Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:00 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:00

Subiect vot: PLx 33/2018 - art.2 lit.j
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:225 135 28 21 17 12 7 4 1
- voturi pentru (DA):166 135 - - 17 12 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):55 - 27 21 - - 6 - 1
- abțineri:4 - 1 - - - 1 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL NU
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Cristache Cătălin PMP NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
73. Fădor Angelica PNL NU
74. Florea Damian PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gheorghiu Bogdan PNL NU
84. Gherman Dumitru PSD DA
85. Gilia Claudia PSD DA
86. Giugea Nicolae PNL NU
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela PSD DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Iftimie Neculai PSD DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian USR NU
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Lovin Dumitru ALDE DA
105. Lungu Tudorița PNL NU
106. Lupașcu Costel PSD DA
107. Lupescu Dumitru USR NU
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Mareș Mara PNL NU
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Mocanu Adrian ALDE DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL NU
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Mihai ALDE DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Paraschiv Rodica PSD DA
138. Pașcan Emil-Marius PMP NU
139. Pau Radu - Adrian PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PSD DA
143. Petric Octavian PSD DA
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
147. Pop Andrei PSD DA
148. Pop Georgian PSD DA
149. Pop Tudor Rareș USR NU
150. Popa Mihai Valentin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Pavel PNL NU
154. Preda Cezar-Florin PNL NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
157. Prună Cristina-Mădălina USR NU
158. Radu Anișoara PSD DA
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
160. Rădulescu Alexandru PSD DA
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
162. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
163. Răduț Violeta PSD DA
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Alexandru PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
172. Sefer Cristian-George PMP NU
173. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simionca Ionuț PMP NU
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Spânu Ion PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
183. Stan Viorel PSD DA
184. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șarapatin Elvira PSD DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șotcan Theodora PSD DA
197. Șova Lucian PSD DA
198. Ștefan Corneliu PSD DA
199. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Tabugan Ion ALDE DA
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
202. Teiș Alina PSD DA
203. Terea Ioan PSD DA
204. Tîlvăr Angel PSD DA
205. Todor Adrian PSD DA
206. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
207. Toma Ilie PSD DA
208. Tomac Eugen PMP NU
209. Tripa Florin-Dan PSD DA
210. Tudor Beatrice PSD DA
211. Tudose Mihai PSD DA
212. Turcan Raluca PNL NU
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
214. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
215. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
216. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
217. Vass Levente UDMR DA
218. Vișan George-Gabriel PSD DA
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Vosganian Varujan ALDE DA
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 2:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro