Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:08 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:08

Subiect vot: PLx 33/2018 - amr.6
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:224 137 26 21 17 13 7 2 1
- voturi pentru (DA):40 - 25 14 1 - - - -
- voturi împotrivă (NU):169 137 1 1 16 12 - 2 -
- abțineri:14 - - 5 - 1 7 - 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR -
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bontea Vlad PSD NU
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
33. Bran Ioana PSD NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD NU
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE NU
42. Căciulă Aurel PSD NU
43. Călin Ion PSD NU
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
45. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
47. Chiriac Viorel PSD NU
48. Ciocan Dan PSD NU
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
51. Ciuhodaru Tudor PSD NU
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Cobuz Maricela PSD NU
54. Cocoș Vasile PSD NU
55. Cosma Andreea PSD NU
56. Cosma Lavinia-Corina USR DA
57. Cristache Cătălin PMP Abținere
58. Csép Éva-Andrea UDMR NU
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
61. Cupă Ion ALDE NU
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD NU
65. Dîrzu Ioan PSD NU
66. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
68. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Drulă Cătălin USR Abținere
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
74. Erdei Dolóczki István UDMR NU
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Florea Damian PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Gherman Dumitru PSD NU
87. Gilia Claudia PSD NU
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Huncă Mihaela PSD NU
93. Iancu Iulian PSD NU
94. Iancu Marius-Ionel PSD NU
95. Iftimie Neculai PSD NU
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Intotero Natalia-Elena PSD NU
98. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
99. Iordache Florin PSD NU
100. Itu Cornel PSD NU
101. Jivan Luminița-Maria PSD NU
102. Kelemen Hunor UDMR NU
103. Korodi Attila UDMR NU
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
105. Lazăr Sorin PSD NU
106. Lovin Dumitru ALDE NU
107. Lupașcu Costel PSD NU
108. Lupescu Dumitru USR DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD NU
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Mareș Mara PNL DA
112. Marica Petru-Sorin PSD NU
113. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
117. Mînzatu Roxana PSD NU
118. Mohaci Mihai PSD NU
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Mușoiu Ștefan PSD NU
122. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neață Eugen PSD NU
125. Nicoară Romeo Florin PNL DA
126. Nicolae Andrei PSD NU
127. Nicolicea Eugen PSD NU
128. Nistor Laurențiu PSD NU
129. Niță Mihai ALDE NU
130. Niță Nicu PSD NU
131. Nosa Iuliu PSD NU
132. Olar Corneliu PNL DA
133. Olteanu Daniel ALDE Abținere
134. Oteșanu Daniela PSD NU
135. Pambuccian Varujan Minoritati NU
136. Pană Adriana-Doina PSD NU
137. Paraschiv Rodica PSD NU
138. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
139. Pau Radu - Adrian PSD NU
140. Păle Dănuț PSD NU
141. Petcu Toma-Florin ALDE NU
142. Petrea Gabriel PSD NU
143. Petric Octavian PSD NU
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
146. Pop Andrei PSD NU
147. Pop Georgian PSD NU
148. Pop Tudor Rareș USR Abținere
149. Popa Mihai Valentin PSD NU
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
151. Preda Cezar-Florin PNL DA
152. Presură Alexandra PSD NU
153. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
154. Prună Cristina-Mădălina USR DA
155. Radu Anișoara PSD NU
156. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
157. Rădulescu Alexandru PSD NU
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
159. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
160. Răduț Violeta PSD NU
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
162. Roman Florin-Claudiu PNL DA
163. Roman Ioan Sorin PSD NU
164. Roșca Lucreția PSD NU
165. Rotaru Alexandru PSD NU
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
167. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
168. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
169. Sefer Cristian-George PMP Abținere
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Seres Dénes UDMR NU
172. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
173. Simion Lucian-Eduard PSD NU
174. Simionca Ionuț PMP Abținere
175. Simonis Alfred - Robert PSD NU
176. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
178. Solomon Adrian PSD NU
179. Spânu Ion PSD NU
180. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
181. Stan Viorel PSD NU
182. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
183. Stancu Florinel PSD NU
184. Stativă Irinel Ioan PSD NU
185. Stănescu Alexandru PSD NU
186. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
187. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
188. Suciu Matei PSD NU
189. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
190. Szabó Ödön UDMR NU
191. Șarapatin Elvira PSD NU
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
193. Șimon Gheorghe PSD NU
194. Șotcan Theodora PSD NU
195. Șova Lucian PSD NU
196. Ștefan Corneliu PSD NU
197. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
198. Tabugan Ion ALDE NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Teiș Alina PSD NU
201. Terea Ioan PSD NU
202. Tîlvăr Angel PSD NU
203. Todor Adrian PSD NU
204. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
205. Toma Ilie PSD NU
206. Tomac Eugen PMP Abținere
207. Tripa Florin-Dan PSD NU
208. Tudor Beatrice PSD NU
209. Tudose Mihai PSD NU
210. Turcan Raluca PNL DA
211. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
212. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
213. Varga Glad-Aurel PNL DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
215. Vass Levente UDMR DA
216. Velcea Nicolae PSD NU
217. Vișan George-Gabriel PSD NU
218. Vîrză Mihăiță PSD NU
219. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
220. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
221. Vosganian Varujan ALDE NU
222. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
223. Weber Mihai PSD NU
224. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 16:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro