Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:06 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:06

Subiect vot: PLx 33/2018 - amr.6- eliminarea intregului art.18
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:200 130 24 11 15 10 7 3
- voturi pentru (DA):12 - 4 8 - - - -
- voturi împotrivă (NU):173 130 17 - 15 10 - 1
- abțineri:13 - 3 1 - - 7 2
- nu au votat:2 - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benkő Erika UDMR NU
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Birchall Ana PSD NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
30. Bran Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Burciu Cristina PSD NU
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Calotă Florică Ică ALDE NU
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
41. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
47. Ciuhodaru Tudor PSD NU
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Cobuz Maricela PSD NU
50. Cocoș Vasile PSD NU
51. Cosma Andreea PSD NU
52. Cristache Cătălin PMP Abținere
53. Csép Éva-Andrea UDMR NU
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
56. Cupă Ion ALDE NU
57. Cupșa Ioan PNL NU
58. Dîrzu Ioan PSD NU
59. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
60. Dobrovie Matei-Adrian USR -
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
62. Drulă Cătălin USR -
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
64. Dunava Costel Neculai PSD NU
65. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR NU
67. Fădor Angelica PNL NU
68. Florea Damian PSD NU
69. Floroiu Ionel PSD NU
70. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
71. Furtună Mirela PSD NU
72. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
73. Găină Mihăiță PSD NU
74. Georgescu Nicolae PSD NU
75. Gheorghiu Bogdan PNL NU
76. Gherman Dumitru PSD NU
77. Gilia Claudia PSD NU
78. Giugea Nicolae PNL NU
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
80. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
81. Huncă Mihaela PSD NU
82. Iancu Iulian PSD NU
83. Iancu Marius-Ionel PSD NU
84. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
85. Ion Stelian-Cristian USR DA
86. Iordache Florin PSD NU
87. Itu Cornel PSD NU
88. Jivan Luminița-Maria PSD NU
89. Kelemen Hunor UDMR NU
90. Lazăr Sorin PSD NU
91. Lovin Dumitru ALDE NU
92. Lungu Tudorița PNL DA
93. Lupașcu Costel PSD NU
94. Macovei Silviu Nicu PSD NU
95. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
96. Manole Petre-Florin PSD NU
97. Mareș Mara PNL NU
98. Marica Petru-Sorin PSD NU
99. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
100. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
101. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
103. Mînzatu Roxana PSD NU
104. Mohaci Mihai PSD NU
105. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
107. Mușoiu Ștefan PSD NU
108. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
109. Neață Eugen PSD NU
110. Nicolae Andrei PSD NU
111. Nicolicea Eugen PSD NU
112. Nistor Laurențiu PSD NU
113. Niță Mihai ALDE NU
114. Niță Nicu PSD NU
115. Nosa Iuliu PSD NU
116. Olar Corneliu PNL NU
117. Oteșanu Daniela PSD NU
118. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
119. Pană Adriana-Doina PSD NU
120. Paraschiv Rodica PSD NU
121. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
122. Pau Radu - Adrian PSD NU
123. Păle Dănuț PSD NU
124. Petcu Toma-Florin ALDE NU
125. Petrea Gabriel PSD NU
126. Petric Octavian PSD NU
127. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
128. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
129. Pop Andrei PSD NU
130. Pop Georgian PSD NU
131. Popa Mihai Valentin PSD NU
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
133. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
134. Popescu Pavel PNL Abținere
135. Preda Cezar-Florin PNL DA
136. Presură Alexandra PSD NU
137. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
138. Prună Cristina-Mădălina USR DA
139. Radu Anișoara PSD NU
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
141. Rădulescu Alexandru PSD NU
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
143. Răduț Violeta PSD NU
144. Roman Florin-Claudiu PNL NU
145. Roman Ioan Sorin PSD NU
146. Roșca Lucreția PSD NU
147. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
148. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
149. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
150. Sefer Cristian-George PMP Abținere
151. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
152. Seres Dénes UDMR NU
153. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
154. Simion Lucian-Eduard PSD NU
155. Simionca Ionuț PMP Abținere
156. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
157. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
158. Solomon Adrian PSD NU
159. Spânu Ion PSD NU
160. Stan Viorel PSD NU
161. Stancu Florinel PSD NU
162. Stativă Irinel Ioan PSD NU
163. Stănescu Alexandru PSD NU
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
165. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
166. Suciu Matei PSD NU
167. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
168. Szabó Ödön UDMR NU
169. Șarapatin Elvira PSD NU
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
171. Șimon Gheorghe PSD NU
172. Șișcu George PNL Abținere
173. Șotcan Theodora PSD NU
174. Șova Lucian PSD NU
175. Ștefan Corneliu PSD NU
176. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
178. Teiș Alina PSD NU
179. Terea Ioan PSD NU
180. Tîlvăr Angel PSD NU
181. Todor Adrian PSD NU
182. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
183. Toma Ilie PSD NU
184. Tomac Eugen PMP Abținere
185. Tripa Florin-Dan PSD NU
186. Tudor Beatrice PSD NU
187. Tudose Mihai PSD NU
188. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
189. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
190. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
191. Vass Levente UDMR NU
192. Velcea Nicolae PSD NU
193. Vișan George-Gabriel PSD NU
194. Vîrză Mihăiță PSD NU
195. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
196. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
197. Vosganian Varujan ALDE NU
198. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
199. Weber Mihai PSD NU
200. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 18:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro