Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 20:59 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 20:59

Subiect vot: PLx 33/2018 - amr.1
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 134 29 21 17 11 7 2 1
- voturi pentru (DA):52 1 29 21 - - - - 1
- voturi împotrivă (NU):160 133 - - 16 11 - - -
- abțineri:10 - - - 1 - 7 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bontea Vlad PSD NU
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
33. Bran Ioana PSD NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD NU
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chiriac Viorel PSD NU
46. Ciocan Dan PSD NU
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Cocoș Vasile PSD NU
53. Cosma Andreea PSD NU
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cristache Cătălin PMP Abținere
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Cupă Ion ALDE NU
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
65. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Florea Damian PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
77. Găină Mihăiță PSD NU
78. Georgescu Nicolae PSD NU
79. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Gheorghiu Bogdan PNL DA
82. Gherman Dumitru PSD NU
83. Gilia Claudia PSD NU
84. Giugea Nicolae PNL DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
87. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
88. Huncă Mihaela PSD NU
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Iancu Marius-Ionel PSD NU
91. Iftimie Neculai PSD NU
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
93. Intotero Natalia-Elena PSD NU
94. Ion Stelian-Cristian USR DA
95. Iordache Florin PSD NU
96. Itu Cornel PSD NU
97. Jivan Luminița-Maria PSD NU
98. Kelemen Hunor UDMR NU
99. Korodi Attila UDMR NU
100. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
101. Lazăr Sorin PSD NU
102. Lovin Dumitru ALDE NU
103. Lungu Tudorița PNL DA
104. Lupașcu Costel PSD NU
105. Lupescu Dumitru USR DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD NU
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
108. Manole Petre-Florin PSD NU
109. Mareș Mara PNL DA
110. Marica Petru-Sorin PSD NU
111. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
114. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
115. Mînzatu Roxana PSD NU
116. Mocanu Adrian ALDE NU
117. Mohaci Mihai PSD NU
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Mușoiu Ștefan PSD NU
121. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Neață Eugen PSD NU
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nicolae Andrei PSD NU
126. Nicolicea Eugen PSD NU
127. Nistor Laurențiu PSD NU
128. Niță Mihai ALDE NU
129. Niță Nicu PSD NU
130. Nosa Iuliu PSD NU
131. Olar Corneliu PNL DA
132. Oteșanu Daniela PSD NU
133. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
134. Pană Adriana-Doina PSD NU
135. Paraschiv Rodica PSD NU
136. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
137. Pau Radu - Adrian PSD NU
138. Păle Dănuț PSD NU
139. Petcu Toma-Florin ALDE NU
140. Petrea Gabriel PSD NU
141. Petric Octavian PSD NU
142. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
143. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
145. Pop Andrei PSD NU
146. Pop Georgian PSD NU
147. Pop Tudor Rareș USR DA
148. Popa Mihai Valentin PSD NU
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
150. Popescu Pavel PNL DA
151. Preda Cezar-Florin PNL DA
152. Presură Alexandra PSD NU
153. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
154. Prună Cristina-Mădălina USR DA
155. Radu Anișoara PSD NU
156. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
157. Rădulescu Alexandru PSD NU
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
159. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
160. Răduț Violeta PSD NU
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
162. Roman Florin-Claudiu PNL DA
163. Roman Ioan Sorin PSD NU
164. Roșca Lucreția PSD NU
165. Rotaru Alexandru PSD NU
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
167. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
168. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
169. Sefer Cristian-George PMP Abținere
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Seres Dénes UDMR NU
172. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
173. Simion Lucian-Eduard PSD NU
174. Simionca Ionuț PMP Abținere
175. Simonis Alfred - Robert PSD NU
176. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
178. Solomon Adrian PSD NU
179. Spânu Ion PSD NU
180. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
181. Stan Viorel PSD NU
182. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
183. Stancu Florinel PSD NU
184. Stativă Irinel Ioan PSD NU
185. Stănescu Alexandru PSD NU
186. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
187. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
188. Suciu Matei PSD NU
189. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
190. Szabó Ödön UDMR NU
191. Șarapatin Elvira PSD NU
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
193. Șimon Gheorghe PSD NU
194. Șișcu George PNL DA
195. Șotcan Theodora PSD NU
196. Ștefan Corneliu PSD NU
197. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
198. Tabugan Ion ALDE NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Teiș Alina PSD NU
201. Terea Ioan PSD NU
202. Tîlvăr Angel PSD NU
203. Todor Adrian PSD NU
204. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
205. Toma Ilie PSD NU
206. Tomac Eugen PMP Abținere
207. Tripa Florin-Dan PSD NU
208. Tudor Beatrice PSD NU
209. Tudose Mihai PSD NU
210. Turcan Raluca PNL DA
211. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
212. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
213. Varga Glad-Aurel PNL DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
215. Vass Levente UDMR NU
216. Vișan George-Gabriel PSD NU
217. Vîrză Mihăiță PSD NU
218. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
219. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
220. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
221. Weber Mihai PSD NU
222. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 21:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro