Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:03 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:03

Subiect vot: PLx 33/2018 - amr.3
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:221 132 29 20 17 11 7 4 1
- voturi pentru (DA):50 - 7 20 15 - 7 - 1
- voturi împotrivă (NU):149 132 1 - 2 11 - 3 -
- abțineri:22 - 21 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL Abținere
21. Birchall Ana PSD NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bontea Vlad PSD NU
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD NU
40. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
41. Căciulă Aurel PSD NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
44. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD NU
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciuhodaru Tudor PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Cocoș Vasile PSD NU
53. Cosma Andreea PSD NU
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cristache Cătălin PMP DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dan Nicușor Daniel USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dîrzu Ioan PSD NU
65. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Fădor Angelica PNL Abținere
74. Florea Damian PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
79. Găină Mihăiță PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
83. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Gilia Claudia PSD NU
86. Giugea Nicolae PNL Abținere
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
90. Iancu Iulian PSD NU
91. Iancu Marius-Ionel PSD NU
92. Iftimie Neculai PSD NU
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
94. Intotero Natalia-Elena PSD NU
95. Ion Stelian-Cristian USR DA
96. Iordache Florin PSD NU
97. Itu Cornel PSD NU
98. Jivan Luminița-Maria PSD NU
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Korodi Attila UDMR DA
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD NU
103. Lovin Dumitru ALDE NU
104. Lungu Tudorița PNL Abținere
105. Lupașcu Costel PSD NU
106. Lupescu Dumitru USR DA
107. Macovei Silviu Nicu PSD NU
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
109. Manole Petre-Florin PSD NU
110. Mareș Mara PNL Abținere
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
116. Mînzatu Roxana PSD NU
117. Mohaci Mihai PSD NU
118. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
119. Mușoiu Ștefan PSD NU
120. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
122. Neață Eugen PSD NU
123. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
124. Nicolicea Eugen PSD NU
125. Nistor Laurențiu PSD NU
126. Niță Mihai ALDE NU
127. Niță Nicu PSD NU
128. Nosa Iuliu PSD NU
129. Olar Corneliu PNL Abținere
130. Oteșanu Daniela PSD NU
131. Pambuccian Varujan Minoritati NU
132. Pană Adriana-Doina PSD NU
133. Paraschiv Rodica PSD NU
134. Pașcan Emil-Marius PMP DA
135. Păle Dănuț PSD NU
136. Petcu Toma-Florin ALDE NU
137. Petrea Gabriel PSD NU
138. Petric Octavian PSD NU
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
141. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
143. Pop Andrei PSD NU
144. Pop Georgian PSD NU
145. Pop Tudor Rareș USR DA
146. Popa Mihai Valentin PSD NU
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
148. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
149. Popescu Pavel PNL DA
150. Preda Cezar-Florin PNL DA
151. Presură Alexandra PSD NU
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
153. Prună Cristina-Mădălina USR DA
154. Radu Anișoara PSD NU
155. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
156. Rădulescu Alexandru PSD NU
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
158. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
159. Răduț Violeta PSD NU
160. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
161. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
162. Roman Ioan Sorin PSD NU
163. Roșca Lucreția PSD NU
164. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
165. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
166. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
167. Sefer Cristian-George PMP DA
168. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
171. Simion Lucian-Eduard PSD NU
172. Simionca Ionuț PMP DA
173. Simonis Alfred - Robert PSD NU
174. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
176. Solomon Adrian PSD NU
177. Spânu Ion PSD NU
178. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
179. Stan Viorel PSD NU
180. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
181. Stancu Florinel PSD NU
182. Stativă Irinel Ioan PSD NU
183. Stănescu Alexandru PSD NU
184. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
185. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
186. Suciu Matei PSD NU
187. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
188. Szabó Ödön UDMR DA
189. Șarapatin Elvira PSD NU
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
191. Șimon Gheorghe PSD NU
192. Șișcu George PNL Abținere
193. Șotcan Theodora PSD NU
194. Șova Lucian PSD NU
195. Ștefan Corneliu PSD NU
196. Tabugan Ion ALDE NU
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
198. Teiș Alina PSD NU
199. Terea Ioan PSD NU
200. Tîlvăr Angel PSD NU
201. Todor Adrian PSD NU
202. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
203. Toma Ilie PSD NU
204. Tomac Eugen PMP DA
205. Tripa Florin-Dan PSD NU
206. Tudor Beatrice PSD NU
207. Tudose Mihai PSD NU
208. Turcan Raluca PNL Abținere
209. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
210. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
211. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
212. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
213. Vass Levente UDMR DA
214. Vișan George-Gabriel PSD NU
215. Vîrză Mihăiță PSD NU
216. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
218. Vosganian Varujan ALDE NU
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
220. Weber Mihai PSD NU
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 22:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro