Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:00 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:00

Subiect vot: PLx 33/2018 - amr.1
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:225 135 28 21 17 12 7 4 1
- voturi pentru (DA):51 2 27 21 - - - - 1
- voturi împotrivă (NU):162 133 - - 16 12 - 1 -
- abțineri:12 - 1 - 1 - 7 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bontea Vlad PSD NU
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
33. Bran Ioana PSD NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD NU
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Căciulă Aurel PSD NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
44. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD NU
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciuhodaru Tudor PSD NU
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Cobuz Maricela PSD NU
53. Cocoș Vasile PSD NU
54. Cosma Andreea PSD NU
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cristache Cătălin PMP Abținere
57. Csép Éva-Andrea UDMR NU
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
61. Cupă Ion ALDE NU
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dan Nicușor Daniel USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD NU
65. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
79. Găină Mihăiță PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
83. Gheorghiu Bogdan PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Gilia Claudia PSD NU
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
90. Huncă Mihaela PSD NU
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Iancu Marius-Ionel PSD NU
93. Iftimie Neculai PSD NU
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
95. Intotero Natalia-Elena PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Iordache Florin PSD NU
98. Itu Cornel PSD NU
99. Jivan Luminița-Maria PSD NU
100. Kelemen Hunor UDMR NU
101. Korodi Attila UDMR NU
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
103. Lazăr Sorin PSD NU
104. Lovin Dumitru ALDE NU
105. Lungu Tudorița PNL DA
106. Lupașcu Costel PSD NU
107. Lupescu Dumitru USR DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Mareș Mara PNL DA
112. Marica Petru-Sorin PSD NU
113. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
117. Mînzatu Roxana PSD NU
118. Mocanu Adrian ALDE NU
119. Mohaci Mihai PSD NU
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Andrei PSD NU
128. Nicolicea Eugen PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Niță Mihai ALDE NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Nosa Iuliu PSD NU
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Oteșanu Daniela PSD NU
135. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
136. Pană Adriana-Doina PSD NU
137. Paraschiv Rodica PSD NU
138. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
139. Pau Radu - Adrian PSD NU
140. Păle Dănuț PSD NU
141. Petcu Toma-Florin ALDE NU
142. Petrea Gabriel PSD NU
143. Petric Octavian PSD NU
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
147. Pop Andrei PSD NU
148. Pop Georgian PSD NU
149. Pop Tudor Rareș USR DA
150. Popa Mihai Valentin PSD NU
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
153. Popescu Pavel PNL DA
154. Preda Cezar-Florin PNL DA
155. Presură Alexandra PSD NU
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
157. Prună Cristina-Mădălina USR DA
158. Radu Anișoara PSD NU
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
160. Rădulescu Alexandru PSD NU
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
162. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
163. Răduț Violeta PSD NU
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL DA
166. Roman Ioan Sorin PSD NU
167. Roșca Lucreția PSD NU
168. Rotaru Alexandru PSD NU
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
170. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
171. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
172. Sefer Cristian-George PMP Abținere
173. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
174. Seres Dénes UDMR NU
175. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
176. Simion Lucian-Eduard PSD NU
177. Simionca Ionuț PMP Abținere
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
180. Solomon Adrian PSD NU
181. Spânu Ion PSD NU
182. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
183. Stan Viorel PSD NU
184. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
185. Stancu Florinel PSD NU
186. Stativă Irinel Ioan PSD NU
187. Stănescu Alexandru PSD NU
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
189. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
190. Suciu Matei PSD NU
191. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
192. Szabó Ödön UDMR NU
193. Șarapatin Elvira PSD NU
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
195. Șimon Gheorghe PSD NU
196. Șotcan Theodora PSD NU
197. Șova Lucian PSD NU
198. Ștefan Corneliu PSD NU
199. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
200. Tabugan Ion ALDE NU
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
202. Teiș Alina PSD NU
203. Terea Ioan PSD NU
204. Tîlvăr Angel PSD NU
205. Todor Adrian PSD NU
206. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
207. Toma Ilie PSD NU
208. Tomac Eugen PMP Abținere
209. Tripa Florin-Dan PSD NU
210. Tudor Beatrice PSD NU
211. Tudose Mihai PSD NU
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
214. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
215. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
216. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
217. Vass Levente UDMR NU
218. Vișan George-Gabriel PSD NU
219. Vîrză Mihăiță PSD NU
220. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
222. Vosganian Varujan ALDE NU
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
224. Weber Mihai PSD NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 septembrie 2018, 20:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro