Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:08 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:08

Subiect vot: PLx 33/2018 - art.18
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 135 28 21 18 13 7 3 1
- voturi pentru (DA):167 135 - - 18 12 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):55 - 26 21 - - 7 - 1
- abțineri:4 - 2 - - 1 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL NU
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cristache Cătălin PMP NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
68. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
85. Gheorghiu Bogdan PNL NU
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Iftimie Neculai PSD DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR NU
99. Iordache Florin PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Jivan Luminița-Maria PSD DA
102. Kelemen Hunor UDMR DA
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL Abținere
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Mareș Mara PNL NU
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL NU
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nistor Laurențiu PSD DA
131. Niță Mihai ALDE DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Olar Corneliu PNL NU
135. Olteanu Daniel ALDE Abținere
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Pambuccian Varujan Minoritati DA
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pașcan Emil-Marius PMP NU
141. Pau Radu - Adrian PSD DA
142. Păle Dănuț PSD DA
143. Petcu Toma-Florin ALDE DA
144. Petrea Gabriel PSD DA
145. Petric Octavian PSD DA
146. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
147. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
148. Pop Andrei PSD DA
149. Pop Georgian PSD DA
150. Pop Tudor Rareș USR NU
151. Popa Mihai Valentin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
154. Preda Cezar-Florin PNL NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
157. Prună Cristina-Mădălina USR NU
158. Radu Anișoara PSD DA
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
160. Rădulescu Alexandru PSD DA
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
162. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
163. Răduț Violeta PSD DA
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Alexandru PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
172. Sefer Cristian-George PMP NU
173. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simionca Ionuț PMP NU
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Spânu Ion PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
183. Stan Viorel PSD DA
184. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șarapatin Elvira PSD DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șișcu George PNL NU
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șova Lucian PSD DA
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
201. Tabugan Ion ALDE DA
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Teiș Alina PSD DA
204. Terea Ioan PSD DA
205. Tîlvăr Angel PSD DA
206. Todor Adrian PSD DA
207. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tomac Eugen PMP NU
210. Tripa Florin-Dan PSD DA
211. Tudor Beatrice PSD DA
212. Turcan Raluca PNL NU
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
214. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
215. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
216. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
217. Vass Levente UDMR DA
218. Velcea Nicolae PSD DA
219. Vișan George-Gabriel PSD DA
220. Vîrză Mihăiță PSD DA
221. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
223. Vosganian Varujan ALDE DA
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 7:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro