Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:04 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:04

Subiect vot: PLx 33/2018 - amr.5
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:225 137 28 20 17 11 7 4 1
- voturi pentru (DA):47 - 25 20 - - 1 - 1
- voturi împotrivă (NU):166 137 2 - 15 11 - 1 -
- abțineri:12 - 1 - 2 - 6 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Birchall Ana PSD NU
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bontea Vlad PSD NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
32. Bran Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD NU
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Căciulă Aurel PSD NU
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chiriac Viorel PSD NU
46. Ciocan Dan PSD NU
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Cocoș Vasile PSD NU
53. Cosma Andreea PSD NU
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cristache Cătălin PMP Abținere
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dan Nicușor Daniel USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dîrzu Ioan PSD NU
65. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
79. Găină Mihăiță PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Gherman Dumitru PSD NU
84. Gilia Claudia PSD NU
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
87. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
88. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
89. Huncă Mihaela PSD NU
90. Iancu Iulian PSD NU
91. Iancu Marius-Ionel PSD NU
92. Iftimie Neculai PSD NU
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
94. Intotero Natalia-Elena PSD NU
95. Ion Stelian-Cristian USR DA
96. Iordache Florin PSD NU
97. Itu Cornel PSD NU
98. Jivan Luminița-Maria PSD NU
99. Kelemen Hunor UDMR NU
100. Korodi Attila UDMR NU
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
102. Lazăr Sorin PSD NU
103. Lovin Dumitru ALDE NU
104. Lungu Tudorița PNL DA
105. Lupașcu Costel PSD NU
106. Lupescu Dumitru USR DA
107. Macovei Silviu Nicu PSD NU
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
109. Manole Petre-Florin PSD NU
110. Mareș Mara PNL DA
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
116. Mînzatu Roxana PSD NU
117. Mohaci Mihai PSD NU
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Mușoiu Ștefan PSD NU
121. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Nicoară Romeo Florin PNL DA
124. Nicolae Andrei PSD NU
125. Nicolicea Eugen PSD NU
126. Nistor Laurențiu PSD NU
127. Niță Mihai ALDE NU
128. Niță Nicu PSD NU
129. Nosa Iuliu PSD NU
130. Olar Corneliu PNL DA
131. Oteșanu Daniela PSD NU
132. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
133. Pană Adriana-Doina PSD NU
134. Paraschiv Rodica PSD NU
135. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
136. Pau Radu - Adrian PSD NU
137. Păle Dănuț PSD NU
138. Petcu Toma-Florin ALDE NU
139. Petrea Gabriel PSD NU
140. Petric Octavian PSD NU
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
142. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
143. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
145. Pop Andrei PSD NU
146. Pop Georgian PSD NU
147. Pop Tudor Rareș USR DA
148. Popa Mihai Valentin PSD NU
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
150. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
151. Popescu Pavel PNL DA
152. Preda Cezar-Florin PNL DA
153. Presură Alexandra PSD NU
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
155. Prună Cristina-Mădălina USR DA
156. Radu Anișoara PSD NU
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
158. Rădulescu Alexandru PSD NU
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
160. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
161. Răduț Violeta PSD NU
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
163. Roman Florin-Claudiu PNL DA
164. Roman Ioan Sorin PSD NU
165. Roșca Lucreția PSD NU
166. Rotaru Alexandru PSD NU
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
168. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
169. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
170. Sefer Cristian-George PMP Abținere
171. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
172. Seres Dénes UDMR NU
173. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
174. Simion Lucian-Eduard PSD NU
175. Simionca Ionuț PMP Abținere
176. Simonis Alfred - Robert PSD NU
177. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
179. Solomon Adrian PSD NU
180. Spânu Ion PSD NU
181. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
182. Stan Viorel PSD NU
183. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
184. Stancu Florinel PSD NU
185. Stativă Irinel Ioan PSD NU
186. Stănescu Alexandru PSD NU
187. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
188. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
189. Suciu Matei PSD NU
190. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
191. Szabó Ödön UDMR NU
192. Șarapatin Elvira PSD NU
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
194. Șimon Gheorghe PSD NU
195. Șișcu George PNL DA
196. Șotcan Theodora PSD NU
197. Șova Lucian PSD NU
198. Ștefan Corneliu PSD NU
199. Tabugan Ion ALDE NU
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
201. Teiș Alina PSD NU
202. Terea Ioan PSD NU
203. Tîlvăr Angel PSD NU
204. Todor Adrian PSD NU
205. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
206. Toma Ilie PSD NU
207. Tomac Eugen PMP Abținere
208. Tripa Florin-Dan PSD NU
209. Tudor Beatrice PSD NU
210. Tudose Mihai PSD NU
211. Turcan Raluca PNL DA
212. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
213. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
214. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
215. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
216. Vass Levente UDMR NU
217. Velcea Nicolae PSD NU
218. Vișan George-Gabriel PSD NU
219. Vîrză Mihăiță PSD NU
220. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
222. Vosganian Varujan ALDE NU
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
224. Weber Mihai PSD NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 noiembrie 2018, 21:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro