PMP NU
175. Simonis Alfred - Robert PSD DA
176. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
178. Solomon Adrian PSD DA
179. Spânu Ion PSD DA
180. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
181. Stan Viorel PSD DA
182. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
183. Stancu Florinel PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
187. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
188. Suciu Matei PSD DA
189. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șarapatin Elvira PSD DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șimon Gheorghe PSD DA
194. Șișcu George PNL NU
195. Șotcan Theodora PSD DA
196. Șova Lucian PSD DA
197. Ștefan Corneliu PSD DA
198. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Tabugan Ion ALDE DA
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Teiș Alina PSD DA
202. Terea Ioan PSD DA
203. Tîlvăr Angel PSD DA
204. Todor Adrian PSD DA
205. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
206. Toma Ilie PSD DA
207. Tomac Eugen PMP NU
208. Tripa Florin-Dan PSD DA
209. Tudor Beatrice PSD DA
210. Tudose Mihai PSD DA
211. Turcan Raluca PNL NU
212. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
213. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
214. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
215. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
216. Vass Levente UDMR DA
217. Velcea Nicolae PSD DA
218. Vișan George-Gabriel PSD DA
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Vosganian Varujan ALDE DA
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 7:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro