Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:03 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:03

Subiect vot: PLx 33/2018 - art.13
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 137 29 21 17 11 7 3 1
- voturi pentru (DA):165 137 - - 14 11 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):37 - 6 21 2 - 7 - 1
- abțineri:24 - 23 - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Cristache Cătălin PMP NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
73. Fădor Angelica PNL Abținere
74. Florea Damian PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
83. Gheorghiu Bogdan PNL NU
84. Gherman Dumitru PSD DA
85. Gilia Claudia PSD DA
86. Giugea Nicolae PNL Abținere
87. Goga Octavian PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
96. Intotero Natalia-Elena PSD DA
97. Ion Stelian-Cristian USR NU
98. Iordache Florin PSD DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Jivan Luminița-Maria PSD DA
101. Kelemen Hunor UDMR NU
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lungu Tudorița PNL Abținere
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Lupescu Dumitru USR NU
109. Macovei Silviu Nicu PSD DA
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Mareș Mara PNL Abținere
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Mihai ALDE DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL Abținere
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Paraschiv Rodica PSD DA
138. Pașcan Emil-Marius PMP NU
139. Pau Radu - Adrian PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PSD DA
143. Petric Octavian PSD DA
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
147. Pop Andrei PSD DA
148. Pop Georgian PSD DA
149. Pop Tudor Rareș USR NU
150. Popa Mihai Valentin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Pavel PNL Abținere
154. Preda Cezar-Florin PNL NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
157. Prună Cristina-Mădălina USR NU
158. Radu Anișoara PSD DA
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
160. Rădulescu Alexandru PSD DA
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
162. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
163. Răduț Violeta PSD DA
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
165. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
169. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
170. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
171. Sefer Cristian-George PMP NU
172. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
175. Simion Lucian-Eduard PSD DA
176. Simionca Ionuț PMP NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Spânu Ion PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
183. Stan Viorel PSD DA
184. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Szabó Ödön UDMR NU
193. Șarapatin Elvira PSD DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șișcu George PNL Abținere
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șova Lucian PSD DA
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
201. Tabugan Ion ALDE DA
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Teiș Alina PSD DA
204. Terea Ioan PSD DA
205. Tîlvăr Angel PSD DA
206. Todor Adrian PSD DA
207. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tomac Eugen PMP NU
210. Tripa Florin-Dan PSD DA
211. Tudor Beatrice PSD DA
212. Tudose Mihai PSD DA
213. Turcan Raluca PNL Abținere
214. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Vass Levente UDMR DA
219. Vișan George-Gabriel PSD DA
220. Vîrză Mihăiță PSD DA
221. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
223. Vosganian Varujan ALDE DA
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 7:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro